• Koło krawieckie

• W ramach projektu Laboratoria Przyszłości nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych. Od początku września 2022 roku w  Szkole Podstawowej w Golicach wykorzystujemy zakupiony sprzęt podczas  realizacji zajęć Koła krawieckiego, zajęć lekcji techniki. Uczniowie naszej szkoły z klas II, IV i VI mieli okazje zdobyć nowe kreatywne umiejętności szycia na maszynie krawieckiej, poznać tajniki kroju i  nauczyć się tworzyć szablony wykonywanej rzeczy. W czasie zajęć zapoznali się z ogólną budową maszyny i jej przeznaczeniem oraz zasadami bezpieczeństwa. Poznanie funkcji maszyny do szycia przenosi lekcje w zupełnie inny wymiar.  Zajęcia dają możliwość kształtowania umiejętności z zakresu szycia,  drobnych napraw krawieckich i tworzenie własnych kompozycji hafciarskich. Zajęcia są prowadzone w ciekawy sposób angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Każdy uczeń miał możliwość pracy na maszynie krawieckiej. Uczniowie wykorzystują maszyny również na lekcji techniki realizując tematykę o materiałach. Dzięki temu lekcje są bardziej praktyczne. Jak również drukarka 3D, kleje na gorąco czy klocki konstrukcyjne są wyposażeniem, które jest przydatne podczas lekcji. Wprowadza uczniów w nowoczesny świat techniki i pozwala zrealizować temat w ciekawy sposób.