Narzędzia zdalnego nauczania
Pracujemy na platformie Microsoft Teams, e-dziennik. Tam zamieszczamy zadania do wykonania, ustalamy terminy oddania pracy, informacje lub wyjaśnienia.
W przypadku problemów związanych z logowaniem się na platformie Microsoft Teams lub na portalu Librus – prosimy o kontakt e-mail do szkoły na adres: sekretariatspgolice@edukacja.slubice.pl
Korzystamy z narzędzi google - dysku, dokumentów i prezentacji google. Nie zamieszczamy prac do zrobienia w pdf ani dokumentach microsoft (w tym word). Nie wymagamy drukowania zamieszczonych przez nauczycieli dokumentów, ani przepisywania dużej liczby notatek do zeszytu. Cała praca ucznia powinna odbywać się w obrębie platformy Microsoft Teams i zeszytu/podręczników i nie wymagać instalowania na komputerze dodatkowych narzędzi.
Długość lekcji online
JEDNOSTKI LEKCYJNE PROWADZONE ONLINE MAJĄ TRWAĆ 30 MINUT, POZOSTAŁY CZAS NAUCZYCIEL PRZEZNACZA NA INDYWIDUALNE KONSULTACJE Z UCZNIEM
Czas trwania zajęć na platformie Microsoft Teams obowiązujący od 09.11.2020
W klasach 1-8 prowadzenie 30 minutowych lekcji online odbywa się według poniższego harmonogramu:
1. 7.40 -8.10 (15 minut konsultacji + przerwa)
2. 8.35-9.05 (15 minut konsultacji + przerwa)
3. 9.30-10.00 (15 minut konsultacji + przerwa)
4. 10.25-10.55 (15 minut konsultacji + przerwa)
5. 11.25-11.55 (15 minut konsultacji + przerwa)
6. 12.20-12.50 (15 minut konsultacji + przerwa)
7. 13.15-13.45 (15 minut konsultacji + przerwa)
8. 14.10- 14.40 (15 minut konsultacji + przerwa)
Zajęcia odbywać się będą zgodnie z tygodniowym planem lekcji.
Prowadzenie lekcji, obecność uczniów
Preferowany typ lekcji to lekcje online. Każde nowe zagadnienie musi być dokładnie omówione i wytłumaczone. Nie prowadzimy lekcji w ten sposób, że jedynie zamieszczamy strony/linki z materiałem do przeczytania/ obejrzenia i od razu zadania do wykonania. Materiały interaktywne (video, prezentacje z internetu itp.) mają służyć jako pomoc, a nie zastępować lekcję. Upewniamy się, że uczniowie rozumieją nowy materiał. Najważniejsza jest wspólna praca i kontakt z nauczycielami.
Każde zadanie do zrobienia musi być najpierw dokładnie wytłumaczone, a potem ocenione i omówione.
Jeśli prosimy uczniów o obejrzenie gotowego materiału (film, krótkie video, prezentacja), musi być z tym związane wykonanie zadania - zrobienie notatek, mapa myśli, rozmowa itp. Nie każmy uczniom spędzać kolejnych minut przed monitorem, jeśli nic z tego nie wynika. Informacja zwrotna od ucznia będzie potwierdzeniem, że zapoznał się
z prezentowanym materiałem.
Na przedmiotach takich jak plastyka, technika, muzyka i wychowanie fizyczne realizujemy ćwiczenia pozwalające na doskonalenie różnorodnych umiejętności.
Wychowawcy przeprowadzają ze swoimi klasami lekcje wychowawcze na temat etykiety i zachowania podczas lekcji online. Tłumaczą, jakie są konsekwencje rozpowszechniania zdjęć lub nagrań wykonanych innym uczestnikom spotkania.
Jeżeli mamy wątpliwości dotyczące obecności ucznia, wówczas możemy nakazać włączenie kamery.
Jeśli uczeń odmawia włączenia kamery, kontaktujemy się z wychowawcą, który wyjaśnia sprawę z rodzicami.
Jeśli uczniowie nie mogą uczestniczyć w lekcji online z powodów obiektywnych (np. zbyt mała liczba komputerów w domu, brak odpowiedniego sprzętu, awaria sprzętu), mają obowiązek nadrobienia materiału w terminie wyznaczonym przez nauczyciela.
O brakach sprzętu komputerowego uczniów wychowawcy informują pedagogów lub dyrektora szkoły.
Nauczyciele odnotowują obecności (ob.), nieobecności (nb), zwolnienie (zw), nieobecność usprawiedliwiona (u) na zasad obowiązujących jak podczas zajęć stacjonarnych w Librusie.
Wychowawca na bieżąco kontaktuje się z rodzicami uczniów, którzy nie spełniają obowiązku szkolnego.
W zależności od czasu trwania nauczania zdalnego ograniczamy liczbę sprawdzianów. Przy ocenianiu skupiamy się na zaangażowaniu i aktywności uczniów na zajęciach online.
Podczas nauczania zdalnego realizujemy zagadnienia przedstawione
w rozkładach materiałów na rok szkolny 2020/2021 z poszczególnych przedmiotów dla konkretnych klas.
Zajęcia pozalekcyjne, konsultacje, opieka w świetlicy szkolnej
Zajęcia pozalekcyjne, wyrównawcze oraz specjalistyczne odbywać się będą poprzez platformę Microsoft Teams po wcześniejszym uzgodnieniu z nauczycielem prowadzącym ww zajęcia.
Dla uczniów, którzy ze względu na niepełnosprawność lub np. warunki domowe nie będą mogli uczyć się zdalnie w domu, zorganizowane będzie nauczanie stacjonarne lub zdalne w szkole. Osoby zainteresowane proszone są zgłosić się do wychowawcy klasy lub mailowo do szkoły na adres: sekretariatspgolice@edukacja.slubice.pl
Od poniedziałku, 9 listopada br., szkoła zapewnia funkcjonowanie świetlicy szkolnej w szczególności dla uczniów, których rodzice są bezpośrednio zaangażowanymi w walkę z pandemią COVID-19. Rodzice, którzy są zainteresowani korzystaniem ze świetlicy, proszeni są o kontakt z wychowawcą lub na adres mailowy szkoły.
W okresie zawieszenia zajęć stacjonarnych uczniowie klasy ósmej mogą uczestniczyć w konsultacjach indywidualnych. Uczniowie zainteresowani konsultacjami zgłaszają się do wychowawcy.
Oddział przedszkolny oraz Punkt Przedszkolny w Golicach funkcjonuje bez zmian (stacjonarnie).