• Wigilia przy Najdłuższym Stole, jasełka i wspólne kolędowanie

          • Wspaniałe wprowadzenie w magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia nastąpiło w  tym roku 21 grudnia.

            Tym razem pierwszym punktem była – organizowana ponownie po trzech latach – Wigilia przy Najdłuższym Stole. Cała społeczność szkolna spotkała się na górnym korytarzu szkolnym i przy dźwiękach kolęd dzieliła się opłatkiem oraz posilała się pierogami i innymi świątecznym smakołykami. Część artystyczna tym razem odbyła się po południu, by mogli zobaczyć ją rodzice i mieszkańcy naszych miejscowości. Jasełka przygotowali w tym roku drugo- i trzecioklasiści, którzy okazali się prawdziwymi aktorami. Wystąpili znakomicie. Następnie wszystkie klasy zaprezentowały piosenki świąteczne, pastorałki i oczywiście kolędy. Na zakończenie pani dyrektor Teresa Wieczorek-Kudryk złożyła wszystkim obecnym życzenia świąteczne, a przyłączył się do nich ksiądz proboszcz Czesław Grzelak, który – jak prawdziwy wodzirej – „rozkolędował” wszystkich obecnych na tej przepięknej uroczystości.

          • Świąteczne stroiki

          • Coraz bliżej święta... w grudniu klasa VI przygotowywała świąteczne stroiki dla swoich bliskich. Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach, które sprawiły im dużo radości.

          • Matematyczny Kalendarz Adwentowy

          • Przez cały grudzień na górnym korytarzu pojawiały się zadania w ramach Matematycznego Kalendarza Adwentowego. Łamigłówki – w podziale na kategorie wiekowe – przygotowywała dla uczniów Pani Dyrektor. Niektóre były łatwiejsze, inne trudniejsze, ale zaangażowanie uczniów było bardzo duże. Codziennie wracało wiele odpowiedzi, a w zabawie uczestniczyło ok. 70%. Wyniki rywalizacji Pani Dyrektor ogłosi w styczniu.

          • Ciekawe zajęcia – kule świetlne

          • W grudniu klasa VI na zajęciach z techniki wykonywała piękne kule świetlne. Prace były bardzo trudne do wykonania i wymagały dużo cierpliwości i dokładności. Uczniowie wykazali się kreatywnością, a efekty były niesamowite.

          • Dziupla w przedszkolu

          • 13 grudnia tematem przewodnim na zajęciach przyrodniczych w przedszkolu było dbanie o środowisko. Temat czystości powietrza i smogu jest w dzisiejszych czasach bardzo ważny. Powinniśmy o nim mówić i edukować dzieci, by wiedziały jak ważne jest dla ludzi niezanieczyszczone powietrze i co jest szkodliwe dla środowiska. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, czym jest i jak powstaje smog. Dzięki uczestnictwu w warsztacie dzieci zrozumiały, co to jest powietrze i jak ważne jest dla życia ludzi i zwierząt.

          • Warsztaty fotograficzne z Piotrem Żakiem

          • 6 grudnia 2022r. uczniowie klasy  siódmej wzięli udział w warsztatach fotograficznych zorganizowanych przez nauczyciela plastyki.

            Podczas warsztatów  uczniowie dowiedzieli się  jak ważny jest odpowiedni wybór czasu naświetlania, właściwej przesłony czy ustawienie światłoczułości w aparacie, by otrzymać idealne zdjęcie. Uczniowie uczestniczący podczas warsztatów dowiedzieli się jak używać blendy – przedmiotu służącego do odbicia światła w celu uzyskania odpowiedniego oświetlenia fotografowanego obiektu. W zależności od wybranej blendy obiekt przybierał różne barwy: od ciepłych kolorów do zimnych. Następnie uczestnicy warsztatów udali się na teren szkoły i odbyły się zajęcia praktyczne . Uczniowie wykonali tutaj wiele zdjęć wykorzystując wiedze zdobytą dzień wcześniej. Głównym celem było zrobienie zdjęć o tematyce świąteczno–zimowej. Pomysłów na ciekawe wykorzystanie przestrzeni nie brakowało i wszyscy chętnie zabrali  się do działania. Wkrótce powstało mnóstwo wspaniałych zdjęć. Na koniec wszyscy uczestnicy wspólnie  dzielili się efektami swojej pracy.

          • Piernikowe ciasteczka

          • W grudniu dzieci z Oddziału oraz Punktu Przedszkolnego zgodnie z tradycją upiekły pyszne, świąteczne pierniki. Ich zapach wprawił nas wszystkich w świąteczny nastrój. Dzieci bardzo chętnie dekorowały swoje ciasteczka, wykazując się tym samym dużą wyobraźnią i inwencją twórczą. Po udekorowaniu, każde z dzieci miało okazję skosztować swojego dzieła. 

          • Komiksy klasy 4 – zadanie projektowe

          • Grudzień to miesiąc, w którym klasa 4 wzięła udział w projekcie z języka polskiego na stworzenie komiksu. Tworząc swoje prace musieli wykazać się nie tylko starannością plastyczną, ale i pamiętać o literackiej stronie projektu. Każdy komiks zawiera zatem tak charakterystyczne dla tego gatunku „dymki”, w których znajdują się wypowiedzi i myśli bohaterów, a także wyrazy dźwiękonaśladowcze. Prace wszystkich uczniów stworzyły niesamowitą wystawę, a podziwiać ją może cała społeczność szkolna.

          • Przedstawienie „Mamo, tato jestem tutaj”

          • 28 listopada Koło teatralne „Maskarada” miało premierę przedstawienia „Mamo! Tato! Jestem tutaj!” Przedstawienie było nawiązaniem do obchodzonego w październiku Dnia Spędzania Czasu z Tatą. Przekaz zawierał tematykę profilaktyczną i prorodzinną. Warto nadmienić, że kolejny raz cały scenariusz został napisany przez uczestników koła. Młodzi aktorzy zachwycili widownię profesjonalizmem oraz poziomem gry. Przedstawienie odniosło wielki sukces, dowodem którego są kolejne osoby dołączające do „Maskarady”.

          • Język polski dla uczniów z Ukrainy - „Szkoła z klasą”

          • Wybuch wojny na Ukrainie dotknął tysięcy osób. Wiele z nich szukając schronienia, przekroczyło granicę z Polską. Otworzyliśmy swoje serca , domy a także szkoły dla dzieci z Ukrainy i ich rodzin. Ukraińscy uczniowie bardzo szybko przystosowali się do nowej sytuacji. Aby uskutecznić efektywność nauczania języka polskiego jako obcego nasza szkoła wzięła aktywny udział w projekcie „Szkoła z klasą”. Otrzymane z projektu materiały w dużym stopniu pozwoliły na dostosowanie wymagań do posiadanych przez uczniów umiejętności.

          • Projekt POZNAĆ DWUMIASTO – zajęcia plastyczne

          • Dnia 21 listopada uczniowie klasy 7 uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez panie z Urzędu Miasta i Gminy Słubice. Warsztaty były kontynuacją projektu  polsko-niemieckiego „Poznać Dwumiasto” w obszarze kultury, w którym nasza szkoła brała udział. Otrzymaliśmy mnóstwo materiałów, co pozwoliło przeprowadzić  zajęcia również w klasie 8. Jak zawsze nasi uczniowie wykazali się szerokim spektrum pomysłów a ich prace cieszyły oczy całej społeczności szkolnej.

          • „Ruszaj po zdrowie!” Szkolna akcja zdrowotno-profilaktyczna

          • W dniach 7-13 grudnia wszyscy uczniowie uczestniczyli w szkolnej akcji profilaktyczno-zdrowotnej Ruszaj po zdrowie! Każda grupa miała do zrealizowania rozmaite zadania, z którymi mogliśmy zapoznać się na gazetce szkoły promującej zdrowie. Klasy młodsze realizowały zagadnienia z sesji jesienno-zimowej programu Zdrowo jem, więcej wiem.

            Poznawali nowe zasady zdrowego odżywiania. W podsumowaniu uczniowie klasa 1 wykonywali kolorowe plakaty pełne smakowitych warzyw i owoców. Klasa 2 wspólnie przygotowała nową piramidę zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej, a trzeciaki zmagali się z komiksami pt. ”Owoce kontra słodycze” i stworzyli owocowo-warzywną grę planszową.  Na lekcji przyrody w klasie 4 uczniowie rozpoczęli realizację programu antytytoniowej edukacji zdrowotnej „Bieg po zdrowie” Poznali przyczyny i skutki palenia papierosów, skład dymu papierosowego, liczyli koszt takiego nałogu, przeprowadzali wywiady z osobami palącymi. Klasa 6 wykonała plakaty promujące zdrowy styl życia, ósmoklasiści napisali antyreklamy dla nałogów, a uczniowie klasy 7 na biologii poznawali choroby i higienę układu krążenia i na podsumowanie wykonali projekt pt. Co mogę zrobić dla mojego serca. Uczestniczyliśmy w ćwiczeniach ruchowych w sali gimnastycznej w tzw. przerwach dla aktywnych. wykonaliśmy wiele zadań i mamy nadzieję, że zasady zdrowego stylu życia zostały utrwalone.

          • Przedstawienie przedszkolaków „Brzydkie Kaczątko”

          • 08 grudnia dziewczynki z Punktu oraz Oddziału Przedszkolnego wzięły udział w XI Powiatowym Przeglądzie Teatrzyków Przedszkolnych, który odbył się w auli Collegium Polonicum w Słubicach. Tematem przewodnim były bajki Andersena, a formą prezentacji pantomima. Nasze przedszkole zaprezentowało przedstawienie pt. „Brzydkie Kaczątko”. Występ był wspaniały, wzruszający oraz pełen emocji. Dziewczynki cudownie wcieliły się w role i zaprezentowały na scenie. Przygotowania do występów były realizowane w ramach gminnego projektu "Roztańczone stópki". Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

            Nasze przedszkole zaprezentowało przedstawienie pt. „Brzydkie Kaczątko”. Występ był wspaniały, wzruszający oraz pełen emocji. Dziewczynki cudownie wcieliły się w role i zaprezentowały na scenie. Przygotowania do występów były realizowane w ramach gminnego projektu "Roztańczone stópki". Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

          • KOLEJNY ROK Z RZĘDU MAMY MEDAL! - Finał Wojewódzki w Badmintonie Drużynowym Dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci Lubuskiej Olimpiady Młodzieży

          • Dziewczęta młodsze w składzie: Aleksandra Żak, Kaja Mierzejewska oraz rezerwowe – Martyna Baranowska i Kasia Kaczmarczyk wzięły udział w finale wojewódzkim Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w kategorii Igrzyska Dzieci. Zawody odbyły się 7 grudnia w Świebodzinie.

            Nasze badmintonistki rywalizowały ze Społeczną Szkołą Podstawową z Żar, PSP Lipinki Łużyckie,  SP 1 Sulęcin oraz SP 7 Świebodzin. Wszystkie mecze stały na wysokim poziomie, ale nasze dziewczyny starały się grać na maksimum swoich możliwości. Wygrały mecze z rywalkami z Żar oraz Lipinek, następnie przyszedł czas na SP 1 Sulęcin. Tutaj koleżanki były nie do przejścia (należy dodać, że sulęcinianki w ubiegłym roku zdobyły brązowy medal zawodów ogólnopolskich). Na zakończenie rozegrany został mecz, który decydował, która drużyna zdobędzie srebrny, a która brązowy medal - SP Golice kontra SP 7 Świebodzin. Nasze nie pozostawiły rywalkom złudzeń i wygrały 3:0. Dziewczyny zostały tym sposobem drugi rok z rzędu wicemistrzyniami województwa lubuskiego. Wielkie GRATULACJE!!!

          • Mikołajki

          • 6 grudnia naszą odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę i… przyjechał rowerem, na którym przywiózł bardzo ciężki worek z prezentami.

            Pomimo braku białego puchu, jak co roku przybył na czas. Po kolei odwiedził każdą klasę i grupę. Jedni go spotkali, inni odebrali prezenty przyniesione przez wysłanników. Przedszkolaki śpiewały Mikołajowi piosenki i wyrecytowały wierszyk, inni też bardzo się starali, by otrzymać niespodzianki. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami, a na ich twarzach malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

          • Wycieczka klas młodszych na przedstawienie „Dorotka po drugiej stronie tęczy” i warsztaty plastyczne w SMOK

          • 2 grudnia starsze przedszkolaki i młodsi uczniowie uczestniczyli w ciekawych wydarzeniach. W odnowionej Sali Collegium Polonicum obejrzeliśmy spektakl pt. „Dorotka po drugiej stronie tęczy”, a w SMOK uczestniczyliśmy w warsztatach plastycznych.

            Przedstawienie było bardzo ciekawe, poruszało ważną rolę czynienia dobra i czerpania radości z pomocy innym. Uczyło odwagi i szacunku do innych. Wskazywało jak można zło dobrem zwyciężać. W ośrodku kultury braliśmy udział w warsztatach plastycznych. Wszyscy uczniowie ozdabiali drewniane pudełka na skarby. Poznaliśmy ciekawe techniki malarskie. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością i wspaniale ozdobiły swoje szkatułki. Prace pozostawiliśmy do wyschnięcia, a w mikołajki każdy otrzymał swoja pracę i był to dodatkowy prezencik w ten magiczny dzień.

    brak danych