• Koncert "Bandura, sopiłka i drewniane łyżki - o muzyce ukraińskiej"

• Co to jest bandura? A co to jest sopiłka? Do czego prócz jedzenia służą drewniane łyżki? Za nami kolejny z koncertów przygotowanych przez Lubuskie Biuro Koncertowe. Tym razem uczniowie miały okazję posłuchać muzyki naszych wschodnich sąsiadów. Tytuł koncertu: "Bandura, sopiłka i drewniane łyżki - o muzyce ukraińskiej". Prowadzący koncert, przeplatał muzyczne opowieści legendą związaną ze stolicą Ukrainy – Kijowem.

• Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty z OPERONEM

• 11 maja 2023 roku odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasistów. W naszej szkole wszyscy uczniowie klasy trzeciej wzięli w nim udział. Były testy z języka polskiego, matematyki i przyrody. Podstawowym celem sprawdzianu było dostarczenie szkołom informacji wzbogacających wiedzę na temat poziomu wiadomości i umiejętności poszczególnych uczniów oraz całych zespołów klasowych kończących I etap edukacji. Wyniki badania będą udostępnione na początku czerwca. Udział w badaniu jest traktowany jako szansa na wzbogacenie wiedzy o uczniach, na dostrzeżenie ich potencjału oraz na skorzystanie z sugestii, w jaki sposób wykorzystać go dla rzeczywistego rozwijania umiejętności dzieci.

• Etap Powiatowy oraz Finał Wojewódzki Konkursu Fotograficznego PRO ARTE

• Kolejny rok z rzędu (trzeci raz) Kaja Mierzejewska wzięła udział w eliminacjach powiatowych Konkursu Fotograficznego PRO ARTE i awansowała do Finału Wojewódzkiego tych zmagań. 17 maja w Zielonej Górze Kaja przez dwie godziny pracowała, by zrobić jak najlepsze zdjęcia na temat „Blisko, bliżej, jeszcze bliżej…” Tym razem nie udało się zdobyć nagrody, ale sam udział jest sporym wyróżnieniem. Gratulacje!

W galerii można zobaczyć m.in. fotki konkursowe z etapu wojewódzkiego.

• Otwarte Mistrzostwa Słubic w lekkiej atletyce

• W Otwartych Mistrzostwach Słubic w lekkiej atletyce 11 maja wzięła udział duża grupa 25 uczniów. Wystartowali w trzech kategoriach wiekowych: rocznik 2012 i młodsi, roczniki 2010-2011 i 2008-2009.

Wśród najmłodszych najlepiej spisał się Janek Sibilski, który zajął 2 miejsce na 60m oraz 3 w skoku w dal, w drugiej kategorii czworo uczniów stawało na podium: Ola Żak wygrała skok w dal i rzut piłką palantową, Sara Borula była trzecia na 60m i w skoku w dal, Bartek Staszak wygrał skok wzwyż, był 2 w pchnięciu kulą i trzeci w skoku w dal, a Fabian Stań wygrał pchnięcie kulą i był 2 w rzucie dyskiem. Wśród najstarszych, jak zwykle, Maja Walczak była bezkonkurencyjne w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem, Karol Alicki był 3 w skoku wzwyż, Alicja Pietrow 3 w skoku w dal, a Mikołaj Stań uplasował się tuż za podium w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem. Gratulacje dla wszystkich! Najlepsi będą reprezentować szkołę w zawodach wojewódzkich.

• Mistrzostwa Powiatu w trójboju i czwórboju

• Cztery reprezentacje naszej szkoły wzięły udział w zmaganiach trójboju i czwórboju. Chłopcy i dziewczęta bardzo starali się, by wypaść jak najlepiej, było nawet widać mały element wewnętrznej rywalizacji. Okazało się, że w tym roku było mało drużyn z innych szkół i wszystkie nasze znalazły się na podium, choć nie na pierwszym miejscu. W naszych drużynach na wyróżnienie zasłużyli: dziewczęta – trójbój – Martyna Baranowska i Julia Zbrożek – czwórbój – Ola Żak i Sara Borula, chłopcy – trójbój – Janek Sibilski, czwórbój – Bartosz Staszak. Gratulacje!

• Przedszkolaki z przedstawieniem w Gorzowie

• W ramach realizacji projektu zajęć pozalekcyjnych „Roztańczone stópki” wzięliśmy udział w „Lubuskim Przeglądzie Teatrzyków Przedszkolnych”, który odbył się w Gorzowie Wielkopolskim. Tematem przewodnim przeglądu był motyw zwierzęcy w literaturze dziecięcej. Dziewczynki miały okazję zaprezentować bajkę „Brzydkie kaczątko” oraz wystąpić na prawdziwej scenie. Było to cenne doświadczenie. Gra aktorska wzbudziła wśród publiczności duży podziw, która z ogromnym zainteresowaniem oglądała całe przedstawienie. Serdecznie dziękuję Rodzicom za udzieloną pomoc oraz dla P. Izy Muchy za przygotowanie dekoracji - Reżyser.

• Wycieczka rowerowa klas VI-VII

• Wyzwanie z ubiegłego roku (wycieczka 40km) podjęło pół klasy szóstej – wspólnie z klasami 7-8 wybrali się na wycieczkę rowerową do Słubic (klasa ósma w 100% - BRAWO). 20 kilometrów w jedną stronę w malowniczych okolicznościach przyrody wszyscy pokonali z uśmiechem i wielka przyjemnością, by posilić się sałatką w wiadomej restauracji. BRAWO!