• Akademia majowa

          • Przed długim weekendem majowym zawsze odbywa się w naszej szkole uroczysta akademia. Tym razem wypadła 28 kwietnia. Tego dnia wszyscy ubierają się do szkoły w stroje galowe i pięknie prezentują się podczas okolicznościowego apelu. Święto Pracy, Dzień Flagi i Święto Uchwalenia Konstytucji 3-majowej skłaniają do historycznej zadumy. Nie zabrakło więc patriotycznych wierszy i piosenek, a wszyscy od przedszkolaka do ósmoklasisty zaprezentowali się wspaniale.

          • Dzień Eksperymentów

          • 27 kwietnia w naszej szkole Panie Marzena i Halina zorganizowały Dzień Eksperymentów Przyrodniczych. Całą społecznością zebraliśmy się w Sali gimnastycznej, gdzie czekały na nas stoiska z przygotowanymi materiałami do badań.  Panie kolejno prosiły asystentów do wykonania poszczególnych eksperymentów. Można było zaobserwować na własne oczy zjawisko elektryzowania się ciał, krążenie wody w przyrodzie, rozszerzalność temperaturową substancji, unoszenie się ciepłego powietrza, pompowanie balonów powstającym dwutlenkiem węgla, zaobserwować balony-odrzutowce, zamknąć szklankę wody zwykłą kartką, namalować wodny obraz kolorowymi cukierkami, sprawdzić, ze mydło odgania brud z rączek, stworzyć czarnego smoka, zaobserwować zjawisko dyfuzji i jeszcze wiele innych. To były wyjątkowe dwie godziny lekcyjne.

          • Gminne Kunowickie Wyścigi Rzędów

          • 26 kwietnia reprezentacja szkoły wzięła udział w pierwszej edycji Gminnych Kunowickich Wyścigów Rzędów. Dziewczynka i chłopiec z klas od 1 do 6 startowali m. in.: w biegu z przewrotem, biegu w workach czy drużynowym torze przeszkód. Wszyscy spisali się bardzo dzielnie i pozwoliło to na zajęcie szóstego miejsca. Gratulacje!

          • Wycieczka rowerowa czwartaków

          • 20 kwietnia uczniowie klasy 4 wybrali się na swoją pierwszą prawdziwą wycieczkę rowerową. Po sprawdzeniu sprawności rowerów, wystartowali ze szkoły. Pogoda tego dnia nie rozpieszczała, na szczęście przestało padać kolka chwil przed wyjazdem. Jednak trasa obfitowała w kałuże i błoto, więc rodzice otrzymali od wychowawcy informację, że tego dnia przyświeca nam również hasło: „brudne dzieci, to szczęśliwe dzieci” :-D.

            Po godzince podróży dotarliśmy pod wiatkę nad Odrą, na wysokości polskiej Kolonii Lubusz z malowniczym widokiem na niemiecką miejscowość Lebus. 11 km w nogach, a nikt nie był zmęczony. Ale przed czwartakami był jeszcze powrót. Okazało się, że nie wszystkie rowery są tak sprawne, na jakie wyglądały przed wyjazdem i trzeba było nieco pokombinować z wymianami. Ale uczniowie klasy czwartej okazali się bardzo koleżeńscy i wymieniali się rowerami przez całe 10 km powrotnej trasy. Wszyscy dzielnie wrócili do Golic, a niektórzy nawet podjechali na szczyt golickiej górki. Brawa dla wszystkich! To była bardzo udana wycieczka.

          • Koncert

          • 27 kwietnia odbył się kolejny koncert Lubuskiego Biura Koncertowego z Zielonej Góry w ramach projektu „W krainie pani Muzyki” pt. „Legenda o Laurinie i ogrodzie różanym”. Piękna opowieść i muzyka Tyrolu wprowadziły słuchaczy w rejony górskie Austrii, Włoch, Szwajcarii i Niemiec. Uczniowie podziwiali muzykę graną na skrzypcach, klarnecie, okarynie, tradycyjnym tyrolskim flecie i gitarze elektrycznej, która wprowadziła nas radosny nastrój.

          • Wiatromierz

          • Podczas zajęć edukacyjnych uczniowie klasy II własnoręcznie przygotowali wiatromierze. Następnie przy pomocy kompasów sprawdzali kierunki wiatru.

          • Konkurs Wielkanocny

          • W kwietniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie „na najładniejszą pisankę, kraszankę i koszyczek wielkanocny”, który się odbył w Gminnym Ośrodku Kultury w Górzycy. Julia Krzyżanowska z klasy II zajęła I miejsce, Michał Maczulis z klasy II zajął III miejsce oraz Jakub Szaniawski z oddziału przedszkolnego zdobył wyróżnienie. Laureaci konkursu zostali zaproszeni 05.04.2023 na Śniadanko Wielkanocne i w tym dniu Pani Dyrektor GOK Małgorzata Gniewczyńska wręczyła nagrody.  Gratulujemy zwycięzcom ciekawych pomysłów.

          • Konkurs ekologiczny „Eko-zabawa”

          • Z okazji Dnia Ziemi 22 kwietnia w naszej szkole odbył się konkurs ekologiczny „Eko- zabawa”. Konkurs miał na celu zachęcić uczniów do powtórnego wykorzystywania tworzyw sztucznych, a tym samym dbać o nasze środowisko. Jak zawsze uczniowie wykazali się pomysłowością i kreatywnością. Wszystkie prace zostały nagrodzone drobnymi upominkami.

          • Drogowe koło fortuny

          • Podczas lekcji techniki uczniowie klasy IV wykonywali drogowe koła fortuny. Praca miała na celu podsumować ich wiadomości o ruchu drogowym. Po zakończonej pracy uczniowie wykorzystując swoje koła zagrali w grupach w gry. Odpowiadając na pytania, świetnie się bawili.

          • Mistrz Ortografii – szkolny konkurs ortograficzny

          • Dnia 20 kwietnia chętni uczniowie klas 4-8 zmierzyli się w pojedynku ortograficznym. W szkolnym konkursie wzięło udział czternaścioro uczniów. Mistrzem ortografii został Oskar Gołaszewski, drugie miejsce zdobyła Maja Walczak, a trzecie miejsce wywalczyły Aleksandra Stań oraz Alicja Pietrow. Gratulujemy!

          • Bazyliszek – przedstawienie czwartaków

          • Kolejny projekt z języka polskiego za nami. Czwartoklasiści pracowali nad nim tydzień czasu, a efekt końcowy przewyższył wszelkie oczekiwania. Projekt polegał na samodzielnym przygotowaniu inscenizacji legendy „O warszawskim Bazyliszku”. Uczniowie nauczyli się ról, przynieśli potrzebne rekwizyty oraz ubrali się w odpowiednie stroje. Sami również przeprowadzili próby. Brawo Czwartaki!

          • Ciekawe zajęcia – ROBOTYKA

          • Od października w naszej szkole odbywają się zajęcia ROBOTYKI. Projekt dofinansowany jest przez GMINĘ SŁUBICE. Uczniowie bardzo chętnie biorą udział w projektowaniu robotów. Początkowo projektowali je z gotowych szablonów LEGO. Następnie zaczęli korzystać z filmików zamieszczanych na platformie Youtube, gdzie można znaleźć ciekawe propozycje od innych użytkowników LEGO Spike. Na zajęciach w ostatnim czasie wielu uczestników próbuje samodzielnych konstrukcji. Trzeba dodać, że w drugim półroczu grupa powiększyła się do ponad 20 osób.

          • Adopcja rowerów przez czwartaków

          • Klasa 4 przez cały rok uczestniczy w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa ruchu drogowego. Starają się bardzo, żeby w czerwcu zdać egzamin na kartę rowerową. Na ostatnich zajęciach dzieci dowiedziały się, jak dbać o rower i parami „adoptowali” szkolne składaki. Każda ekipa ma zadbać, by rower był sprawny i czysty, może też nadać mu swoją nazwę.

          • Przedszkolaki pieką babeczki i poszukują zajączkowych niespodzianek

          • Motywem przewodnim tego dnia było "Wielkanocne pieczenie pysznych babeczek". Przygotowane wcześniej ciasto, każde dziecko nakładało do foremki. Po starannym wypełnieniu każdej foremki i ułożeniu ich na blaszce, zaniesiono je do piekarnika. Wspaniały zapach świeżo pieczonego ciasta wypełnił całą szkolę. Dzieci niecierpliwie czekały na efekt końcowy swoich poczynań. Po 15 minutach ujrzały rumiane, pachnące i ciepłe babeczki. Następnie przedszkolaki przystąpiły do dekorowania świątecznych wypieków. Na zakończenie dnia udały się do ogrodu na poszukiwania "Wielkanocnego Zajączka", który ukrył w ogrodzie przedszkolnym jajeczka wielkanocne. To był dzień pełen zabawy i radości.

          • Etap Powiatowy Turnieju „Młodzież zapobiega pożarom”

          • 4 kwietnia odbyły się Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom".  Naszą szkołę reprezentowali Maja Walczak i Fabian Stań. Wielki sukces odniosła Maja, która zdobyła 1 miejsce w kategorii klas 4-8. Eliminacje wojewódzkie 14 kwietnia w Żaganiu. Życzymy powodzenia!

          • PRZEDSTAWIENIE WIELKANOCNE

          • 4 kwietnia uczniowie z koła zainteresowań „Głowa pełna pomysłów” wprowadzili nas w nastrój świąteczny. Przedstawili spektakl pt. „Wielkanoc tuż, tuż”.  Podczas przedstawienia występowały kurki, zajączki, kogut oraz kurczaczki. Nie mogło zabraknąć dyngusiarzy, którzy oblewali widzów wodą. Wszyscy poczuliśmy magię Świąt Wielkanocnych.

          • Wiosenne wysiewy w przedszkolu

          • Dzieci z oddziału przedszkolnego bawiły się w ogrodników i postanowiły zasiać owies, który będzie ozdobą wielkanocnego stołu. Obowiązkowo po zasianiu ziarna, podlewały swoją małą uprawę, by urosła na Święta Wielkiej Nocy. Małe doniczki znalazły swoje miejsce na oknie, gdzie bacznie będą obserwowane i pielęgnowane przez naszych najstarszych przedszkolaków.

          • Koncert - Muzyczne opowieści – Robin Hood

          • Muzyczne opowieści – Robin Hood. Spotkanie z muzyką w wykonaniu muzyków z Lubuskiego Biura Koncertowego nawiązywało do muzyki średniowiecza. Poznanie brzmienia dawnych instrumentów – okaryna i flet, oraz fagotu. Mieliśmy okazję przenieść w muzyczną podróż do tajemniczego Lasu Sherwood. Śpiew ptaków, zabawa przy ognisku w rytm tańców szkockich i rozmarzone ballady staroangielskie to świat Robin Hooda, który grając na swym czarodziejskim oboju opowie wiele niezwykłych historii.

          • Dzień Świadomości Autyzmu

          • W naszej szkole 3 kwietnia z inicjatywy Pani pedagog Marzeny Januszewskiej obchodziliśmy Dzień Świadomości Autyzmu. W klasach wychowawcy poruszali temat szacunku i tolerancji wobec drugiego człowieka. Klasa 3 przygotowała plakat  z niebieskimi dłońmi symbolizujący wzajemną pomoc, dobroć i współdziałanie. Na zakończenie nadmuchaliśmy błękitne baloniki, by zauważyć, że każdy z nas jest inny, ale wszyscy są tak samo ważni. To była prawdziwa lekcja tolerancji.

          • Rekolekcje Wielkopostne

          • 31 marca odbyły się w naszej szkole rekolekcje przygotowujące do pełnego przeżywania Świąt Wielkiej Nocy. Poprowadził je ksiądz proboszcz Czesław Grzelak. Uczniowie w sali gimnastycznej uważnie słuchali, co mówił ksiądz, a także z dużym zaangażowaniem śpiewali proponowane piosenki religijne. Następnie w golickim kościele uczestniczyli w Drodze Krzyżowej oraz Mszy Świętej. Dziękujemy księdzu Czesławowi za wprowadzenie nas w okres Wielkiego Tygodnia.

    brak danych