• Łąka w maju - maluchy

•

Bardzo dziękujemy za Państwa zaangażowanie i pomoc w edukacji domowej, za ciekawe i inspirujące prace Waszych dzieci :)

W minionym tygodniu dzieci poznawały „Łąkę w maju” – zapoznały się z jej mieszkańcami oraz świadomością konieczności ochrony ekosystemu łąki. Przedszkolaki poznały także nową technikę malowania i dowiedziały się, jak zrobić kolorowy wachlarz. Nie zabrakło również naturalnych dowolnych zabaw dzieci z domownikami :)

• Łąka w maju - starszacy

•        Dziękuję Dzieciom za wykonywanie pięknych prac oraz Rodzicom za ich przesyłanie i pomoc w edukacji domowej :)

Tematem przewodnim w tym tygodniu był temat „Łąka w maju”.

Wiosenna łąka w promieniach słońca cała zielona jest i kwitnąca.
            Pszczoły, motyle nad nią fruwają, a w trawie świerszcze koncerty grają.

Rosną na łące białe stokrotki, wierzby nad rzeką pokryły kotki.
            Żaby rechoczą, śpiewają ptaki, do gniazd dla piskląt znoszą robaki.

Żółte kaczeńce na łące kwitną, niebo ma barwę jasnobłękitną.
            Wśród kwiatów pszczoły pilnie pracują, zbierają nektar, miód produkują.

Słoneczko grzeje, stopniały śniegi, na noskach dzieci są pierwsze piegi.
            Cieszą się dzieci i ziemia cała, że wiosna do nas już zawitała.  Z. Baryła