• Dzień Dziecka - maluszki

•        Miniony tydzień poświęcony był w szczególności dzieciom z okazji Dnia Dziecka Był to radosny czas dla wszystkich naszych przedszkolaków :) w którym rodzice skupiali większość swojej uwagi na najmłodszych i starali się sprawić im jak najwięcej przyjemności.

Omawiając tematykę „Niby tacy sami, a jednak inni” uświadamiano dzieci, że Dzień Dziecka to szczególne święto przypominające wszystkim dorosłym o prawach dzieci, o tym, że każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania, czy pochodzenia, przysługują takie same prawa – prawa dziecka., ale również i obowiązki. W trakcie zabaw przybliżono dzieciom przejawianie oznak: życzliwości, dobroci i koleżeństwa wobec innych.

• Dzień Dziecka - starszacy

•        W tym tygodniu omawianą tematyką była tematyka pt. „Niby tacy sami, a jednak inni”. Dzieci przypomniały sobie, że należy pomagać innym słabszym, starszym osobom, że należy szanować odmienność innych ludzi oraz ich akceptować. Dzieci rozpoznawały i nazywały takie wartości, jak: miłość, dobro, przyjaźń, prawda, szacunek, szczęście, uczciwość, odwaga, tolerancja itp. Każdy w inny sposób okazywał swoje uczucia jak np. praca dla przyjaciela czy nawet pomoc w codziennych obowiązkach domowych.

Z okazji Dnia Dziecka każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom.