- październik 2024
- wrzesień 2024
- czerwiec 2024
- maj 2024
- kwiecień 2024
- marzec 2024
- luty 2024
- styczeń 2024
- grudzień 2023
- listopad 2023
- październik 2023
- wrzesień 2023
- czerwiec 2023
- maj 2023
- kwiecień 2023
- marzec 2023
- luty 2023
- styczeń 2023
- grudzień 2022
- listopad 2002
- październik 2022
- wrzesień 2022
- czerwiec 2022
- maj 2022
- kwiecień 2022
- marzec 2022
- luty 2022
- styczeń 2022
- grudzień 2021
- listopad 2021
- październik 2021
- wrzesień 2021
- czerwiec 2021
- maj 2021
- kwiecień 2021
- marzec 2021
- luty 2021
- styczeń 2021
- grudzień 2020
- listopad 2020
- październik 2020
- wrzesień 2020
- czerwiec 2020
- maj 2020
- kwiecień 2020
- marzec 2020
- luty 2020
- styczeń 2020
- grudzień 2019
- listopad 2019
- październik 2019
- wrzesień 2019
IMPREZY I WYDARZENIA,
które miały miejsce w Szkole Podstawowej w Golicach
w miesiącu czerwcu 2022 r.
- Dzień Dziecka na sportowo w klasach 1-3 - 1 czerwca w Dniu Dziecka w naszej szkole było bardzo wesoło. Uczniowie młodsi mieli najpierw 3 lekcje z tanecznymi przerwami, a potem sportowe zabawy na wesoło. Podzieliliśmy się na 3 zespoły i konkurowaliśmy w rozmaitych zadaniach. Był sztafetowy bieg łączony z pomiarem czasu, rzut piłeczką palantową na odległość, drużynowe skoki z miejsca i strzał do pustej, ale bardzo małej bramki. Drużyna Niebieskich zdobyła złoty medal, a Pomarańczowych i Żółtych wspólnie srebrny. Po zmaganiach sportowych wszyscy upiekli sobie kiełbaski na ognisku. Smakowały wyśmienicie razem ze świeżymi bułeczkami. Na zakończenie był jeszcze owocowy akcent w postaci arbuza i odrobina słodkości, bo przecież w taki dzień nikomu nie zaszkodzi. Za wspaniałą zabawę, dobre zachowanie podczas wycieczki i porządek w autokarze każdy otrzymał też nagrodę-niespodziankę. Chętni uczniowie mogli wrócić do domu lub dokończyć ten wesoły dzień na zajęciach świetlicowych. Wszystkim Dzieciom życzymy samych takich radosnych dni przez cały rok.
- Wycieczka do Trójmiasta - W dniach 31 maja – 03 czerwca uczniowie klas 3-8 brali udział w wycieczce do Trójmiasta, dofinansowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki z programu „Poznaj Polskę”. Pierwszy dzień rozpoczęliśmy warsztatami w Muzeum Wsi Słowińskiej, gdzie własnoręcznie rzucaliśmy tzw. szpryc, piekliśmy chleb, gotowaliśmy zupę oraz robiliśmy masło. Po warsztatach i degustacji przygotowanych potraw, pojechaliśmy do Lasu Piaśnickiego, miejsca upamiętniającego ofiary ludobójstwa, dokonanego na ludności cywilnej podczas II wojny światowej. Drugiego dnia wybraliśmy się na kolejną lekcję historii do Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku a następnie udaliśmy się do Sopotu, by odbyć spacer ulicami miasta oraz poczuć orzeźwiającą morską bryzę na sopockim molo. Stamtąd pojechaliśmy do Gdyni, w której zwiedziliśmy Skwer Kościuszki oraz muzealny już statek „Dar Pomorza”. Ostatnim punktem tego dnia było kino w Rumii, gdzie obejrzeliśmy film o walce dobra ze złem - „Doktor Strange w Multiwersum obłędu”. Kolejny dzień rozpoczęliśmy zwiedzaniem Gdańska z przewodnikiem. Fontanna Neptuna, największy w Europie ceglasty kościół – Bazylika Mariacka, Westerplatte to tylko niektóre z odwiedzonych przez nas miejsc. Zwiedzanie Zamku Krzyżackiego w Malborku, również stało się źródłem szeregu niezwykłych informacji i ciekawostek. Czwartego dnia spędziliśmy czas Centrum Nauki „Eksperyment”, interaktywnym miejscu pełnym różnorodnych gier i wystaw, gdzie dzieci miały także możliwość poznania świata z perspektywy człowieka niepełnosprawnego. Punktem kończącym naszą wycieczkę były wodne szaleństwa w Aquaparku w Redzie.
- Finał Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w LA w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej - Jeden reprezentant naszej szkoły - Bartosz Łopaciński wystartował w Finale Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w LA w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Pozostali, którzy mieli możliwość zaprezentowania się niestety w tym samym terminie uczestniczyli w wycieczce szkolnej. Bartosz Łopaciński pchał kulą i z wynikiem 8,87 uplasował się na 13 pozycji w 25 osobowej stawce. Gratulacje dla Bartka!
- Eksperymenty - Świetna zabawa w klasie I. Uczniowie podczas zajęć edukacyjnych przeprowadzali zabawy badawcze. Wykonywali eksperymenty z ogniem, wybuchem wulkanu, barwami. Najciekawszą zabawą jednak była ciecz nienewtonowska. To były ciekawe zajęcia.
- Mała książka, wielki człowiek - Uczniowie klasy I 2 czerwca uczestniczyli w kampanii "Mała książka, wielki człowiek" realizowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Zapoznali się z książką "Pierwsze abecadło", którą każdy otrzymał na pamiątkę do domu. Następnie czytaliśmy w klasie opowiadanie J. Ficowskiego pt. "Dom, w którym śmieszy". Uczniowie wykonywali plakaty malowane rękami. Było mnóstwo fajnej zabawy.
- Zdrowe odżywianie - Na zajęciach z techniki 7 i 9 czerwca uczniowie klas 5 i 6 przypomnieli sobie zasady zdrowego odżywiania. Wiedzą, co należy jeść i jak należy dbać o zdrowie. Podsumowując tematykę o zdrowiu uczniowie wykonywali zdrowe, pyszne tortille. Było smacznie i kolorowo.
- Finał Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w LA w kategorii Dzieci - Troje uczniów SP Golice wystartowało w Finale Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w LA w kategorii Dzieci 8 czerwca w Międzyrzeczu. Maja, Ola i Mikołaj godnie reprezentowali szkołę, ale na wielkie gratulacje zasługuje Maja Walczak, która w pchnięciu kulą pozostawiła daleko za sobą kolejne rywalki, zdobywając ZŁOTY MEDAL! Gra-tu-la-cje!!!
- Przedstawienie teatralne pt "Przyjaciele na zawsze" szkolnego koła teatralnego MASKARADA - 14.06.22r. koło teatralne "Maskarada" miało zaszczyt zaprosić społeczność szkolną na przedstawienie pt "Przyjaciele na zawsze". Scenariusz powstał na podstawie filmu "Psia Akademia" i w całości został napisany przez uczniów. Przedstawienie nawiązywało do przyjaźni między psem i człowiekiem, a powstało w celu przybliżenia problemu schronisk oraz zachęcenia do adopcji.
- Zebranie trzecioklasistów z rodzicami i wychowawcą- 15 czerwca klasa trzecia wraz z wychowawcą zorganizowała wspólne spotkanie z rodzicami. Uczniowie przygotowali i wystawili program artystyczny dla rodziców, na który składały się wiersze, piosenki i tańce. Najsympatyczniejszym punktem spotkania były rozgrywki w zbijaka i piłkę nożną z rodzicami. Wszyscy świetnie się zaangażowali do wspólnej gry i zabawy. Rodzice przygotowali smakowity poczęstunek dla dzieci. To było wspaniałe spotkanie. Wychowawczyni podziękowała wszystkim za wspólnie spędzony czas.
- Akcja profilaktyczno-wychowawcza "10 wartości na 10 miesięcy" - Na podsumowanie szkolnej akcji "10 wartości na 10 miesięcy" w czerwcu uczniowie realizowali wartość "Kultura osobista". Na gazetce informacyjnej znalazły się zadania dla grup oraz przypomnienie zasad, którymi powinni kierować się kulturalni uczniowie. Były to hasła oraz zabawne ilustracje pobudzające do myślenia i refleksji nad własnym zachowaniem. W ostatnim tygodniu uczniowie poszczególnych klas wybrali pośród siebie jednego ucznia, który szczególnie wyróżniał się w ciągu całego roku największą kulturą osobistą. Pierwszaki wybrały Kubę Kowalewskiego, klasa 2 Julię Zbrożek, trzecia Jacka Andrysa, klasa piąta wskazała na Weronikę Cyganek, szósta wybrała Aleksandrę Żak. W klasie siódmej ten tytuł przypadł Aleksandrze Stań, a w ósmej najbardziej kultura osobistą prezentował się Mateusz Stań. Wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy, pochwałę na apelu oraz drobne nagrody niespodzianki. Gratulujemy!
- Program profilaktyki czerniaka "Baw się dobrze! NIE spiecz RAKA" - 6-9 czerwca 2022 r. - Na zajęciach biologii w klasach od piątej do ósmej Uczniowie obejrzeli film promujący dbanie o zdrowie. Ambasadorkami XI Tygodnia Świadomości Czerniaka były aktorki, mama i córka, Maria Winiarska oraz Zofia Zborowska-Wrona. W myśli zasady „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zachęciły wszystkich do rozwagi i priorytetowego traktowania swojego zdrowia, bez konieczności rezygnowania ze swoich ulubionych aktywności. Przypomnieliśmy sobie zasady zdrowego korzystania ze słońca i właściwego zabezpieczania się przed poparzeniami słonecznymi. Uczniowie korzystając z ulotek i prezentacji wyszukiwali najważniejsze treści dotyczące budowy skóry, predyspozycji dziedzicznych i profilaktyki nowotworów. Na zakończenie utrwalili sobie zdobyte wiadomości oglądając filmik "Znamię, znam je!", który w nieco zabawny sposób przypominał zasady samokontroli swoich znamion na skórze i wskazywał na konieczność kontroli u dermatologa niepokojących zmian. Zdobyte wiadomości uczniowie zobowiązali się przekazać rodzicom i wprowadzić w życie. Rodzice za pośrednictwem dziennika elektronicznego otrzymali także ulotkę informacyjną. Mamy nadzieję, że podczas wakacji wszyscy będą bawić się dobrze i nikt nie spiecze raka!
- Koncert „Ulicami Nowego Jorku” - 21 czerwca we wtorek po raz kolejny w naszej szkole wystąpili muzycy z Lubuskiego Biura Koncertowego "Orfeusz". Tym razem koncert był poświęcony muzyce jazzowej. "Ulicami Nowego Jorku", uczniowie mieli okazję i przyjemność wysłuchać duetu w składzie: saksofon i gitara elektryczna, które zaprezentowało muzykę i postać Georga Gershwina, wybitnego muzyka jazzowego XX wieku.
- Zebranie dla rodziców przyszłych pierwszoklasistów - Na spotkaniu przyszły wychowawca kl.1 zapoznał rodziców ze szkolą jako miejscem przyjaznym dzieciom i rodzicom i podręcznikami szkolnymi, z których uczniowie będą korzystali podczas zajęć. Rodzice otrzymali informacje w jakie przybory szkolne, materiały dodatkowe i strój sportowy trzeba zaopatrzyć swoje pociechy. Zostały też zaprezentowane informacje na temat pracy psychologa, logopedy, dziennika elektronicznego organizacji zajęć pozalekcyjnych i świetlicy szkolnej.
- Piknik na powitanie lata w klasie 2 - 23 czerwca w ostatnim dniu nauki szkolnej klasa druga zorganizowała sobie piknik na boisku szkolnym. wszyscy doskonale się przygotowali. Zadbali o odpowiedni strój. Przynieśli kocyki, ulubione owoce i inne smakołyki. Rozłożyliśmy się pod drzewkami przy boisku szkolnym. Zabawa była znakomita. Zaczęło się od próbowania smakołyków. Potem dzieci grały w ulubione karty, układały klocki, bawiły się w dom, grały w piłkę, kręciły hula-hop. Na zakończenie pobrykały na placu zabaw no i oczywiście wszystko posprzątały po sobie. To było miłe podsumowanie roku szkolnego na wesoło.
- Szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy - W ramach akcji Bezpieczne Wakacje 22 czerwca w naszej szkole zostało przeprowadzone szkolenie na temat podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy. W zajęciach wzięły udział przedszkolaki, klasy I-III i klasy IV-VI oraz nauczyciele. Poprzez ciekawe formy prezentacji wszyscy mogli nauczyć się udzielania i wzywania pomocy. Najpierw odbyła się projekcja filmu instruktażowego. Obejrzeliśmy instrukcję ćwiczeń resuscytacji krążeniowo – oddechowej i poznaliśmy kolejne etapy udzielania pierwszej pomocy. Następnie prowadzący zademonstrował na fantomie i na uczniach jak należy prawidłowo udzielić pierwszej pomocy. W ten sposób pokazał też , że nawet dziecko jest w stanie pomóc ratować komuś życie. Na końcu szkolenia każdy chętny miał okazję poćwiczyć na fantomie i na manekinach. Każdy uczestnik szkolenia już wie, że udzielanie pierwszej pomocy ma swój ustalony schemat: 1. Bezpieczeństwo osoby ratującej życie. 2. Sprawdzanie przytomności osoby poszkodowanej. 3. Wezwanie pomocy. 4. Sprawdzenie oddechu: a) gdy jest oddech – układamy poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej, b) brak oddechu – wykonujemy 2 oddechy ratownicze i uciskamy 30 razy klatkę piersiową na zmianę, aż do przybycia karetki pogotowia. Swoją wiedzą mogą teraz podzielić się z innymi. Szkolenie przeprowadził pan Piotr Żak, absolwent naszej szkoły, obecnie strażak PSP w Słubicach.
- Zbiórka makulatury - Akcja zbiórki makulatury związana była z działalnością Szkolnego Wolontariatu i ukierunkowana była na pomoc chorej Idze Czekalskiej. W zbiórce wzięła udział cała społeczność szkolna. Makulatura – w bardzo dużej ilości została przekazana 22 czerwca.
- Apel z nagrodami - 23 czerwca odbył się ostatni apel szkolny, na którym zostało podsumowanych kilka szkolnych konkursów oraz wręczone zostały plecaki-niespodzianki dla uczniów z Ukrainy ufundowane przez Burmistrza Słubic. W każdej klasie wyłoniono najbardziej kulturalnego ucznia: klasa I – Jakub Kowalewski, klasa II – Julia Zbrożek, klasa III – Jacek Andrys, klasa V – Weronika Cyganek, klasa VI – Ola Żak, klasa VII – Ola Stań , klasa VIII – Mateusz Stań. Rozstrzygnięty został konkurs plastyczny „Nasza planeta – nasze zdrowie, który zorganizowany został w ramach akcji „10 wartości na 10 miesięcy”. Laureatami zostali: klasa I – Joanna Zbrożek, klasa II – Igor Żełudok, klasa III – Laura Pietrow, klasa V – Weronika Cyganek, Hanna Zaremba i Piotr Gumiński, klasa VI – Paulina Smolińska, klasa VII – Maja Walczak i klasa VIII – Maja Mazurek. Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych został rozstrzygnięty, a wyniki były następujące: I miejsce – Oskar Gołaszewski i Aleksandra Żak; II miejsce - Zuzanna Wąsowicz i Sara Borula, III miejsce – Weronika Cyganek i Paulina Zbrożek. Najlepsze wyniki w czytelnictwie osiągnęli uczniowie klas młodszych: Julia Sułek, Kacper Kaczmarek, Joanna Zbrożek, Filip Pieczątkiewicz i Laura Pietrow.
- Bezpieczeństwo w czasie wakacji - Podczas ostatnich dni roku szkolnego wszyscy uczniowie utrwalili sobie zasady bezpieczeństwa podczas wakacji. Wiedzą, że należy przestrzegać kodeksu drogowego, jak właściwie zachowywać się nad wodą i korzystać ze słońca oraz jak udzielić pierwszej pomocy.
- Zakończenie roku szkolnego i edukacji klasy ósmej - Uroczysty apel z okazji zakończenia roku szkolnego odbył się na placu szkolnym, a uczestniczyła w nim cała społeczność szkolna oraz zaproszony gość Pan Rafał Mazurek – radny Rady Miejskiej w Słubicach, jednocześnie sołtys Golic. W tym roku krótkim – troszkę wesołym, troszkę nostalgicznym – programem artystycznym rozpoczęła klasa ósma, która pożegnała się tym samym z edukacją w Szkole Podstawowej w Golicach. Wszyscy pozostali uczniowie otrzymali promocję do następnej klasy, a najlepsi odebrali świadectwa z rąk Pani Teresy Wieczorek-Kudryk – dyrektora naszej szkoły oraz wychowawców. Wielu uczniów zostało dodatkowo nagrodzonych.
Świadectwa z biało-czerwonym paskiem otrzymali (rodzice tych uczniów otrzymali listy gratulacyjne): Borula Sara, Wąsowicz Zuzanna, Zaremba Hanna, Zbrożek Łukasz, Gołaszewski Oskar, Karczewska Alicja, Żak Aleksandra, Stań Aleksandra i Mazurek Maja.
Nagrody książkowe powędrowały do: Cyganek Weronika, Wasilewski Damian, Grześkowiak Bartosz, Smolińska Paulina, Walczak Maja, Cyganek Sebastian i Stań Mateusz oraz wszystkich przedszkolaków i uczniów klas 1-3.
Stypendium Dyrektora Szkoły za najwyższą średnią w Szkole Podstawowej w Golicach otrzymał uczeń klasy V Łukasz Zbrożek (średnia 5,15 i bardzo dobre zachowanie).
Do stypendium Stowarzyszenia Jesteśmy Razem wytypowano Aleksandrę Żak za średnią 5,0, wzorowe zachowanie i srebrny medal LOM w 2021/2022 w badmintonie.
Uczniowski Klub Sportowy wyróżnił następujące osoby: Wiktoria Różańska - absolwentka, nagroda za całokształt - brązowy medal LOM w 2019/2020 w badmintonie, Maja Walczak - złoty medal LOM w 2022 w pchnięciu kulą, Aleksandra Żak - srebrny medal LOM w 2021/2022 w badmintonie, Kaja Mierzejewska - srebrny medal LOM w 2021/2022 w badmintonie, Aleksandra Stań - srebrny medal LOM w 2021/2022 w badmintonie. Drobne nagrody otrzymali również uczniowie zaangażowani w życie sportowe szkoły.
Nagrodę Uśmiechniętego Kubka otrzymała w tym roku: Pani Dorota Krupa – za życzliwość i bezinteresowną pomoc rzecz klasy i szkoły. Podziękowania za sponsorowanie wycieczek szkolnych otrzymali: Anna i Arkadiusz Stań oraz Beata i Krzysztof Wesoły.
Podziękowanie za bezinteresowną pomoc na rzecz szkoły otrzymali od wychowawców rodzice zaangażowani w życie szkoły i klasy.
Absolwentom życzymy powodzenia w dalszej edukacji oraz życiu osobistym, a wszystkim życzymy wesołych i bezpiecznych wakacji.
- Sianie KWIETNEJ ŁĄKI - 29 czerwca przedszkolaki otrzymały przywiezione prosto z Urzędu Gminy nasiona „Twojej kwietnej łąki”. Na przygotowane przez Pana Waldka podłoże z wielkim zaangażowaniem wysiewały nasionka. Teraz z niecierpliwością będą czekały na efekty.