Wydarzyło się...
- kwiecień 2025
- marzec 2025
- luty 2025
- styczeń 2025
- grudzień 2024
- listopad 2024
- październik 2024
- wrzesień 2024
- czerwiec 2024
- maj 2024
- kwiecień 2024
- marzec 2024
- luty 2024
- styczeń 2024
- grudzień 2023
- listopad 2023
- październik 2023
- wrzesień 2023
- czerwiec 2023
- maj 2023
- kwiecień 2023
- marzec 2023
- luty 2023
- styczeń 2023
- grudzień 2022
- listopad 2002
- październik 2022
- wrzesień 2022
- czerwiec 2022
- maj 2022
- kwiecień 2022
- marzec 2022
- luty 2022
- styczeń 2022
- grudzień 2021
- listopad 2021
- październik 2021
- wrzesień 2021
- czerwiec 2021
- maj 2021
- kwiecień 2021
- marzec 2021
- luty 2021
- styczeń 2021
- grudzień 2020
- listopad 2020
- październik 2020
- wrzesień 2020
- czerwiec 2020
- maj 2020
- kwiecień 2020
- marzec 2020
- luty 2020
- styczeń 2020
- grudzień 2019
- listopad 2019
- październik 2019
- wrzesień 2019
kwiecień 2025
IMPREZY I WYDARZENIA,
które miały miejsce w Szkole Podstawowej w Golicach
w miesiącu kwietniu 2025 r.
- Dalsze prace w szkolnym sadzie - Na początku kwietnia za usunięcie wystających korzeni wzięło się na ochotnika dwóch uczniów klasy piątej: Antek i Kacper. W pocie czoła wykopywali i wyrywali niepotrzebne elementy. Zaangażowała się również klasa czwarta, która w ramach zajęć sprawnościowych na wf-ie wygrabiła nieco kamieni i korzeni zakopując je później w samodzielnie wykopanych dołach. Także w trakcie zajęć popołudniowych mała sprawność i „siłka” podczas prac ogrodniczych nikomu nie zaszkodziła, a nawet niektórzy twierdzili, że bardziej zmęczeni są. Na zakończenie przedszkolaki skrupulatnie wyzbierały kamyczki i jest pięknie. Podsumowując początek projektu „sad” można śmiało powiedzieć, że zrobiliśmy kawał dobrej roboty, a każdy zaangażowany mógł posadzić swoją roślinkę. Mamy więc nową: jabłonkę, gruszę, wiśnię, czereśnię, borówki, agrest, winogrona. Ciekawe czy wszystkie sadzonki się przyjmą? Dziękujemy Panu Wojtkowi Laskowskiemu za wyrównanie części powierzchni sadu. Mamy nadzieję, że tam wyrośnie piękna, świeża zielona trawka.
- Koncert - 14 kwietnia - "Błazny, klauny i pajace - o muzyce w cyrku" - taki tytuł nosił kolejny koncert LBK Orfeusz, który dziś odbył się w naszej szkole. Muzycy zabrali nas do cyrku a przede wszystkim w świat muzyki cyrkowej. Nasi goście raz za razem rozbawiali wszystkich uczestników, więc spektakl z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci. Podczas pokazu zostały przedstawione następujące instrumenty: werbel, klarnet, talerze, ukulele oraz agogo (instrument pochodzący z Afryki).
- Światowy Dzień świadomości Autyzmu - W dniu 02.04.2025 obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Dzieci podczas zajęć mogły poznać i zrozumieć chorobę, z jaką boryka się coraz więcej dzieci. Uwrażliwiliśmy uczniów naszej szkoły na różne potrzeby dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, zrozumieć innych poprzez empatię i otwartość.
- Ogródki klasowe - Kontynuacja działań dotycząca Warsztatów o zdrowym żywieniu prowadzonych przez przedstawiciela KOWR-u. Klasy młodsze i przedszkolaki w ramach Program dla szkół – zakładali klasowe ogródki na parapecie okiennym. Wykorzystali materiały „Witaj w ogrodniczej przygodzie!” (zestaw dla każdej grupy) – zawierał on wszystko co potrzebne, aby stworzyć szkolny ogródek. Czyli: nasiona, ziemię, opakowania do rozsad, mini szklarnię, Dzieci ochoczo podjęły się zadania i uczestniczyły w zajęciach.
- Wiosenne podchody w przedszkolu - W grupie starszaków odbyły się „Wiosenne podchody”. Dzieci zostały podzielone na dwie grupy. Zabawa składała się z 10 zadań. Dzieci musiały wykazać się kreatywnością, sprawnością fizyczną oraz pracą w grupie. Przede wszystkim jednak liczył się spryt i spostrzegawczość, aby odnaleźć strzałki wskazujące drogę oraz poukrywane zadania i zagadki. Na mecie dzieci prezentowały zadania. W doskonałych humorach powróciły do przedszkola.
- Warsztaty Ciasteczkowe – edycja Wielkanocna - 9 kwietnia odbyły się w naszej szkole warsztaty ozdabiania ciasteczek. Uczniowie ozdabiali pyszne, maślane ciastka w świątecznych kształtach. Dekorowanie i malowanie jajek, zajączków czy baranków okazały się super słodką i kolorową zabawą dla wszystkich uczestników. Organizatorka warsztatów zapewniła dla wszystkich potrzebne materiały: Ciasteczka, posypki, lukier. Były okazją do rozwijania kreatywności i zdolności manualnych. Poza tym były świetną lekcją pracy zespołowej oraz integracji rówieśniczej.
- Etap Powiatowy Turnieju „Młodzież zapobiega pożarom” - 10 kwietnia odbyły się Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Naszą szkołę reprezentowała Klaudia Syktus z klasy trzeciej . Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej sprawdza wiedzę z wielu dziedzin, takich jak: przepisy pożarnicze, postępowanie w czasie pożarów, techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, a także szeroko pojętego ratownictwa oraz historii i tradycji pożarniczej.
- Program profilaktyczny dla uczniów klas 4-8 „Granica, której Nie Warto Przekraczać” - Uczniowie klas 5-6 dwukrotnie w kwietniu (9 oraz 23) wybrali się do Słubic w ramach program profilaktycznego dla uczniów klas 4-8 „Granica, której Nie Warto Przekraczać. Podczas pierwszego wyjazdu obejrzeli film pt. „Najlepszy”, w którym bohater toczy trudną walkę z nałogiem i dzięki ogromnej motywacji do osiągnięcia celu - zwycięża. Za drugim razem mieli możliwość spotkać się twarzą w twarz z bohaterem filmu – Jerzym Górskim. Pan Jurek opowiedział o swoim życiu osobiście pokazując na prezentacji wiele wspomnień. Na zakończenie uczestnicy zadawali także pytania bohaterowi. Projekt jest realizowany przez Telewizję HTS Słubice na zlecenie Gminy Słubice.
- Zajączkowe niespodzianki - Ostatniego dnia przed świętami dla wielu dzieci był w szkole był dzień pełen emocji. Zajączek ukrył w sadzie niespodzianki wraz z zagadkami i zadaniami do wykonania. Radości nie było końca.
- Konkurs Wielkanocny na „Eko Kurczaka” – sukces Oli z przedszkola - Serdeczne gratulacje dla Aleksandry Cieślik z Oddziału Przedszkolnego w Golicach, która zdobyła wyróżnienie w Konkursie Wielkanocnym na „Eko Kurczaka”.
- "Nasza dobra woda, marnować ją szkoda" - Sukces Asi z klasy czwartej - Nasza uczennica Joanna Zbrożek z klasy IV wzięła udział w konkursie edukacyjno- ekologicznym "Nasza dobra woda, marnować ją szkoda" organizowanym przez ZUWŚ w Słubicach. Konkurs honorowym patronatem objęła Burmistrz Słubic pani Marzena Słodownik. Dziś odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu w siedzibie ZUWŚ. Asia otrzymała wyróżnienie. Brawo!!! 👏👏👏 Gratulujemy!!! A tym samym zachęcamy innych do brania udziału w konkursach.
- Wycieczki rowerowe klas 4-6 - W dniach 14 i 16 kwietnia – tuż przed przerwą świąteczną – chętni uczniowie klasy 6 oraz klas 4-5 wybrali się na wycieczki rowerowe w ramach lekcji wf. Szósta klasa pojechała do Górzycy – okolica dawnego posterunku straży granicznej (w dwie strony ok. 25 km), a czwarta wspólnie z piątą do punktu widokowego w Kolonii Lubusz, gdzie podziwiali piękny widok na niemiecką miejscowość Lebus (w sumie ok. 21 km). Wszyscy nieco się zmęczyli, ale większość wybiera się w czerwcu rowerami do Słubic, oczywiście, jeśli pogoda dopisze i uda się zorganizować wyjazd.
- Gminna Olimpiada Przyrodnicza „Mali EKOlodzy” - 24.04.2025 uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w Gminnej Olimpiadzie Przyrodniczej „Mali EKOlodzy” zorganizowanej przez SP nr 3 w Słubicach. Uczniowie w składzie Ignacy Jędrzejczak, Amelia Stępień i Klaudia Syktus dzielnie nas reprezentowali. Dzięki swojej ciężkiej pracy wywalczyli 2 miejsce. Dziękujemy organizatorom olimpiady za zaproszenie i mile spędzony czas.
- Przedstawienie ekologiczne - 25.04.2025 młodsi uczniowie obchodzili Światowy Dzień Ziemi. Grupa uczniów uczestniczących na zajęcia rozwijające pt. ”Dziecięca kraina pomysłów” przedstawiła spektakl pt. ”Kto ma olej w głowie”. Natomiast dzieci z koła „Roztańczone stópki” zaprezentowały taniec pt. ”Wiosenne przebudzenie”. Wszyscy uczniowie świetnie się bawili oraz przypomnieli sobie w jaki sposób dbać o naszą planetę.
- Wizyta ósmoklasistów na „Drzwiach otwartych” w Słubickim liceum - W poniedziałek 28 kwietnia klasa 8 pojechała na Dni Otwarte do Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta w Słubicach. Po krótkim wprowadzeniu i prezentacji kierunków na auli uczniowie zostali oprowadzeni po szkole, zobaczyli krótkie pokazy sportowe wykonane przez uczniów liceum oraz wzięli udział w kilku quizach związanych z różnymi przedmiotami szkolnymi. W każdej klasie na uczniów szkół podstawowych czekał nauczyciel oraz wybrani uczniowie szkoły, którzy opowiadali o tym, czego uczą się na wybranych kierunkach.
- Warsztaty w ramach Szkoły Młodych Liderek - W dniu 29 kwietnia dziewczyny z klasy 6 i 8 wzięły udział w warsztatach "Szkoła Młodych Liderek". Odwiedziła je Pani Marianna z Poznania, a ich pierwszym zadaniem było wypisanie znanych osób płci damskiej oraz płci męskiej. Następnie rozmawiały o pozytywach i negatywach bycia kobietą jak i mężczyzną. Pani Marianna opowiedziała również, jak wygląda prawdziwa debata. Dziewczęta dowiedziały się, jaką rolę ma dana osoba w debacie, a na sam koniec przeprowadziły ją pomiędzy sobą. Pomimo tego, że warsztaty trwały 5 godzin, minęły im one zadziwiająco szybko i bardzo miło. Dziewczyny z niecierpliwością oczekują na kolejne zajęcia.
- Dziupla w przedszkolu - Na zajęciach 30 kwietnia dzieci miały okazję poznać „Ptasie jajka”. W trakcie zajęć porównywały ich wielkość oraz kolory. Było to bardzo ciekawe doświadczenie zobaczyć jajko bociana albo żurawia. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały karty pracy i mogły samodzielnie stworzyć własne jajka.
- Akademia majowa - Przed długim weekendem majowym zawsze odbywa się w naszej szkole uroczysta akademia. Tego dnia wszyscy ubierają się do szkoły w stroje galowe i pięknie prezentują się podczas okolicznościowego apelu. Święto Pracy, Dzień Flagi i Święto Uchwalenia Konstytucji 3-majowej skłaniają do historycznej zadumy. Nie zabrakło więc patriotycznych wierszy i piosenek, tańców, a wszyscy od przedszkolaka do ósmoklasisty zaprezentowali się wspaniale. Klasy szkolne zostały pięknie ozdobione symbolami narodowymi, które wykonali uczniowie. Podczas uroczystości przypomniano również temat 1000 rocznicy koronacji Bolesława Chrobrego, a Pani Dyrektor zachęciła wszystkich do wywieszenia flag w swoich domach.