- marzec 2025
- luty 2025
- styczeń 2025
- grudzień 2024
- listopad 2024
- październik 2024
- wrzesień 2024
- czerwiec 2024
- maj 2024
- kwiecień 2024
- marzec 2024
- luty 2024
- styczeń 2024
- grudzień 2023
- listopad 2023
- październik 2023
- wrzesień 2023
- czerwiec 2023
- maj 2023
- kwiecień 2023
- marzec 2023
- luty 2023
- styczeń 2023
- grudzień 2022
- listopad 2002
- październik 2022
- wrzesień 2022
- czerwiec 2022
- maj 2022
- kwiecień 2022
- marzec 2022
- luty 2022
- styczeń 2022
- grudzień 2021
- listopad 2021
- październik 2021
- wrzesień 2021
- czerwiec 2021
- maj 2021
- kwiecień 2021
- marzec 2021
- luty 2021
- styczeń 2021
- grudzień 2020
- listopad 2020
- październik 2020
- wrzesień 2020
- czerwiec 2020
- maj 2020
- kwiecień 2020
- marzec 2020
- luty 2020
- styczeń 2020
- grudzień 2019
- listopad 2019
- październik 2019
- wrzesień 2019
listopad 2024
IMPREZY I WYDARZENIA,
które miały miejsce w Szkole Podstawowej w Golicach
w miesiącu listopadzie 2024 r.
- Pierwszaki w bibliotece - 6 listopada - W tym dniu uczniowie klasy pierwszej odwiedziły szkolną bibliotekę. Pani bibliotekarka zapoznała dzieci z pomieszczeniem biblioteki, przedstawiła zasady zachowania się w bibliotece i sposób wypożyczania książek. Nie mogło też zabraknąć rozmów o poszanowaniu książek. Kulminacyjnym punktem i zarazem niezwykle emocjonującym, było wybranie ciekawej książeczki i jej wypożyczenie. Od tej chwili pierwszaki stały się oficjalnymi czytelnikami naszej biblioteki. Wierzymy, że będą chciały tutaj zaglądać jak najczęściej.
- Koncert - 7 listopada - "Deszczowa piosenka, czyli muzyka z ekranu". To tytuł kolejnego koncertu muzycznego organizowanego przez Lubuskie Biuro Koncertowe Orfeusz z Zielonej Góry. Najpiękniejsze melodie polskiego i światowego kina w autorskich aranżacjach (flet piccolo, flet, puzon, melodyka, wietrzne dzwonki). Zagrano utwory skomponowane na potrzeby takich filmów jak: "Harry Potter", "Siedmiu wspaniałych", "Czarne chmury", "Gwiezdne wojny", czy "Wyprawa do raju", a to tylko część tytułów, które pojawiły się podczas dzisiejszego koncertu. Dziękujemy za piękny występ!
- Uroczysta akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości - 8 listopada cała społeczność szkolna uczestniczyła w apelu upamiętniającym rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę w 1918 roku. Pięknie wybrzmiały cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego a następnie samorząd szkolny zabrał wszystkich uczniów na wspólną wędrówkę po kartach historii. Uczniowie naszej szkoły piosenką opowiedzieli historię drogi do niepodległości. Było bardzo uroczyście, a całości dopełniła piękna pantomima zaprezentowana przez dziewczynki z kółka Roztańczone Stópki.
- Biegi Niepodległości o Puchar Słubic - Dwadzieścioro dwoje uczniów reprezentowało szkołę w 35.Narodowych Ulicznych Biegach Niepodległości o Puchar Słubic 8 listopada. Wszyscy dzielnie walczyli do samego końca i mocno zmęczeni dobiegli do mety, kilkoro w pierwszej dziesiątce pozostali nieco dalej, a najlepiej w tym roku spisała się reprezentantka golickiego przedszkola Hania Smolińska. Gratulacje dla wszystkich!
- „Kłamstwo & Prawda” - W piątek 08.11.2024 r. uczniowie klas 5-8 wzięli udział w polsko-niemieckim przedstawieniu pt. „Kłamstwo & Prawda”. Mieli okazję zobaczyć występy na żywo prezentowane przez uczniów Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego. Jak wskazuje tytuł przedstawienia, mówiło ono o różnych postaciach kłamstwa jakimi jesteśmy karmieni, niebezpieczeństwie jakie może wynikać z kłamstw, a także o tym że nawet najgorsza prawda jest lepsza niż najpiękniejsze kłamstwo.
- Akcja ŚNIADANIE DAJE MOC - 12-18 listopada - Każdego roku w listopadzie w szkole organizujemy tygodniową akcję „Śniadanie daje moc” Każda klasa przygotowała smakowite kanapki na drugie śniadanie. Pamiętaliśmy o przygotowaniu pełnowartościowego dania, zawierającego wszystkie składniki pokarmowe. Dbaliśmy o przestrzeganie zasad higieny i estetyki w przygotowaniu posiłku. Przy okazji utrwalaliśmy zasady zdrowego odżywiania. Każdego dnia po trzeciej lekcji spotykaliśmy się w sali gimnastycznej na „Tanecznej przerwie dla aktywnych”, bo przecież podstawą zdrowia jest ruch. Prosiliśmy uczniów, aby unikali przynoszenia do szkoły słodyczy, a wybierali zdrowe owoce, orzeszki i warzywa. Uczniowie bardzo chętnie przystępują do tej akcji. Wszyscy mogą nie tylko zyskać zdrowie i odporność, ale także radość z samodzielnie przygotowanych posiłków. Dodatkowo, chętni mogli wziąć udział w konkursie fotograficznym wykonując zdjęcie swojego pierwszego śniadania wykonanego w domu z rodzina w weekend. Na zaangażowanych czekają niespodzianki.
- Wycieczka szóstej klasy do Kostrzyna - 12 listopada klasa szósta wybrała się do Kostrzyna na wycieczkę integracyjną. Zabawę rozpoczęli od nowej w Kostrzynie atrakcji – basenu. Wodne atrakcje i świetna zabawa sprawiły, że wszyscy wyszli bardzo zrelaksowani. Chwilę później uczniowie byli już w Kinie Za Rogiem i oglądali zabawną animowaną komedię „Baranek Shaun – Farmageddon”. Śmiechu było co nie miara. Na zakończenie szóstaki wybrały się na spacer po mieście, zjadły ulubione jedzonko i zadowolone wróciły PKS-em do domu.
- Nowe nasadzenia w szkole tej jesieni - Jesień to czas nowych nasadzeń. W tym roku naszą szkołę spotkała olbrzymia niespodzianka, gdyż w ramach rekompensaty Gmina Słubice otrzymała kilkaset drzew i krzewów od jednej z firm. Okazało się, że większość tych roślin posadzona zostanie w Golicach, a najwięcej na terenie naszej szkoły. Cały listopad i początek grudnia trwały prace. Dziękujemy bardzo! Mamy nadzieję, że wszystkie drzewka i krzewy się przyjmą.
- Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej - 14 listopada - 14 listopada chętni uczniowie i uczennice z naszej szkoły wzięli udział w Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Górzycy prezentując wiersze o tematyce patriotycznej, wojennej oraz sybirackiej. Każde z tych wystąpień było wyjątkowe, pokazujące że warto przekraczać bariery swojego strachu, a także walczyć z tremą, jaka towarzyszyła im na scenie. Należy pochwalić uczennicę Laurę Matuszewską za zajęcie 1 miejsca i Izabelę Kaczmarek, która otrzymała wyróżnienie w kategorii klas I-III oraz uczennicę Joannę Zbrożek, która zajęła II miejsce w kategorii klas IV-VI. Serdecznie gratulacje także dla pozostałych uczestników biorących udział w konkursie.
- EDUKACJA Z WOJSKIEM - 15 listopada w naszej szkole odbyły się zajęcia w ramach rządowego programu „Edukacja z wojskiem”. Zasadniczym celem programu jest podniesienie świadomości dzieci i młodzieży w obszarze bezpieczeństwa i obronności oraz kształtowanie podstawowych nawyków i umiejętności z zakresu obrony i ochrony ludności oraz zachowania w sytuacjach kryzysowych. To odpowiedź na współczesne potrzeby, wyzwania oraz zagrożenia związane z bezpieczeństwem. Spotkanie odbywało się z podziałem na dwie grupy. Klasy 4-5 spotkały się z czynnym zawodowo żołnierzem, który zaprezentował im umundurowanie i podstawowy sprzęt wojskowy, który ku uciesze dzieci mogły przymierzyć. Rozmowa dotyczyła zasad przestrzegania bezpieczeństwa w niebezpiecznych sytuacjach, tj. powódź, Klasa 6 odbyła interesującą rozmowę z weteranem wojska polskiego. Prezentacja dotyczyła misji w jakich brał udział. Zajmujący się cyberbezpieczeństwem, uświadamiał młodzieży jak wielkie ryzyko czai się w internecie, głównie na forach społecznościowych. Obaj panowie są żołnierzami 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej im. gen. broni J. Dowbora-Muśnickiego. Dziękujemy za świetne zajęcia.
- Tydzień dla zdrowia i profilaktyki „Święto witaminek” - trzeci tydzień listopada - W ramach akcji Tydzień dla zdrowia i profilaktyki w tym roku zorganizowaliśmy kilka różnych zadań dostosowanych do potrzeb i możliwości uczniów z różnych klas. Wszyscy zobligowani byli do nieprzynoszenia w tym czasie słodkości do szkoły. Zamiast nich wybieraliśmy zdrowe orzechy, owoce i marchewki. Każda klasa dbała tez o przygotowanie zdrowego, pełnowartościowego śniadania. Klasy młodsze poznawały zasady zdrowego stylu życia w oparciu o filmy edukacyjne i wykonywały prace plastyczne „Moje zdrowe śniadanie”. Starszaki wykazały się wiedzą na temat zdrowia i profilaktyki pisząc konkursy z wiedzy. Klasa 4 o zdrowym odżywianiu, klasa 5 o zdrowym stylu życia, klasa 7 o szkodliwości palenia tytoniu, a nasi najstarsi uczniowie wykazali się wiedzą o szkodliwości spożywania alkoholu. Wszyscy w nagrodę otrzymali dobre oceny z biologii lub przyrody. Najbardziej uczniom podobała się jednak akcja pod nazwą „Przerwa dla aktywnych”. Po trzeciej lekcji zbieraliśmy się na krótkiej gimnastyce w sali. Zachęcamy do codziennej gimnastyki, zdrowego odżywiania, unikania słodyczy i prowadzenia higienicznego trybu życia.
- Światowy Dzień rzucania palenia Tytoniu - 16 listopada - Z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu przygotowana została gazetka informacyjna zawierająca treści dotyczące szkodliwości palenia papierosów i zachęcające do niepróbowania tego nałogu.
- XIV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia - 18 listopada - Tradycją stało się już, że każdego roku odbywa się akcja Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. W tym roku w naszej szkole święto to zaakcentowaliśmy 18 listopada. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania – uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia. Akcja odbywała się pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!” W naszej szkole do tego odpowiedzialnego zadania zgłosili się uczniowie klasy 4: Joanna Zbrożek, Jakub Kowalewski i Bartosz Wasilewski. Uczniowie pełnili funkcję komisji egzaminacyjnej. Zaopatrzeni zostali w losy z tabliczką mnożenia o różnym stopniu trudności i przepytywali starszych kolegów oraz osoby dorosłe na specjalnie wyznaczonym miejscu w naszej szkole. Zdany egzamin wyłaniał Ekspertów Tabliczki Mnożenia, nagradzanych natychmiastowo certyfikatami. Na wszystkich przystępujących do egzaminu czekała niespodzianka w postaci pamiątkowej naklejki. Natomiast komisja egzaminacyjna za swoją ciężką pracę została nagrodzona przyborami matematycznymi. W tym roku w naszej szkole do egzaminów z tabliczki mnożenia przystąpiło 62 osoby, a tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia otrzymało 47 osób. Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za tak duże zainteresowanie!!!
- Kolorowy Potwór - 19 listopada - Zajęcia o emocjach z książką POP-ART „Kolorowy Potwór” A. Lineas. Kolorowy potwór nie wie, co się z nim dzieje. Wszystkie jego emocje się poplątały, sam już nie wie, co właściwie czuje! Trzeba to szybko naprawić. Czy ktoś mu pomoże? Prosta i zabawna historia, która wprowadza dzieci w fascynujący język uczuć. Dzieci razem z kolorowym potworem uczą się jak rozpoznawać emocje i jak je nazywać. W zajęciach uczestniczyła maskotka kolorowego potwora, która ułatwiała dzieciom zrozumienie historii. Zajęcia poprowadziła Monika Wilk-Kang – pedagog szkolny/pedagog specjalny.
- Dzień praw i obowiązków ucznia - 20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Data ta upamiętnia podpisanie Konwencji o prawach dziecka – najważniejszego dokumentu gwarantującego prawa wszystkim dzieciom niezależnie od koloru skóry, wyznania, pochodzenia czy miejsca zamieszkania. Z tej okazji w naszej szkole odbył się apel, na którym uczniowie klas starszych przedstawili młodszym kolegom prezentacje na temat uczniowskich praw, ale także obowiązków. Młodsze klasy z zaciekawieniem oglądały i wspólnie z Panią Dyrektor omawiały przedstawione prace.
- Półfinał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Badmintonie Drużynowym Chłopców w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży - 21 listopada - W tym roku szkolnym w zawodach wzięła udział tylko reprezentacja chłopców w składzie: Fabian Stań i Łukasz Zbrożek. Turniej okazał się stać dla nich na bardzo wysokim poziomie, choć w kilku meczach walczyli jak równy z równym. Panowie z klasy ósmej zajęli w nim 4 miejsce, a awans do finału wojewódzkiego premiowały dwa pierwsze miejsca.
- Światowy Dzień Życzliwości - „Bądź dla wszystkich życzliwy, a świat będzie szczęśliwy…” - „Bądź dla wszystkich życzliwy, a świat będzie szczęśliwy…” Dzień ten służy promowaniu idei pokoju na całym świecie poprzez okazywanie przyjaznych emocji. Dzień Życzliwości i Pozdrowień to wspaniały moment do przypomnienia, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, a także jak cudowną i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy. Uśmiech, serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko, a życzliwość ma niezwykłą moc, daje wiele radości i zacieśnia więzy między ludźmi. Na korytarzu pojawiły się ogłoszenia z komplementami, życzliwymi uśmiechami i dobrymi myślami, który każdy uczeń może oderwać dla siebie lub zabrać dla kolegów i koleżanek. Dzień Życzliwości utwierdził nas w przekonaniu, że warto być życzliwym na co dzień. Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko nam, ale i osobom przebywającym w naszym towarzystwie. Okazana serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko, a pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką! Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli "Dzień Życzliwości" upłynął w atmosferze uśmiechu i dobrej zabawy. Wszystkim razem i każdemu z osobna dziękujemy za zaangażowanie, pomoc i uczestnictwo w tym dniu. Pamiętajmy, aby życzliwość w naszym życiu była obecna codziennie, a nie tylko od święta. Monika Wilk-Kang – pedagog szkolny/pedagog specjalny
- Dzień Pluszowego Misia - Dzień Pluszowego Misia jest to święto, które odbywa się 25 listopada i już na stałe wpisało się w nasz kalendarz imprez, gdyż cieszy się ogromną popularnością. Tego dnia do szkoły przybyły dzieci wraz z pluszowymi misiami. W przedszkolu w trakcie zajęć odbyła się prezentacja swoich pluszaków, misiowy taniec oraz zagadki o misiach. Na zakończenie przedszkolaki stworzyły misiowe kanapki oraz przepiękne prace. Zapraszamy do galerii.
- Półfinał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w Badmintonie Drużynowym Dziewcząt i Chłopców w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży - 27 listopada - W tym roku szkolnym w zawodach wzięły udział reprezentacje dziewcząt i chłopców w składzie: Martyna Baranowska, Katarzyna Kaczmarczyk, Kacper Kaczmarek i Antoni Bobkiewicz. Niestety nie udało się żadnej z par awansować do finału wojewódzkiego, choć chłopcy znaleźli się na podium zajmując 3 miejsce. Dziewczęta miały nieco trudniejszą drogę i uplasowały się na miejscu 4. Turniej okazał się stać na bardzo wysokim poziomie, choć w kilku meczach walczyli jak równy z równym, za co należą się wszystkim ogromne brawa.
- Zajęcia przyrodnicze Dziupla - 27 listopada - Tego dnia zajęcia rozpoczęliśmy od przeczytania krótkiej książeczki „ Kotki Dorotki”. Był to krótki wstęp wprowadzający do tematu, a tematem przewodnim były „Rysie”. Podczas zajęć dzieci poznały sporo ciekawostek na temat rysi m. in: Rysie to ssaki z rodziny kotowatych. Są jednymi z największych drapieżników w Europie. W Polsce ryś jest gatunkiem bardzo rzadkim i chronionym. Na zakończenie dzieci wykonały „ Rysiowe” obrazki.
- Nowa atrakcja na placu zabaw - W dniu 27.11.2024 r. miało miejsce uroczyste otwarcie nowego urządzenia na placu zabaw przy naszej szkole. Nowa atrakcja została w pełni sfinansowana przez Golice Wind Farm Sp. z o. o. (z grupy ACCIONA) na wniosek Ochotniczej Straży Pożarnej w Golicach. Oficjalne otwarcie odbyło się w obecności Pani Haliny Brzytwy reprezentującej naszą placówkę oraz przedstawicieli Dziecięcej Drużyny Pożarniczej OSP Golice. Tuż po oficjalnym przecięciu wstęgi mali strażacy ruszyli przetestować nowe urządzenie. Testy zakończyły się powodzeniem więc atrakcja została oddana do użytku. Życzymy dzieciom miłej i bezpiecznej zabawy!
- Etap Szkolny Lubuskiego Konkursu Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym - 28 listopada odbył się w naszej szkole pierwszy etap Lubuskiego Konkursu Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym. Wzięło w nim udział dwadzieścioro uczniów klas 4-8, którzy rozwiązywali bardzo trudny test. Z dwudziestki do etapu rejonowego zakwalifikowało się aż sześciu chłopców, z których jesteśmy w szkole bardzo dumni. A są to: Jakub Kowalewski, Jakub Pawlak, Marcel Mazurek, Ksawery Januszewski, Maciej Kwieciński i Damian Wasilewski. Gratulacje! Powodzenia na etapie rejonowym, który odbędzie się w marcu. Mamy nadzieję, że chłopaki przygotują się tak, że w komplecie awansują do etapu wojewódzkiego.
- Jestem bezpieczny – numer alarmowy 112 - 28 listopada - Zajęcia dotyczące bezpieczeństwa i poznania zasad: „Jestem bezpieczny – numer alarmowy 112”. Punkt Przedszkolny zajęcia ze strażakiem OSP Ośno Lubuskie Moniką Wilk-Kang. Oddział Przedszkolny lekcja otwarta przeprowadzona przez uczniów klasy VIII pod okiem nauczyciela EDB i strażaka Moniki Wilk-Kang. Poznanie numeru alarmowego, co należy powiedzieć gdy rozmawiamy z operatorem numeru alarmowego, jak wygląda mundur strażaka, co znajduje się w wozie straży pożarnej, jak zachować się w sytuacji niebezpiecznej – podstawy ewakuacji. Dzieciom zajęcia bardzo się podobały.
- Wycieczka do Biskupina i Gniezna - 29 listopada uczniowie klas 2-6 wybrali się na wycieczkę, by poczuć - po raz pierwszy w tym roku - MAGIĘ ŚWIĄT! W tym celu odwiedzili Fabrykę Bombek KADPOL w Gnieźnie, gdzie poznali proces tworzenia prawdziwych szklanych bombek. Następnie każdy mógł zostać prawdziwym dekoratorem i własnoręcznie pomalował aż cztery bombki. Ale zanim dotarli do Gniezna byli na wspaniałej lekcji historii w Muzeum Archeologicznym w Biskupinie, gdzie zwiedzali jeden z największych rezerwatów archeologicznych w Europie. Tam pod okiem przewodników obejrzeli fragmenty osad ludzi z trzech epok: kamienia, brązu i żelaza. Namacalna lekcja sprawiła, że starsi uczniowie ugruntowali swoją wiedzę, a niekiedy nawet zabłysnęli znajomością rzeczy, a młodsi słuchali przewodników i oglądali ekspozycję z zapartym tchem. Na zakończenie wycieczki druga lekcja historii - Katedra Gnieźnieńska - i pięknie opowiedziany przez panią przewodnik żywot Świętego Wojciecha, który uwieczniony został osiemset lat temu na drzwiach katedry zwanych Drzwiami Gnieźnieńskimi. Niby uczniowie nie byli w szkole, a mieli tyle lekcji... Bo jak by nie spojrzeć mieli: historię, plastykę, religię, odrobinę wf-u, a nawet geografii, chemii i fizyki. Świetna była ta wycieczka!
- Ciekawe zajęcia dodatkowe - W naszej szkole wiele się dzieje po zajęciach lekcyjnych. Dzięki dofinansowaniu z Gminy Słubice najmłodsze dzieci uczestniczą w zajęciach tanecznych ”Roztańczone stópki”, których pierwsze efekty w postaci „Pantomimy z okazji Dnia Niepodległości” mogliśmy zobaczyć już w listopadzie. Na zajęciach „Koła Krawieckiego” uczniowie zapoznali się z budową maszyny do szycia, ściegach oraz nauczyli się szyć. Pierwszymi wyrobami własnoręcznie uszytymi zostały poduszki oraz torby na zakupy. Sprawiło im ogromną radość wykonanie maskotek grzybów i myszek. A na dekoracje świąteczne na korytarz szkolny uczestnicy uszyli skarpety oraz czapki Mikołajkowe. Oprócz tego odbywają się po południu dwa rodzaje zajęć sportowych: w poniedziałki każdy może przyjść na „Siatkówkę dla każdego” (zajęcia dofinansowane przez Stowarzyszenie Jesteśmy Razem), gdzie świetnie bawią się w siatkówkę dzieci ze starszymi kolegami i rodzicami, a w czwartki „Z lekkoatletyką za pan brat”, na których uczestnicy poznają tajniki Królowej Sportu. Wszystkie zajęcia cieszą się sporym zainteresowaniem.