• Pacynki

          • Realizując tematykę o teatrze uczniowie klasy II wykonywali pacynki,  wykorzystując skarpetki i inne ozdoby. Pacynki posłużyły do nam do zabawy.

          • Drzewo genealogiczne

          • Podczas zajęć uczniowie klasy II opowiadali o swojej rodzinie. Mieli za zadanie wykonać drzewo genealogiczne swojej rodziny. Oto efekty.

          • Turniej Badmintona BABIMOST OPEN

          • W sobotę, 18 marca reprezentacja naszej szkoły wybrała się do Babimostu, żeby zagrać w badmintonowym turnieju BABIMOST OPEN. Czwartaki, szóstaki i ósmaki walczyli dzielnie w każdym z pojedynków.

            W fazie grupowej bywało różnie, udawało się wygrywać mecze, ale także trzeba było znieść gorycz porażki, jednak należy przyznać, że z każdą odbijaną lotką, robili ogromne postępy. Po pojedynkach w grupach turniej mogli kontynuować: Fabian, Martyna i Karol. Najdalej z nich dotarł Karol, który uległ nieznacznie w ćwierćfinale późniejszemu zdobywcy brązowego medalu. Bogatsi o doświadczenie i wrażenia badmintoniści wrócili do domu, obiecując, że będą pracować, by pojechać na kolejny turniej. Na zakończenie należy wspomnieć, że w drugim dniu turnieju w Babimoście zaprezentowały się absolwentki Sandra i Zuzia oraz Pani Ela. Wszystkie walczyły bardzo mocno, ale tym razem na podium nie udało się wskoczyć nikomu, ale tuż obok uplasowała się Pani Ela, która zajęła czwarte miejsce. Dla wszystkich ogromne gratulacje!

          • Ciekawe zajęcia – budujemy osiedle

          • Podczas zajęć z techniki w marcu klasa IV wykonywała makiety osiedli miast.  Uwzględniali znaki drogowe, które odgrywają istotną rolę na skrzyżowaniach. Było to dla nich przypomnieniem przed zbliżającym się egzaminem na kartę rowerową. Poradzili sobie bardzo dobrze.

          • Etap Rejonowy Lubuskiego Konkursu Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym

          • 23 marca w SP w Kowalowie odbył się Etap Rejonowy Lubuskiego Konkursu Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym. Z naszej szkoły do tego etapu zakwalifikowała się Maja Walczak z klasy ósmej. Test składający się z 60 pytań był podobno dość trudny, jednak Maja mówi, że robiła wszystko, co w jej mocy, by znaleźć się w finałowej czterdziestce. Na wyniki musimy jeszcze troszkę poczekać.

          • Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

          • 21 marca kojarzy nam się z pierwszym dniem wiosny, ale to również dzień zwrócenia szczególnej uwagi na potrzeby osób z zespołem Downa. W tym dniu przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów.

            Ideą tego święta jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na osoby z zespołem Downa i ich potrzeby, zwiększenie świadomości o chorobie oraz promowanie praw osób z zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym. Symbolem Zespołu Downa są kolorowe skarpetki będące synonimem niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się osoby z zespołem Downa. Ten dzień ma być świętem radosnym, a życie osób z zespołem Downa, barwne i szczęśliwe. Z tej okazji w naszej szkole wraz z obchodami pierwszego dnia wiosny, cała społeczność szkolna miała ubrane kolorowe skarpetki ubrane „nie do pary”. Dodatkowym akcentem było zawieszanie skarpetek nie mających pary na sznurze przed szkołą. Nasza społeczność w ten sposób chciała okazać wsparcie i solidarność dla osób z Zespołem Downa.

          • Powitanie Wiosny

          • Teatralnie, na sportowo, kolorowo - oto kilka pomysłów na przywitanie wiosny w naszej szkole.

            Obchody otworzyliśmy przedstawieniem koła teatralnego Maskarada pt. "Za górami, za lasami". Spora doza dowcipu, wprawiła zarówno aktorów jak i wszystkich widzów w doskonały humor. Z klasą 3 zaśpiewaliśmy wspólnie 2 piosenki, a następnie z uśmiechem przeszliśmy pod szkołę, gdzie  porozmawialiśmy o Światowym Dniu Zespołu Downa i uroczyście zawiesiliśmy na sznurku kolorowe skarpetki, a także sprawdziliśmy czy wszyscy mają skarpety „nie do pary”. Później były wielkie wiosenne porządki wokół szkoły. Czyste boiska zachęcają do aktywności fizycznej. Uczniowie nie czekając długo rozpoczęli mecz piłki nożnej. Druga grupa zmagała się w rozgrywkach dwóch ogni. Na koniec wszyscy zgromadziliśmy się wokół ogniska i posililiśmy się pieczonymi kiełbaskami. Pierwszy Dzień Wiosny uważamy za niezwykle udany.

          • „Mam kota na punkcie mleka” - program edukacji zdrowotnej

          • Klasy młodsze w trzecim tygodniu marca realizowały program zdrowotny „Mam kota na punkcie mleka”.

            Na gazetce pojawiły się najważniejsze zagadnienia i ilustracje zachęcające do działania. Pracowaliśmy z wykorzystaniem materiałów przesłanych nam przez KOWR. Klasy 1-3 otrzymały Kolorowy blok pełen rozmaitych zadań. Wykonały maseczkę kota, rozwiązywały łamigłówki logiczne, czytały ze zrozumieniem, doskonaliły liczenie, układały puzzle, rozwiązywały sudoku, i oczywiście poznawały wartości odżywcze mleka i jego przetworów. Nie mogło zabraknąć ruchu, więc bawiliśmy się także przy witaminkowych piosenkach.  Klasa 4 otrzymała książeczki zawierające nieco trudniejsze zadania. Poznały mleczne ciekawostki, czytały komiks o mocnych kościach, rozwiązywały wiele łamigłówek, a na koniec sprawdziły swoją wiedzę, rozwiązując test. Rodzice otrzymali drogą elektroniczną informację, by zachęcać dzieci do spożywania produktów mlecznych, warzyw i owoców w szkole.

          • Z higieną za pan brat

          • W pierwszym tygodniu marca uczniowie klas młodszych, łącznie 30 osób realizowało zagadnienia z programu „Z higieną za pan brat”. Program został zaproponowany przez Stację Sanitarno-epidemiologiczną w  Słubicach.

            Wszyscy otrzymali materiały w postaci broszurki z zadaniami. Na lekcjach zostały omówione zasady podstawowej higieny np.: jak i kiedy należy myć ręce i w jaki sposób dbać o czystość ciała i otoczenia dziecka. Zadania były interesujące, bo były to krzyżówka, rebusy, wykreślanka oraz kolorowanka dla najmłodszych. Przypominaliśmy również o ważnej roli ruchu, bawiąc się wesoło przy karaoke piosenek „Szczotka, pasta…”  oraz „Mydło”. To był krótki, a zarazem interesujący i dobrze spędzony czas.

          • Konkurs recytatorski w Górzycy

          • Dnia 28 lutego chętni uczniowie klasy 8, tj. Karol Alicki, Maja Walczak oraz Alicja Pietrow wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Władysława Broniewskiego „Bagnet na broń”, który odbył się w Szkole Podstawowej w Górzycy. Tematem wydarzenia była poezja patriotyczna, a deklamujący uczniowie prezentowali się w dwóch kategoriach: 1.- klasy 4-6 i 2.- klasy 7-8. W drugiej kategorii 3 miejsce wyrecytowała sobie Alicja Pietrow. Wielkie gratulacje!

          • Wycieczka do sądu i na lodowisko klasy 6

          • Dnia 24 lutego klasa 6  razem z wychowawczynią wybrała się na wycieczkę. Najpierw pojechaliśmy do Sądu Rejonowego w Słubicach gdzie pracownicy tej instytucji tłumaczyli, co robią zatrudnione tam osoby, jak wygląda rozprawa z punktu widzenia oskarżonego, a także pozwolili nam usiąść na miejscu Wysokiego Sądu. Na koniec wytłumaczyli, jakie rzeczy są zgodne z prawem, a jakie nie. Po zrobieniu pamiątkowego zdjęcia i pożegnaniu się, poszliśmy na łyżwy. Niektóre osoby dopiero uczyły się jeździć, ale nie traciły chęci i zawzięcie próbowały. Po aktywnym spędzeniu czasu i wypiciu gorącej czekolady, wszyscy zgłodnieliśmy, więc  razem z naszą nauczycielką – Panią Oksaną poszliśmy do MacDonalda, który był ostatni na liście. Mimo że w piątek było zimno, to w poniedziałek każdy był zdrowy i stwierdził, że podobało mu się na wycieczce. Pisała Paulina Zbrożek

          • Turnieje ZBIJAKA dziewcząt i chłopców o puchar Dyrektora SP1 w Słubicach

          • Przez dwa dni (22-23 lutego) trzecioklasiści i młodsi brali udział w rozgrywkach zbijaka lub – jak kto woli – dwóch ogni w Szkole Podstawowej nr 1 w Słubicach o puchar dyrektora tamtejszej placówki. Pierwszego dnia walczyli chłopcy pod opieką wychowawczyni –Haliny Brzytwy. Pani tak dzielnie kibicowała, że chłopakom udało się wygrać mecz z gospodarzami i dzięki temu zajęli czwarte miejsce, ponieważ pozostałym przeciwnikom nie dali rady. Następnego dnia grały dziewczynki, niestety większość była z drugiej klasy, podczas gdy przeciwniczki o rok starsze. Walka była bardzo zacięta, jednak pomimo głośnego kibicowania pani Eli i mamy Natalii, nie udało się wygrać żadnego meczu i dziewczęta zajęły piąte miejsce. Za walkę dla wszystkich wielkie brawa!

          • Zajęcia z Fundacją DZIUPLA w przedszkolu

          • 21 lutego dnia na zajęciach przyrodniczych słuchaliśmy bajki o Sopelku „Pingwinie cesarskim”. Dzieci podczas zajęć wzbogaciły wiedzę o życiu na Antarktydzie, poznały cechy charakterystyczne pingwinów, a także dowiedziały się, w jaki sposób zdobywają pożywienie, co jedzą i co jest ich środowiskiem naturalnym. Wiedzą także, że chociaż pingwiny są ptakami, są to nieloty, a ich skrzydła przystosowane są jedynie do pływania. Na zakończenie zajęć wykonaliśmy pingwinka z papieru.

          • Konkurs OTWP – Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” – etap szkolny

          • 20 lutego naszą szkołę kolejny raz odwiedził kapitan straży pożarnej Dawid Wieczorek. Tym razem przeprowadził krótkie szkolenie dotyczące Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Omawiał m.in. tradycje i historię straży pożarnych, ochronę przeciwpożarową, organizację i zadania OSP, a także sprzęt ratowniczo-gaśniczy. Po zakończeniu szkolenia uczestniczący uczniowie napisali trudny test w podziale na dwie kategorie wiekowe – klasa 6 i młodsi oraz klasy 7-8. Dwoje najlepszych uczniów w obu kategoriach awansowało to etapu gminnego konkursu, a byli to: Maja Walczak i Mariusz Mazurek wśród starszaków i Michał Kuśmierek oraz Damian Wasilewski wśród młodszych. Gratulacje i powodzenia!

          • Kiermasz charytatywny pod hasłem „Kiermasz trwa! Walczymy z SMA!”

          • Szkolny Klub Wolontariatu „Pomocne Serca” kolejny raz włączył się w organizację oraz przeprowadzenie kiermaszu charytatywnego pod hasłem; „Kiermasz trwa! Walczymy z SMA!” W ubiegłym roku szkolnym wsparliśmy zbiórkę chorej na SMA Igi Czekalskiej kwotą 1500 zł. Tym razem z kiermaszu udało się nam uzyskać 1855 zł. Cała kwotę przekazaliśmy na subkonto osiemnastomiesięcznej Kingi Rydz. Dziewczynka, podobnie jak Iga, zmaga się z SMA, nie obejmuje Jej refundacja leku ratującego życie. Trzymamy kciuki za powodzenie zbiórki i życzymy duuuuużo zdrowia! PS. Oprócz kiermaszu na cele charytatywne przekazaliśmy również mnóstwo makulatury oraz plastikowych nakrętek.

          • Wycieczka przedszkolaków i klas młodszych do Słubic

          • 15 lutego młodsze dzieci wybrały się do Słubic. Pierwszym punktem wycieczki była Powiatowa Komenda Policji w Słubicach. Dzięki uprzejmości Pani Agnieszki Kaczmarek mieliśmy wyjątkową możliwość zwiedzenia komisariatu policji.

            W budynku zwiedziliśmy dyspozytornię, strzelnicę oraz siłownię. Zobaczyliśmy także prawdziwą cele więzienną, która zrobiła ogromne wrażenie zwłaszcza na młodszych dzieciach. Ponadto dzieci mogły zobaczyć z bliska wyposażenie służbowe policjanta, a także przymierzyć niektóre jego  elementy,  np. specjalny kask, ochraniacze na poszczególne części ciała, kamizelkę ochronną itp. Nasze dzieci były bardzo dzielne i wykazały się podczas wycieczki znajomością nie tylko numerów alarmowych, ale również zasad bezpieczeństwa w domu czy w ruchu drogowym, jak i wiedzą na temat zachowania się w sytuacjach zagrożenia. Na koniec udaliśmy się do policyjnego garażu, w którym mogliśmy podziwiać policyjne wozy oraz motocykle. Spotkanie zakończyliśmy grupowym zdjęciem z Panem Komendantem. Następnie udaliśmy się do kina „Smok” w Słubicach na bajkę „Mumie”. Była to wycieczka pełna wrażeń oraz ciekawych doświadczeń.

          • Podróż w kosmos w magicznej kopule

          • 14 lutego wszyscy uczniowie i przedszkolaki wybrali się w magiczną podróż. W kopule ustawionej w sali gimnastycznej obejrzeli leżąc filmy o Układzie Słonecznym i podboju kosmosu. Wszyscy – niezależnie od wieku – wychodzili pod wielkim wrażeniem.

    brak danych