• Turnieje ZBIJAKA dziewcząt i chłopców o puchar Dyrektora SP1 w Słubicach

• Przez dwa dni (22-23 lutego) trzecioklasiści i młodsi brali udział w rozgrywkach zbijaka lub – jak kto woli – dwóch ogni w Szkole Podstawowej nr 1 w Słubicach o puchar dyrektora tamtejszej placówki. Pierwszego dnia walczyli chłopcy pod opieką wychowawczyni –Haliny Brzytwy. Pani tak dzielnie kibicowała, że chłopakom udało się wygrać mecz z gospodarzami i dzięki temu zajęli czwarte miejsce, ponieważ pozostałym przeciwnikom nie dali rady. Następnego dnia grały dziewczynki, niestety większość była z drugiej klasy, podczas gdy przeciwniczki o rok starsze. Walka była bardzo zacięta, jednak pomimo głośnego kibicowania pani Eli i mamy Natalii, nie udało się wygrać żadnego meczu i dziewczęta zajęły piąte miejsce. Za walkę dla wszystkich wielkie brawa!

• Zajęcia z Fundacją DZIUPLA w przedszkolu

• 21 lutego dnia na zajęciach przyrodniczych słuchaliśmy bajki o Sopelku „Pingwinie cesarskim”. Dzieci podczas zajęć wzbogaciły wiedzę o życiu na Antarktydzie, poznały cechy charakterystyczne pingwinów, a także dowiedziały się, w jaki sposób zdobywają pożywienie, co jedzą i co jest ich środowiskiem naturalnym. Wiedzą także, że chociaż pingwiny są ptakami, są to nieloty, a ich skrzydła przystosowane są jedynie do pływania. Na zakończenie zajęć wykonaliśmy pingwinka z papieru.

• Konkurs OTWP – Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” – etap szkolny

• 20 lutego naszą szkołę kolejny raz odwiedził kapitan straży pożarnej Dawid Wieczorek. Tym razem przeprowadził krótkie szkolenie dotyczące Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Omawiał m.in. tradycje i historię straży pożarnych, ochronę przeciwpożarową, organizację i zadania OSP, a także sprzęt ratowniczo-gaśniczy. Po zakończeniu szkolenia uczestniczący uczniowie napisali trudny test w podziale na dwie kategorie wiekowe – klasa 6 i młodsi oraz klasy 7-8. Dwoje najlepszych uczniów w obu kategoriach awansowało to etapu gminnego konkursu, a byli to: Maja Walczak i Mariusz Mazurek wśród starszaków i Michał Kuśmierek oraz Damian Wasilewski wśród młodszych. Gratulacje i powodzenia!

• Kiermasz charytatywny pod hasłem „Kiermasz trwa! Walczymy z SMA!”

• Szkolny Klub Wolontariatu „Pomocne Serca” kolejny raz włączył się w organizację oraz przeprowadzenie kiermaszu charytatywnego pod hasłem; „Kiermasz trwa! Walczymy z SMA!” W ubiegłym roku szkolnym wsparliśmy zbiórkę chorej na SMA Igi Czekalskiej kwotą 1500 zł. Tym razem z kiermaszu udało się nam uzyskać 1855 zł. Cała kwotę przekazaliśmy na subkonto osiemnastomiesięcznej Kingi Rydz. Dziewczynka, podobnie jak Iga, zmaga się z SMA, nie obejmuje Jej refundacja leku ratującego życie. Trzymamy kciuki za powodzenie zbiórki i życzymy duuuuużo zdrowia! PS. Oprócz kiermaszu na cele charytatywne przekazaliśmy również mnóstwo makulatury oraz plastikowych nakrętek.

• Wycieczka przedszkolaków i klas młodszych do Słubic

• 15 lutego młodsze dzieci wybrały się do Słubic. Pierwszym punktem wycieczki była Powiatowa Komenda Policji w Słubicach. Dzięki uprzejmości Pani Agnieszki Kaczmarek mieliśmy wyjątkową możliwość zwiedzenia komisariatu policji.

W budynku zwiedziliśmy dyspozytornię, strzelnicę oraz siłownię. Zobaczyliśmy także prawdziwą cele więzienną, która zrobiła ogromne wrażenie zwłaszcza na młodszych dzieciach. Ponadto dzieci mogły zobaczyć z bliska wyposażenie służbowe policjanta, a także przymierzyć niektóre jego  elementy,  np. specjalny kask, ochraniacze na poszczególne części ciała, kamizelkę ochronną itp. Nasze dzieci były bardzo dzielne i wykazały się podczas wycieczki znajomością nie tylko numerów alarmowych, ale również zasad bezpieczeństwa w domu czy w ruchu drogowym, jak i wiedzą na temat zachowania się w sytuacjach zagrożenia. Na koniec udaliśmy się do policyjnego garażu, w którym mogliśmy podziwiać policyjne wozy oraz motocykle. Spotkanie zakończyliśmy grupowym zdjęciem z Panem Komendantem. Następnie udaliśmy się do kina „Smok” w Słubicach na bajkę „Mumie”. Była to wycieczka pełna wrażeń oraz ciekawych doświadczeń.