Dnia 14 maja grupa realizującą projekt „Akademia Małego Artysty" wzięła udział w II Przeglądzie Teatrzyków Przedszkolnych pod hasłem " Mówię, śpiewam, deklamuję, ekspresja językowa na scenie” w Gorzowie Wlkp. Grupa zaprezentowała się w legendarnej sztuce „Akademia Pana Kleksa - Witajcie w naszej bajce". Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszego występu. Nie ukrywamy, że przygotowania do tego przedstawienia przyniosły nam dużo radości, zabawy i uśmiechu, a role zostały opanowane w ekspresowym tempie. Sam występ przyniósł wiele oklasków, a nawet włączył publiczność do wspólnej recytacji i śpiewu m. in. „Kaczki dziwaczki" czy nowej wersji piosenki „Witajcie w naszej w bajce".
„Akademia Małego Artysty" w II Przeglądzie Teatrzyków Przedszkolnych pod hasłem " Mówię, śpiewam, deklamuję, ekspresja językowa na scenie”
- 10
Przedszkolaki z wizytą w OSP Golice na Dzień Strażaka
Dnia 6 maja nasze Przedszkolaki udały się do pobliskiej OSP w Golicach. Dzieci w trakcie spotkania zapoznały się z wyposażeniem remizy oraz sprzętem, jaki używa strażak podczas akcji ratunkowych. Oprócz poznania tajników pracy strażaka, zdobyły bardzo cenną wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa. Przez chwilę wszyscy mogli się poczuć jak prawdziwy strażacy, zakładając hełm oraz próbując wykonać ćwiczenie z ugaszeniem pożaru za pomocą prawdziwego węża strażackiego. Były to ciekawe i cudowne doświadczenia.
5
Własnoręczne instrumenty w klasie piątej
17 kwietnia na lekcji muzyki uczniowie klasy 5 poznali instrumenty strunowe. Aby lepiej opanować wiadomości zabawiliśmy się w muzyczny recykling. Uczniowie przygotowali instrumenty strunowe tworząc wersję ekologiczną z materiałów wtórnych. Zapraszamy do obejrzenia ich fantastycznych pomysłów.
WYRÓŻNIENIE dla Kai w fotograficznym PRO ARTE
Kolejny sukces naszej uczennicy Kaja Mierzejewska czwarty rok z rzędu zakwalifikowała się do Finału Wojewódzkiego Lubuskiego Konkursu Fotograficznego PRO ARTE. Tym razem otrzymała WYRÓŻNIENIE w swojej kategorii wiekowej. GRATULACJE Tematem głównym konkursu był KONTRAST, a w drugiej grupie wiekowej temat szczegółowy to "Detal w krajobrazie". Poniżej można zobaczyć fotki wybrane przez Kaję do oceny. Kaja na codzień doskonali swój warsztat pod okiem Anna Panek-Kusz w Galeria OKNO.
5
Dzień piąty wycieczki - ENARGYLANDIA
68 000 kroków w 4 dni, a ile dnia piątego? To już sprawa indywidualna Jak ktoś dużo chodził od Hyperiona do Mayana, to pewnie zrobił z 15 tysięcy, a jak ktoś tylko na Energusiu jeździł, to ze 2 tysiące Komentarz jest zbędny, nawet porządna burza w środku zabawy nie zepsuła nam humorów
10
Kraków i okolice - dzień 4
Dziś wrażenia Oli z klasy 8 oraz siódemki czwartaków. Całość poniżej - miłej lektury ;-)
26Nasz poranek zaczął się od odwiedzenia Wieliczki. To niesamowite miejsce. W trakcie wycieczki mieliśmy okazję zobaczyć piękne komory solne, korytarze i podziemne jeziora. Po wizycie w Wieliczce udaliśmy się do Laser Parku. To miejsce pełne rozrywki i adrenaliny. Mieliśmy okazję spróbować różnych gier laserowych, takich jak laserowy paintball czy laserowy labirynt. W grze dziewcząt wygrała drużyna czerwona, a wśród chlopcow zieloni. Było naprawdę ciekawie! Następna atrakcja to było Muzeum Iluzji. Tam mieliśmy okazję zobaczyć wiele fascynujących eksponatów, które wprowadzały nas w świat iluzji i optycznych złudzeń. Było to bardzo interesujące i pełne niespodzianek doświadczenie. Najbardziej spodobała mi się ściana z fosforu. Na koniec dnia pojechaliśmy na obiadokolację do naszej ulubionej restauracji Wavelove
Ola
PS. Dziś prawie w miejscu 10 000 kroków.
Dziś zaczęliśmy od Kopalni Soli w Wieliczce było pięknie i czołgaliśmy się i niektórzy mają bryłę soli, a potem pojechaliśmy na laserpark i było bardzo fajnie a teraz wracamy z muzeum iluzji na obiadokolację, ten dzień był super.
Kacper W.
Dzisiejszy dzień zaczęliśmy od odwiedzenia Wieliczki. Zwiedzaliśmy piękną Kopalnię Soli, a przewodnik pozwolił zabrać kilka skał soli które mogliśmy lizać. Dostalismy specjalne rzeczy takie jak: kask, strój, latarka oraz specjalne pudełko, w którym byl maska, która ratowałaby nas przed ogniem czy lawiną. Potem pojechaliśmy do LaserParku.
Gdy weszliśmy do LaserParku pani animatorka kazała, żebyśmy poszli za nią i zaprowadzila nas do pokoju, gdzie odbywa sie takie szkolenie, czy cos podobnego. Potem pani zabrała dziewczyny do pomieszczenia, w którym miały bitwę na lasery, zwycięstwo odniosła drużyna czerwona, a pierwsze miejsce zajęła Olha. Potem my stoczyliśmy walkę, gdzie wygrała moja drużyna (zielona). Pierwsze miejsce zajął MACIEK. Nastepnie zaszliśmy do żabki, gdzie kupiłem sobie zupkę chińską i liptona. Następnie pojechaliśmy do Muzeum Iluzji, w którym zwiedziliśmy różne śliczne eksponaty.
Wojciech
W dzisiejszym dniu zaczęliśmy od tego, że pojechaliśmy do Kopalni Soli w Wielicze, druga grupa poszła na trasę górniczą, pierwsza grupa poszła na turystyczną. Potem poszliśmy na spacer, a potem pojechaliśmy do LaserParku i paintball i laserowy labirynt. Bardzo fajnie dzień spędziliśmy, było bardzo fajnie, a potem też jedliśmy lody.
Pozdrawiam Julia S.
Dziś 23.05.2024 dużo zwiedziliśmy. Zaczęliśmy naszą wielką przygodę od Kopalni Soli w Wieliczce. Było fajnie i ciekawie. Po około 2 godzinach poszliśmy do LaserParku gdzie byliśmy na paintballu i laserowym labiryncie było to ciekawe doświadczenie. Następnie pojechaliśmy do Muzeum Iluzji. Były tam obrazy i różne rzeczy, które interesowały nie tylko mnie. Bardzo mi się podobał ten dzień, ponieważ dużo zwiedziliśmy. Nie mogę się doczekać innych dni.
POZDRAWIAM JULIA Z.
Dzisiejszy dzień zaczęliśmy od pysznego śniadania. Po śniadaniu wyruszyliśmy do Kopalni Soli w Wieliczce, a nastepnie wyruszylismy do LaserParku. Po LaserParku pojechaliśmy do Muzeum Iluzji, a następnie zjedliśmy pyszną kolację.
Przemek
Dziś zaczęliśmy dzień od Kopalni Soli w Wieliczce. W związku z tym podzieliliśmy się na dwie grupy. Pierwsza grupa poszła trasą turystyczną, a druga grupa poszła trasą górniczą, gdzie były górnik znakomicie nas po niej oprowadził. Każdy mógł spróbować soli na ścianach. Czasem było trzeba chodzić na kolanach, by przejść dalej. Wszyscy wyszli z kopalni zadowoleni i zachwyceni pięknością tej kopalni. Następnie udaliśmy się do LaserParku i laserowego labiryntu. Podzielilismy sie na dwie grupy, czyli chłopcy i dziewczyny. Wszyscy walczyli zacięci o wygraną. Każdy chyba by chciał jeszcze tam wrócić. Po tej atrakcji udaliśmy sie do Muzeum Iluzji. Tam przewodnik wyjaśnił dzialanie iluzji. W muzeum oczywiście mieliśmy okazję do oglądnięcia każdej atrakcji. Kupiliśmy też sobie pamiątki w sklepiku. Następnie udaliśmy się do restauracji i zjedliśmy pyszną obiadokolację.
Kacper K.
Wrażeń dzień 3 - relacja pani Eli
Rano ponownie spotkaliśmy się z panem przewodnikiem, którym był Zbigniew Kozłowski, być może niektórym znany jako aktor. Oprowadził nas po Podziemiach Krakowskiego Rynku. Poznaliśmy życie centrum dawnego Krakowa, oglądając fragmenty wykopalisk, znajdujące się kilka metrów poniżej poziomu dzisiejszego placu oraz wydobyte tam przedmioty, ukazane w pieknej, multimedialnej wystawie. Następnie udaliśmy się na spacer przez Stare Miasto. Zobaczyliśmy m.in. Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius, Bramę Floriańską czy Barbakan. Nastepnie przejechaliśmy w dalszą część Krakowa, by odwiedzić Muzeum Kościuszkowskie, które znajduje się u stóp Kopca Kościuszki, usypanym przez mieszkańców miasta w hołdzie naszemu bohaterowi narodowemu. Nawet pogoda tego dnia z nami współpracowała. Grzmiało i padało, kiedy byliśmy pod dachem, a gdy szliśmy na szczyt na chwilę wyszło słońce. Na zakończenie ciekawie spędzonego czasu atrakcje, dla niektórych jedne z ważniejszych: Galeria Bronowice oraz basen hotelowy Dla każdego coś miłego
PS. Tego dnia prawie nie chodziliśmy - tylko 15 000 kroków
20
Drugi dzień krakowskiej przygody
Pięknie wrażenia opisał nam Dawid
Rano wyruszyliśmy na wycieczkę, a Kraków przywitał nas swoim magicznym klimatem. Naszym pierwszym przystankiem był Wawel...
42Wawel to miejsce, gdzie historia Polski splata się z legendami. W katedrze na Wawelu znajdują się Groby Królewskie, w których spoczywają władcy odrodzonego Królestwa Polskiego. To tu koronowano większość polskich monarchów, a ich prośby w ważnych dla kraju sprawach wznosiły się przed ołtarzem św. Stanisława. W krypcie św. Leonarda spoczywają m.in Król Jan III Sobieski, Królowa Maria Kazimiera, Król Michał Korybut Wiśniowiecki, Książę Józef Poniatowski, Tadeusz Kościuszko oraz Generał Władysław Sikorski.
Po wizycie na Wawelu udaliśmy się do żydowskiej dzielnicy Kazimierz, choć przewodnik opowiadał, że to nie dzielnica, a kwartał żydowski w Kazimierzu. To miejsce tętni życiem kulturalnym i artystycznym. Spacerując wąskimi uliczkami, poczuliśmy ducha krakowskiej bohemy. Przepyszne zapiekanki zaspokoiły nasz apetyt, a atmosfera tego miejsca była niezwykle inspirująca.
Następnie dotarliśmy na Stary Rynek, gdzie wspaniała Katedra Mariacka przykuła naszą uwagę. Jej przepiękny ołtarz Wita Stwosza zachwycił nas swoją finezją i historią. To miejsce emanuje duchem średniowiecza i jest prawdziwym skarbem Krakowa.
Na zakończenie dnia odwiedziliśmy Żywe Muzeum Obwarzanka. Tam, własnoręcznie przygotowaliśmy tradycyjne krakowskie obwarzanki, które później z apetytem zjedliśmy. To była wyjątkowa atrakcja, która pozwoliła nam poczuć smak Krakowa dosłownie i w przenośni.
Przewodnik opowiadał nam wszystko z pasją i zapałem, a my zanurzyliśmy się w historii, kulturze i smakach tego pięknego miasta. Ten dzień na pewno pozostanie w naszej pamięci na długo.
PS. Dziś "tylko" 18 000 kroków
Wycieczka do Krakowa i okolic DZIEŃ 1 - relacja i wrażenia Kai z pierwszego dnia
.
Dzisiaj byliśmy na otwarciu obrazu "Matki Bożej Jasnogórskiej" oraz zwiedzaliśmy Ojcowski Park Narodowy. Największą atrakcją dla nas była możliwość zwiedzenia Jaskini Nietoperzowej. Poznaliśmy tam historię całej jaskini oraz dzięki makietom mogliśmy zobaczyć jak wyglądały zwierzęta które zamieszkiwały niektóre z tamtych grot. Zamek na Pieskowej Skale również wyglądał niczego sobie i posiadał niezwykłą historię. Maczuga Herkulesa wydawała się mniejsza na zdjęciach... Jednak przekonaliśmy się, że nie jest wcale tak niska. Dzień pełen wrażeń zakończyliśmy krótkim 2,5 kilometrowym (w jedną stronę) spacerkiem na obiadokolację
PS. W sumie jakieś 25 000 kroków
41
Mamy FINALISTÓW Finału Wojewódzkiego Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym
17 maja odbył się Finał Wojewódzki Lubuskiego Konkursu BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM. Dwóch naszych reprezentantów - Dawid Wasilewski i Jakub Januszewski - dzielnie udzielało pierwszej pomocy i jechało po miasteczku ruchu drogowego, napisali też bardzo trudny test i zademonstrowali technikę jazdy rowerem. To wszystko złożyło się na koniec w wynik punktowy. Chłopcy pokazali się z bardzo dobrej strony i uzyskali TYTUŁ FINALISTY, a zaświadczenia odebrali z rąk samego Lubuskiego Kuratora Oświaty Mariusza Biniewskiego. Jednogłośnie stwierdzili po zakończeniu, że szkoda, że są już w ósmej klasie, bo za rok z pewnością poprawiliby swoje osiągnięcia, a może nawet pokusiliby się o tytuł laureata... GRATULACJE CHŁOPAKI!!!
19
Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty z OPERONEM
10 maja 2024 roku odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasistów. W naszej szkole wszyscy uczniowie klasy trzeciej wzięli w nim udział. Były testy z języka polskiego, matematyki i przyrody. Podstawowym celem sprawdzianu było dostarczenie szkołom informacji wzbogacających wiedzę na temat poziomu wiadomości i umiejętności poszczególnych uczniów oraz całych zespołów klasowych kończących I etap edukacji. Wyniki badania będą udostępnione na początku czerwca. Udział w badaniu jest traktowany jako szansa na wzbogacenie wiedzy o uczniach, na dostrzeżenie ich potencjału oraz na skorzystanie z sugestii, w jaki sposób wykorzystać go dla rzeczywistego rozwijania umiejętności dzieci.
14
Ósmoklasiści napisali egzaminy
W tym roku egzaminy ósmoklasisty odbyły się w dniach 14-16 maja. Egzamin składał się z trzech części: języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego. Uczniowie dzielnie przebrnęli przez kolejne testy, pokonali stres i przelali na arkusze zdobytą wiedzę. Z każdej próby wychodzili z przekonaniem, że z pewnością będzie lepiej niż na próbnych. Trzymamy zatem mocno kciuki, czekając na wyniki, które niestety dopiero w lipcu.
33
Gminne Wyścigi Rzędów w Kunowicach
9 maja reprezentacja uczniów klas I-III wzięła udział w Gminnych Wyścigach Rzędów. Chłopcy i dziewczęta dzielnie wykonywali wszystkie zadania, byli w tym najdokładniejsi. Okazało się, że wystarczyło do zdobycia 5 miejsca. Brawa za wspaniałą walkę!
22
Etap Wojewódzki Turnieju „Młodzież zapobiega pożarom”
26 kwietnia w Collegium Polonicum w Słubicach odbyły się eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Nasz powiat reprezentowało aż troje uczniów z Golic. Kaja Mierzejewska, Michał Kuśmierek i Kacper Kaczmarek, których przygotował Naczelnik OSP GOLICE – druh Dawid Wieczorek, zmierzyli się ze swoimi rówieśnikami z całego województwa. Nasi uczniowie musieli wykazać się specjalistyczną wiedzą na temat pożarnictwa. Pomimo braku kwalifikacji do etapu krajowego, sam udział w eliminacjach wojewódzkich naszych małych strażaków trzeba uznać za wielki sukces, a zdobyte doświadczenie na pewno zaprocentuje w przyszłych latach.
3
Akademia majowa
Przed długim weekendem majowym zawsze odbywa się w naszej szkole uroczysta akademia. Tego dnia wszyscy ubierają się do szkoły w stroje galowe i pięknie prezentują się podczas okolicznościowego apelu. Święto Pracy, Dzień Flagi i Święto Uchwalenia Konstytucji 3-majowej skłaniają do historycznej zadumy. Nie zabrakło więc patriotycznych wierszy i piosenek, tańców, a wszyscy od przedszkolaka do ósmoklasisty zaprezentowali się wspaniale. Klasy szkolne zostały pięknie ozdobione symbolami narodowymi, które wykonali uczniowie. Podczas uroczystości przypomniano również temat zbliżającej się 20 rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, a Pani Dyrektor zachęciła wszystkich do wywieszenia flag w swoich domach.
12
Turnieje palantowe
29 i 30 kwietnia reprezentacje naszej szkoły wzięły udział w świetnym wydarzeniu gminnym, organizowanym przez Stowarzyszenie Palantowe KAMPA Słubice i SP3 w Słubicach, CAMPA CUP JUNIOR. W poniedziałek świetnie bawili się podczas palantowych gier uczniowie młodsi (klasa 3 i 4), którzy zajęli w zawodach 4 miejsce, ale oczywiście nie to było najważniejsze ;-) Starszaki (klasy 5-8) pojechały we wtorek i po bardzo zaciętej walce we wszystkich meczach, wywalczyli miejsce 3. Brawo wszyscy!!! PS. Po obu dniach będziemy cieszyć się wspaniałą opalenizną, bo pogoda baaaardzo dopisała ;-)
21
AKTYWNIE EKOLOGICZNIE ZDROWO – warsztaty kulinarne
W dniach 26-30 kwietnia w naszej szkole odbyły się warsztaty kulinarne organizowane przez Fundację Zielonej Doliny Odry i Warty. Pan Leonard Pietrow z Fundacji stworzył projekt pt. AKTYWNIE, EKOLOGICZNIE, ZDROWO - WARSZTATY KULINARNE GOLICE 2024, na który pozyskane zostały środki z budżetu województwa lubuskiego w ramach działania Lubuska Odnowa Wsi. Uczniowie uczestniczyli w następujących wykładach i warsztatach:
23- Warsztaty – zdrowe odżywianie, podczas których wykonały zdrowe posiłki i przekąski oraz dowiedziały się jak nie popaść w złe nawyki żywieniowe. Utrwalały znajomość piramidy zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej. Uczestnicy warsztatów wyszli z promocją do wszystkich i częstowali uczniów zdrowymi przekąskami.
- Warsztaty kulinarne – znaczenie jedzenia w życiu człowieka, które zwiększyły poziom świadomości o zagrożeniach zdrowotnych wynikających z nadwagi. Ważna rola oszczędzania żywności ze względów ekologicznych, ekonomicznych i humanitarnych.
- Wykład „Nie dla używek”, dzięki któremu uczniowie przypomnieli sobie zagrożenia płynące ze stosowania różnego rodzaju używek. Podkreślili ważną rolę rozwijania zainteresowań i aktywności fizycznej, by przeciwdziałać popadaniu w nałogi.
- Wykład – „Rola owadów zapylających” – klasy starsze oglądały film edukacyjny o potrzebie ochrony owadów zapylających i poznawali sposoby zakładania budek dla owadów w naszych ogrodach.
- Gazetka informacyjna - na korytarzu szkolnym prowadzona jest gazetka ścienna poruszająca tematykę zdrowotna i ekologiczną
To był ciekawy cykl zajęć utrwalających nasze zdrowe nawyki żywieniowe i poszerzających naszą wiedzę ekologiczną.
PIERWSZA POMOC w klasie 8
25 kwietnia w klasie ósmej odbyło się szkolenie z zakresu PIERWSZEJ POMOCY, przeprowadzone przez druha Dawida Wieczorka – naczelnika OSP Golice. Pan Dawid, w ramach zajęć praktycznych z zakresu EDUKACJI DLA BEZPIECZEŃSTWA, utrwalał z uczniami wiedzę dotyczącą przeprowadzania RKO, postępowania z poszkodowanym przytomnym i nieprzytomnym oraz ćwiczył opatrywanie ran i unieruchamianie kończyn. Nasi przyszli absolwenci na pewno nie będą się bali w przyszłości udzielić pierwszej pomocy, gdy zajdzie taka konieczność. Dziękujemy Panu Dawidowi!
43
Dziupla w przedszkolu
23 kwietnia odbyły się zajęcia przyrodnicze prowadzone przez fundacje „DZIUPLA” Tym razem dzieci miały zajęcia o ślimakach. Przedszkolaki poznały budowę ślimaka, oraz różne jego rodzaje. To były bardzo ciekawe zajęcia.
4
Teatrzyki ekologiczne klas młodszych
19 kwietnia klasy młodsze z okazji Święta Ziemi przygotowały teatrzyki ekologiczne. Organizatorką uroczystości była Klasa 3 ze swoja wychowawczynią Panią Wioletą Szaniawską. Trzeciaki wystawiły teatrzyk pt. „Królewna Śmieszka i Ekoludki”, klasa 2 pt. „Niewielki, ale śliczny, teatrzyk ekologiczny”, a klasa 1 pt. „Kto ma olej w głowie” Wszystkie inscenizacje poruszały oczywiście tematykę ochrony przyrody i uczyły dobrych, proekologicznych zachowań. Aktorzy spisali się na medal. To była wyjątkowa lekcja ekologii. Młodsi uczniowie maja dużą wiedzę na temat ochrony przyrody. Trzymamy kciuki, aby każdy umiał na co dzień dbać o naszą Ziemię.
20
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Wszystkie