- październik 2024
- wrzesień 2024
- czerwiec 2024
- maj 2024
- kwiecień 2024
- marzec 2024
- luty 2024
- styczeń 2024
- grudzień 2023
- listopad 2023
- październik 2023
- wrzesień 2023
- czerwiec 2023
- maj 2023
- kwiecień 2023
- marzec 2023
- luty 2023
- styczeń 2023
- grudzień 2022
- listopad 2002
- październik 2022
- wrzesień 2022
- czerwiec 2022
- maj 2022
- kwiecień 2022
- marzec 2022
- luty 2022
- styczeń 2022
- grudzień 2021
- listopad 2021
- październik 2021
- wrzesień 2021
- czerwiec 2021
- maj 2021
- kwiecień 2021
- marzec 2021
- luty 2021
- styczeń 2021
- grudzień 2020
- listopad 2020
- październik 2020
- wrzesień 2020
- czerwiec 2020
- maj 2020
- kwiecień 2020
- marzec 2020
- luty 2020
- styczeń 2020
- grudzień 2019
- listopad 2019
- październik 2019
- wrzesień 2019
IMPREZY I WYDARZENIA,
które miały miejsce w Szkole Podstawowej w Golicach
w miesiącu listopadzie 2020 r.
- Ciekawe zajęcia w klasie 1 - październik-listopad – Klasa 1 przygotowała i prowadziła doświadczenie w hodowli roślin. Sprawdzaliśmy jaki wpływ na kiełkowanie i wzrost nasion ma rodzaj gleby. Dzieci zaangażowały się mocno. Każdy obserwował swoje rośliny i porównywał je z roślinami kolegów. Okazało się, że na piasku rośliny kiełkują i rosną znacznie gorzej niż w ziemi ogrodniczej. Na koniec wyciągnęliśmy wiosek, że żyzność gleby ma wpływ na rozwój roślin.
- Program „Zdrowo jem, więcej wiem” – Klasy młodsze realizowały jesienno-zimową edycję programu „Zdrowo jem, więcej wiem”. Poznawały wartości odżywcze warzyw i owoców. Uczyły się, że cukier i słodycze można zastąpić smakowitymi owocami. Poznaliśmy nową piramidę zdrowia i negatywne skutki złego odżywiania. Wszyscy uczniowie zajadali się przygotowanymi w domu owocami i zgodnie stwierdzili, że są smaczniejsze niż słodycze. Wykonaliśmy wspaniałe prace plastyczne, tańczyliśmy przy witaminkowych piosenkach i postanowiliśmy znacznie ograniczyć jedzenie słodyczy w szkole. Przekazaliśmy Rodzicom informacje z naszych postanowień.
- Listopadowa zaduma – Uczniowie klasy drugiej wybrali się na cmentarz, na którym są groby trzech żołnierzy, którzy polegli na naszych terenach w czasie II Wojny Światowej. Uczniowie na mogiłach zapalili znicze. To była żywa lekcja historii.
- Niespodzianka od DRUŻYNY ENERGII – 6 listopada – Drużyna Energii nie przestaje nas zaskakiwać. Na początku listopada otrzymaliśmy przepięknie oprawione zdjęcie naszej drużyny z podsumowania Wielkiego Finału wraz z ambasadorami, a kilka dni później dostaliśmy jeszcze jedną wspaniałą wiadomość. Co prawda pierwsza jej część nie była pozytywna – niestety nie odbędzie się z powodów pandemicznych lekcja wf dla wszystkich uczniów prowadzona przez ambasadorów, jednak w pakiecie była druga informacja: w zamian za lekcję otrzymamy rekompensatę – dofinansowanie do sprzętu multimedialnego. Nasza radość jest nie do opisania. Dziękujemy bardzo!!! Już dziś zgłaszamy się do kolejnej edycji #druzynaenergii.
- Święto Niepodległości on-line „Szkoła do hymnu” – 10 listopada wzięliśmy udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Zdalnie, ale bardzo uroczyście zadbaliśmy o Święto Niepodległości. Przypomnieliśmy ważniejsze wydarzenia historyczne związane z tym Świętem. Powiesiliśmy flagi w naszych domach, przygotowaliśmy wystrój pokoi w postaci ozdobnych kotylionów i papierowych flag oraz przed monitorami swoich komputerów odśpiewaliśmy hymn państwowy.
- Akcja ŚNIADANIE DAJE MOC – W bieżącym roku, ze względu na wyjątkową sytuację, uczniowie także zdalnie brali udział w akcji „Śniadanie daje moc”. Każdy we własnym domu przygotował pożywne higieniczne i estetyczne śniadanie, zjadł je ze smakiem, a fotką podzielił się ze swoim wychowawcą. Cieszymy się, że tak dużo uczniów zaangażowało się w tę prozdrowotną akcję. Wszyscy mogą nie tylko zyskać zdrowie i odporność, ale także dodatnie punkty z zachowania. Dziękujemy.
- Zdalne Andrzejki w klasie 1 – 27 listopada – Klasa 1 zorganizowała sobie zdalną zabawę andrzejkową. Wychowawczyni przygotowała różne zabawy i tańce. Można było sobie wywróżyć, kim będziemy w przyszłości, dokąd się wybierzemy w daleką podróż, albo która liczba jest dla nas najszczęśliwsza. Było dużo zabawy, śmiechu i radości. Mamy nadzieję, że bal przebierańców odbędzie się już razem w szkole.
- Zajęcia z języka angielskiego dla przedszkolaków - Znajomość języka obcego jest niezbędna do funkcjonowania we współczesnym świecie. Faktem jest, że dzieciaki w wieku przedszkolnym uczą się najszybciej i najłatwiej. Wychodząc naprzeciw naturalnym potrzebom dziecka, naszym przedszkolakom zaproponowaliśmy zajęcia z języka angielskiego dwa razy w tygodniu! Najważniejszym celem zajęć językowych na tym etapie jest rozbudzenie w dzieciach ciekawości i pozytywnego nastawienia do innych kultur oraz do nauki języka angielskiego. Poprzez zabawę, dzieci poznają nazwy przedmiotów z ich najbliższego otoczenia i zwroty, używane w codziennym życiu, uczą się poprawnej wymowy i akcentu. Najwięcej czasu poświęcamy na rozwijania umiejętności rozumienia ze słuchu, wykorzystujemy do tego piosenki, rymowanki, historyjki obrazkowe i pacynki oraz gry planszowe. Dzieci poznają zabawy ruchowe swoich angielskich rówieśników . W trakcie zajęć posługujemy się głównie językiem angielskim, by oswoić się z „melodią” języka. Zabawa z tablicą interaktywną rozwija percepcję wzrokowo – słuchową. Pozwala dziecku uzyskać natychmiastową ocenę wykonanego zadania, co zwiększa jego pewność siebie i motywację. Tablica służy również do korzystania z materiałów wideo - prezentacji nowego materiału. Ruch połączony z dźwiękiem i obrazem zwiększa zdolność uczenia się poprzez angażowanie wielu zmysłów. Różnorodność metod pracy pomocy dydaktycznych zwiększa atrakcyjność zajęć co skutkuje zaangażowaniem naszych maluszków. dzieci się nie nudzą i z radością uczestniczą w zajęciach. Nauczyciel języka angielskiego Oksana Kondratyuk.
- „Żywy obraz” – projekt w klasie 7 – Wszyscy wiemy, że obecnie młodzież bardziej interesuje się Internetem niż sztuką. Próbując pogodzić jedno z drugim oraz wzbudzić chęć obcowania z dziełami sztuki, zaproponowano uczniom klasy 7, wykonanie projektu pt. „Żywy obraz”. Korzystając z Internetu, uczniowie szukali odpowiadającego Im dzieła, a następnie upodabniali się do niego. Jeden z uczniów wykonał zadanie nieco inaczej i „pochylił się” nad martwą naturą, co wprowadza do projektu odrobinę ciekawego urozmaicenia.