- październik 2024
- wrzesień 2024
- czerwiec 2024
- maj 2024
- kwiecień 2024
- marzec 2024
- luty 2024
- styczeń 2024
- grudzień 2023
- listopad 2023
- październik 2023
- wrzesień 2023
- czerwiec 2023
- maj 2023
- kwiecień 2023
- marzec 2023
- luty 2023
- styczeń 2023
- grudzień 2022
- listopad 2002
- październik 2022
- wrzesień 2022
- czerwiec 2022
- maj 2022
- kwiecień 2022
- marzec 2022
- luty 2022
- styczeń 2022
- grudzień 2021
- listopad 2021
- październik 2021
- wrzesień 2021
- czerwiec 2021
- maj 2021
- kwiecień 2021
- marzec 2021
- luty 2021
- styczeń 2021
- grudzień 2020
- listopad 2020
- październik 2020
- wrzesień 2020
- czerwiec 2020
- maj 2020
- kwiecień 2020
- marzec 2020
- luty 2020
- styczeń 2020
- grudzień 2019
- listopad 2019
- październik 2019
- wrzesień 2019
IMPREZY I WYDARZENIA,
które miały miejsce w Szkole Podstawowej w Golicach
w miesiącu czerwcu 2021 r.
- Dzień Dziecka na sportowo - Z okazji Dnia dziecka przygotowaliśmy dla uczniów kilka ciekawych atrakcji. Pierwszą z nich był Dzień postaci z bajek. Szczególnie młodsi uczniowie fantastycznie przebrali się za swoje ulubione postacie. Było zabawnie i wesoło. Kolejną atrakcją było równie wesołe i zabawne przedstawienie kółka teatralnego. Głównym punktem dnia była gra terenowa. Starsi wybrali się na podchody po okolicy i poszukując ukrytych zadań wykonywali je, świetnie się przy tym bawiąc. Celem gry było znalezienie skarbu i otworzenie zdobytym kodem. Duże przedszkolaki i klasy młodsze miały swoją zabawę terenową na placu szkolnym. Trzeba było również wyszukać i wykonać w grupach przeróżne zadania. Wszystkim udało się znakomicie i obie grupy zdobyły tę samą liczbę punktów. Ostatnie zadanie – poszukiwanie ukrytych krasnali poszło błyskawicznie, więc można było już piec kiełbaski przy ognisku. Na koniec jeszcze były drobne słodkości ufundowane przez UKS. Starsi później rozgrywali mecze w siatkówkę: nauczyciele kontra uczniowie, a potem uczniowie między sobą. Było wiele emocji i dobrej zabawy. To był wspaniały dzień.
- Przedstawienie koła teatralnego pt. „ALE HECA” - Z okazji Dnia Dziecka, koło teatralne "Maskarada" miało swoje premierowe przedstawienie pt. "Ale heca", będące parodią zdalnego nauczania. Uczestnicy kółka, przy niewielkim wsparciu, stworzyli scenariusz oraz wcielili się w role poszczególnych nauczycieli, a także uczniów SP Golice. Duża doza pozytywnego humoru wywołała uśmiechy wśród widzów i salwę oklasków.
- Wycieczka do Czelina - 2 czerwca - Duże przedszkolaki i klasy młodsze pojechały na utęskniona wycieczkę. Byliśmy w Czelinie w BioGospodarstwie zwanym Wioską Reniferów. Najpierw podziwialiśmy i poznawaliśmy zwyczaje wielu zwierząt. Były to: renifery, ciekawe rasy kóz, owiec, kucyki, strusie. Można było je karmić i dotknąć jajo strusia. Potem wszyscy zajadali się smakowitymi kiełbaskami z grilla. Gdy nabraliśmy sił, zaczął się prawdziwy festiwal zabaw lapońskich. Można był połowić ryby, pokonać wiele trudnych torów przeszkód, pochodzić w specjalnych drewnianych butach na mokradła, przejechać się na „tyrolce”, przejechać się na kucykach, posłuchać opowieści lapońskich w wigwamach, spróbować swoich sił ciągnąc sanie Świętego Mikołaja. Na zakończenie każdy mógł rozwałkować ciasto na podpłomyki, a potem z apetytem zajadaliśmy je smacznie upieczone na płycie nad ogniskiem. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domów.
- Program Profilaktyczny AKADEMIA CZERNIAKA-zajęcia w klasie 7 - 8 czerwca - Uczniowie klasy 7 na lekcji biologii uczestniczyli w Programie Profilaktycznym Akademia Czerniaka. Obejrzeliśmy film edukacyjny i oglądaliśmy prezentację dotyczącą profilaktyki zachorowania na czerniaka – groźnego raka skóry. Na zakończenie rozwiązaliśmy quiz sprawdzający naszą wiedzę. Za kolejnym razem udało się bezbłędnie. Okazuje się, że nie jest tak łatwo rozróżnić zwykłe znamię od groźnej zmiany, a samobadanie i wizyty u dermatologa mogą zabezpieczyć nas przed groźnymi powikłaniami.
- Szkolenia Fundacji DBAM O MÓJ ZASIĘG - W dniach 7-10 czerwca sporo się działo w naszej szkole w sprawie bezpieczeństwa i higieny w sieci. Wszystko to za sprawą Fundacji @DBAMOMOJZASIEG. W poniedziałek 7 czerwca szkoliła się 8 klasa, a w szczególności dwoje wolontariuszy – Maria i Seweryn. Mieli oni za zadanie wchłonąć jak najwięcej informacji na temat podsumowania projektu „Granie na ekranie”, a następnie przekazać zdobytą wiedzę swoim młodszym kolegom. Szkolili się, wspólnie z klasą, on-line pod okiem samego prezesa Fundacji – Panna Macieja Dębskiego. Wyzwanie pięknie podjęła Marysia, która z pomocą przygotowanej prezentacji dwa dni później przeprowadziła prelekcje w klasach 4-7. Koledzy byli pod wrażeniem. Jeszcze w tym samym tygodniu – 10 czerwca – spotkała nas miła niespodzianka. Na warsztaty do SP Golice przyjechał nie kto inny, jak Pan Maciej – NA ŻYWO! Spotkał się z każdą klasą, rozmawiał o zagrożeniach płynących z sieci, a jednocześnie zachęcał do tego, by nie bać się korzystać z pozytywnych stron internetu. Wszystkie klasy jednogłośnie stwierdziły, że zajęcia były SUPER!
- Sukcesy przedszkolaków - II miejsce w województwie - W marcu oddział przedszkolny wziął udział w XI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy- od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy” zorganizowany przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Nasze przedszkole reprezentowała Maja Pietrow. Z niecierpliwością czekaliśmy na wyniki. W etapie wojewódzkim w kategorii wiekowej 0-III Maja zajęła II miejsce. I tym samym zakwalifikowała się do etapu ogólnopolskiego. 11.06.2021 w Zielonej Górze odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Gratulujemy zwycięzcy!!!
- Zdrowo jem więcej wiem – sesja wiosenna w klasach 1-2 - Pierwszaki i drugoklasiści realizowali drugą część programu Zdrowo jem, więcej wiem. Celem tej sesji było poznawanie znaczenia picia wody oraz zasad zdrowego stylu życia. Analizowaliśmy nową piramidę zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej. Braliśmy udział w quizie wiedzy o zdrowiu.
- ADOPTUJ ROWER - W maju na szkolnym korytarzu pojawił plakat zachęcający do adopcji roweru. Sporo osób zaciekawiło się, o co tu chodzi? Otóż, w szkole posiadamy 7 rowerów typu „składak”, do ćwiczeń na kartę rowerową czy też turniejów BRD. W ostatnim czasie podupadły one „na zdrowiu” z uwagi na zawilgoconą piwnicę, w której stały oraz na przedłużający się okres pandemii. Nasz Pan Waldek sporo czasu poświęciłby na „leczenie” siedmiu „składaków”, więc Pani Ela wpadła na pomysł adopcji. W ciągu dwóch dni znalazła się odważna siódemka, która za zgodą rodziców, postanowiła przygarnąć „żelaznych pacjentów”. W ciągu kilku następnego tygodnia wszystkie odzyskały dawny blask i powietrze w kołach. Niektóre doczekały się też nowych elementów (lampki, dzwonki, siodełka). Adopcja to był strzał w 10, opiekunowie otrzymali nagrody w postaci punktów z zachowania oraz możliwości nadania imion swoim podopiecznym, którymi zajmować się będą także w kolejnym roku szkolnym. Od teraz posiadamy w szkole rowery o imionach: Gacuś, Czerwony Rumak, Wisienka, Składuś, Kamil, Rubinek, Makumba. Brawa dla odważnych opiekunów!
- Egzaminy na Kartę Rowerową - 14-18 czerwca - Od czterech lat z różnych przyczyn, np. mało chętnych, brak 10 latków, pandemia, nie było w naszej szkole sprawdzianu na kartę rowerową. W tym roku za to nastąpiła kumulacja ;-) W okresie zimowym w trakcie nauczania zdalnego wszyscy ćwiczyli teorię, a pod koniec maja na boisku szkolnym stanęło miasteczko ruchu drogowego, może nie z prawdziwego zdarzenia, ale zawierające w sobie wszystko, co niezbędne. 39 chętnych z klas 4-7 sprawiło, że przeprowadzenie testu teoretycznego było nie lada wyzwaniem, szczególnie, że podobnie jak na "prawdziwe" prawo jazdy, nie każdy postanowił zdać w pierwszym terminie. Od poniedziałku 14 czerwca do piątku 18 niektórzy zdążyli zrobić 4 podejścia. Przed przystąpieniem do próby praktycznej prawie wszyscy pokonali teorię. W piątek pojawili się, na zaproszenie Pani Dyrektor, dwaj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Słubicach. Po krótkiej pogadance i przypomnieniu zasad, każda klasa wyruszyła "na miasto". Panowie z policji bardzo surowym okiem przyglądali się poczynaniom naszych kandydatów na kierowców jednośladów. Każda klasa przynajmniej 20 minut, w ogromnym żarze lejącym się z nieba, poruszała się po ulicach ustawionych przez panią Elę. Wiele osób musiało powtarzać niektóre elementy, niektórzy w stresie zapominali, jak zachować się na skrzyżowaniu inni zbyt mało rozglądali się w miejscach, gdzie trzeba zachować szczególną ostrożność. Po dwóch godzinach jazd w upale panowie policjanci uznali, że prawie wszyscy są doskonale przygotowani do poruszania się rowerami po drogach publicznych, niestety dwóch uczniów będzie musiało poćwiczyć do poprawki. Gratulacje dla wszystkich, wiadomo bowiem, że było to bardzo stresujące przeżycie. Nie obyło się również bez badania alkomatem po, na szczęście nie groźnym, upadku. Dziękujemy panom policjantom z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Słubicach :-)
- Warsztaty – Uczymy się udzielać pierwszej pomocy - 22 czerwca - Szkolna akcja w ramach zajęć o bezpieczeństwie przed wakacjami. Uczniowie obejrzeli film instruktażowy, a potem ćwiczyli w praktyce na fantomach jak wykonywać masaż serca oraz układać poszkodowanego w pozycji bocznej, bezpiecznej. Poznawali zasady postępowania na wypadek różnych niebezpiecznych sytuacji.
- Wycieczka do Gorzowa klas IV-V - Tuż przed końcem roku klasie IV i V udało się jeszcze wyjechać na wycieczkę do gorzowskiego kompleksu sportowego „Słowianka”. Zanim ruszyliśmy nasz autokar przeszedł policyjną kontrolę. Na basenie spędziliśmy dwie godziny, wiele dzieci przełamało swój strach przed zjeżdżalniami, a nawet pobiło rekordy dnia w prędkości! Oprócz tego korzystaliśmy z jacuzzi, basenu sportowego i innych atrakcji. Po wyjściu z basenu był czas na zjedzenie lodów i kanapek, a następnie pojechaliśmy na spacer po starym Kostrzynie, gdzie szukaliśmy śladów historii i skrytek Geocaching. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domów.
- Wycieczka rowerowa klasy VII - Tuż przed zakończeniem roku szkolnego siódma klasa wybrała się z wychowawcą na wycieczkę rowerową. Wystartowali ze szkoły i przez Pławidło wałem nad Odrą pojechali do Słubic. Po krótkim pobycie w mieście prze Ranczo w Drzecinie oraz Lisów wrócili zmęczeni do Golic. Pogoda dopisała, choć nie obyło się bez przygód: zerwany łańcuch, droga zamieniająca się w pole, co nie zmieniło opinii uczniów, że wycieczka była udana.
- Stworki klasy II - 21 czerwca 2021 - Uczniowie klasy 2 robiąc wakacyjne porządki wykorzystali zbędne opakowania do wykonania fantastycznych Stworków-potworków. Wyszły znakomicie.
- Warsztaty w ramach projektu pt. „Język sąsiada w Dwumieście” - W ramach projektu „Język sąsiada w Dwumieście” wielu uczniów zgłaszało się do różnorodnych Warsztatów organizowanych przez Gminę Słubice wraz z Partnerami. Większość uczniów klas 5 i 6 była bardzo aktywna. W Warsztatach Mikołajkowych organizowanych w dniu 5/6 grudnia 2020 r. wzięło udział 4 uczniów . Przez pandemie Covid 19 zajęcia odbyły się zdalnie. Uczniowie z polskich szkół razem z uczniami szkół niemieckich robili skrzata z materiałów, które dostali dwa dni przed warsztatami. Poznali nowe słownictwo dotyczące Świąt Bożego Narodzenia. Następne Warsztaty Wielkanocne odbyły się 24 kwietnia i miały też charakter zdalny. Na te warsztaty zgłosiło się 7 uczniów z naszej szkoły. Uczestnicy warsztatów poznali słownictwo świąteczne oraz wykonali ozdoby wielkanocne z materiałów dostarczonych przez koordynatora projektu. Wielkim zainteresowaniem wśród uczniów biorących udział w projekcie cieszyły się Warsztaty Ekologiczne, w których wzięli udział 6 uczniów. Tego rodzaju warsztaty były organizowane dwa razy i odbyły się20 marca online, a już drugi raz 21/22 maja stacjonarnie. 9 maja odbyli się Warsztaty do Dnia Europy, a 17 czerwca Warsztaty z Programowania w programie SCRATCH. Uczniowie robili sami tez kartki świąteczne Bożonarodzeniowe i pisali życzenia w języku niemieckim dla swoich kolegów niemieckich do Szkoły Podstawowej w Mullrose. Kartki zostały wysłane drogą elektroniczną. Następny kontakt z uczniami z Mullrose odbył się w kwietniu. Uczniowie pisali listy do kolegów z niemieckiej szkoły i 11 uczniów chętnie podjęli się do pisania listów.
- Konkurs matematyczno-plastyczny - W czerwcu Pani Dyrektor ogłosiła w szkole konkurs matematyczno-plastyczny „Matematyka po szkole bryka”. D pracy najbardziej zaangażowała się klasa pierwsza wykonując ilustracje pt. „Szalone liczby”. Gratulujemy pierwszakom.
- Żyj zdrowo – bez uzależnień Konkurs WSSE w Gorzowie - 15-22 czerwca - Klasa 1 wzięła udział w konkursie "Żyj zdrowo bez uzależnień" organizowanym przez Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Gorzowie Wlkp. Najpierw poznawaliśmy zasady zdrowego stylu życia. Jak na pierwszaków, dzieci wykazały się dużą wiedzę na temat szkodliwości uzależnień. Potem wszyscy pracowaliśmy bardzo wytrwale wykonując pracę plastyczną. Najlepiej i najstaranniej udało się Julii Z. i Julii S., Kacprowi K., Kacprowi S. oraz Wojtkowi. Te prace zostały wysłane na konkurs do Gorzowa Wlkp. Może uda się zdobyć wyróżnienie. Byłoby bardzo miło.
- Nagroda dla Mai Pietrow – konkurs plastyczny - W marcu oddział przedszkolny wziął udział w XI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy - od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy” zorganizowany przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Nasze przedszkole reprezentowała Maja Pietrow. Z niecierpliwością czekaliśmy na wyniki. W etapie wojewódzkim w kategorii wiekowej 0-III Maja zajęła II miejsce. I tym samym zakwalifikowała się do etapu ogólnopolskiego. 11.06.2021 w Zielonej Górze odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Gratulujemy zwycięzcy!!!
- Bezpieczeństwo w czasie wakacji - Podczas ostatnich dni roku szkolnego wszyscy uczniowie utrwalili sobie zasady bezpieczeństwa podczas wakacji. Wiedzą, że należy przestrzegać kodeksu drogowego, jak właściwie zachowywać się nad wodą i korzystać ze słońca oraz jak udzielić pierwszej pomocy.
- Zakończenie roku szkolnego i edukacji klasy ósmej - Uroczysty apel z okazji zakończenia roku szkolnego odbył się na placu szkolnym, a uczestniczyła w nim cała społeczność szkolna oraz zaproszony gość Pani Adriana Dydyna-Marycka – zastępca burmistrza Słubic. Wszyscy otrzymali promocję do następnej klasy i odebrali świadectwa z rąk Pani Teresy Wieczorek-Kudryk – dyrektora naszej szkoły oraz wychowawców. Wielu uczniów zostało dodatkowo nagrodzonych.
Świadectwa z biało-czerwonym paskiem otrzymali (rodzice tych uczniów otrzymali listy gratulacyjne): Borula Sara, Cyganek Weronika, Gumiński Piotr, Puczyński Nikodem, Wasilewski Damian, Wąsowicz Zuzanna, Zaremba Hanna, Zbrożek Łukasz, Gołaszewski Oskar, Grześkowiak Bartosz, Karczewska Alicja, Mierzejewska Kaja, Smolińska Paulina, Żak Aleksandra, Alicki Karol, Bobkiewicz Kacper, Stań Aleksandra, Walczak Maja, Mazurek Maja, Stań Mateusz, Kopczyński Piotr, Krajewski Piotr, Pietrow Maria, Stań Nadia, Stań Seweryn.
Nagrody książkowe powędrowały do: Fabiana Stań, Pauliny Zbrożek, Mariusza Mazurka, Alicji Pietrow, Mikołaja Stań i Martyny Śliwińskiej oraz wszystkich przedszkolaków i uczniów klas 1-2.
Stypendium Dyrektora Szkoły za najwyższą średnią w Szkole Podstawowej w Golicach otrzymał uczeń klasy V Oskar Gołaszewski (średnia 5,54 wzorowe zachowanie).
Do stypendium Stowarzyszenia Jesteśmy Razem wytypowano: 1. Maję Walczak – za średnia ocen powyżej 5,0 oraz osiągnięcia w sporcie. I miejsce w Mistrzostwach Województwa LDK w pchnięciu kulą; 2. Seweryna Stań - za średnią ocen powyżej 5,0 oraz osiągnięcia w sporcie. I miejsce w Mistrzostwach Województwa LDK w pchnięciu kulą; 3. Marię Pietrow – za wysoką średnią ocen oraz zaangażowanie w wolontariat i pracę w Samorządzie Uczniowskim.
Uczniowski Klub Sportowy nagrodził następujące osoby: Seweryn Stań, Piotr Kopczyński, Piotr Krajewski, Maria Pietrow, Julia Baran, Nadia Stań, Oktawia Jermakowicz, Olga Krzemień, Mariusz Małyszek, Kamil Szygenda, Martyna Śliwińska, Maja Walczak, Wiktoria Różańska, Kacper Bobkiewicz, Bartosz Łopaciński. Drobne nagrody otrzymali również wszyscy, którzy zaangażowali się w zajęcia sportowe pozaszkolne przynajmniej dwa razy w tygodniu.
Nagrodę Uśmiechniętego Kubka otrzymali w tym roku: Pan Tadeusz Dereń oraz Pan Grzegorz Szklarczuk.
Podziękowanie za bezinteresowną pomoc na rzecz szkoły otrzymali: Mariusz Gołaszewski, Joanna Żak, Piotr Mierzejewski, Daniel Wąsowicz, Monika Maczulis, Marta Staszak, Tomasz Pietrow, Dorota Krupa, Elżbieta Gasiewicz, Żaneta Samuel, Agnieszka Kaczmarek, Natalia Maczulis, Beata Michałek, Magdalena Maczulis, Daria Żenowska i Ewa Wąsik.
Absolwentom życzymy powodzenia w dalszej edukacji oraz życiu osobistym, a wszystkim życzymy wesołych i bezpiecznych wakacji.