- październik 2024
- wrzesień 2024
- czerwiec 2024
- maj 2024
- kwiecień 2024
- marzec 2024
- luty 2024
- styczeń 2024
- grudzień 2023
- listopad 2023
- październik 2023
- wrzesień 2023
- czerwiec 2023
- maj 2023
- kwiecień 2023
- marzec 2023
- luty 2023
- styczeń 2023
- grudzień 2022
- listopad 2002
- październik 2022
- wrzesień 2022
- czerwiec 2022
- maj 2022
- kwiecień 2022
- marzec 2022
- luty 2022
- styczeń 2022
- grudzień 2021
- listopad 2021
- październik 2021
- wrzesień 2021
- czerwiec 2021
- maj 2021
- kwiecień 2021
- marzec 2021
- luty 2021
- styczeń 2021
- grudzień 2020
- listopad 2020
- październik 2020
- wrzesień 2020
- czerwiec 2020
- maj 2020
- kwiecień 2020
- marzec 2020
- luty 2020
- styczeń 2020
- grudzień 2019
- listopad 2019
- październik 2019
- wrzesień 2019
wrzesień 2024
IMPREZY I WYDARZENIA,
które miały miejsce w Szkole Podstawowej w Golicach
w miesiącu wrześniu 2024 r.
- Wakacyjne remonty – W tym roku podczas wakacji udało się odświeżyć kuchnię szkolną, do której zakupione zostały nowe meble oraz wstawione zostały sprzęty zakupione w ramach projektu AKTYWNIE, EKOLOGICZNIE, ZDROWO - WARSZTATY KULINARNE GOLICE 2024, na który pozyskane zostały środki z budżetu województwa lubuskiego w ramach działania Lubuska Odnowa Wsi. Oprócz kuchni jeszcze dwie klasy zostały odświeżone.
- Szkolenie z zasad pierwszej pomocy – 28 sierpnia – W Szkole Podstawowej w Golicach na pewno możemy czuć się bezpieczni i zaopiekowani. Zawsze możemy liczyć na wsparcie naszych szkolnych dorosłych, którzy w tym roku uaktualnili swoją wiedzę dotyczącą pierwszej pomocy.
- Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego – 4 września – Zadowoleni uczniowie, szczęśliwi rodzice, uśmiechnięci nauczyciele i pracownicy zjawili się dziś na uroczystym apelu. "Rok szkolny 2024/2025 w Szkole Podstawowej w Golicach uważam za otwarty" ogłosiła Pani Dyrektor Teresa Wieczorek-Kudryk po przywitaniu wszystkich obecnych, a w szczególności uczniów klasy pierwszej. Od jutra zabieramy się więc do wytężonej pracy, by w czerwcu na świadectwie widniały oceny przynajmniej tak dobre, jak w roku ubiegłym.
- Zebrania z rodzicami – 10 września – Na pierwszym w roku szkolnym spotkaniu z rodzicami Pani Dyrektor przedstawiła nowych nauczycieli, omówione zostały następujące tematy: Szkolne Zasady Oceniania, ocenianie zachowania, dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych, programy realizowane przez szkołę w roku szkolnym 2024/2025, procedury bezpieczeństwa i dowozów szkolnych, dożywianie dzieci, propozycja ubezpieczenia dzieci, świetlica szkolna, świetlica opiekuńczo-wychowawcza oraz ich regulaminy, zgody na przetwarzanie danych osobowych, wybór rady klasowej oraz szkolnej rodziców, oraz wszelkie sprawy różne dotyczące pracy w poszczególnych klasach. Dodatkowo nowa szkolna pani pedagog Monika Wilk-Kang uczuliła rodziców na niebezpieczeństwa czyhające w sieci, a w szczególności na modne ostatnio wśród dzieci i młodzieży „challenge”. Frekwencja dopisała. Dziękujemy.
- Dzień Kropki – 16.09 w szkole obchodzony był dzień kropki. Jak co roku wszystkie dzieci ubrane były w kolorowe kropeczki. Ale nie kolorowe ubranie jest w tym najważniejsze. Myślą przewodnia tego dnia było, aby uwierzyć w siebie, w swoje możliwości i rozwijać talenty i pasje. Każdy jest kimś wyjątkowym i tylko od niego zależy, czy będzie czynił starania i rozwijał swoje umiejętności. Na gazetce szkolnej zawisły też kartki do wyrwania dla każdego. Można było poczynić postanowienie i dokończyć wybranym przez siebie określeniem zdanie CHCĘ BYĆ…. I KROPKA! Każdy mógł zrobić sobie fotkę w wykropkowanej foto ramce. To był ciekawy dzień.
- Wybory do SU – 10 września cała społeczność szkolna wzięła udział w wyborach do Samorządu Uczniowskiego. Kandydatami było 19 uczniów klas starszych. Osoby, które uzyskały największą liczbę głosów utworzyły zarząd samorządu. Przewodniczącą została Hania Zaremba, a w zarządzie znaleźli się również: Sara Borula – zastępca oraz sekretarze – Martyna Baranowska i Filip Pieczątkiewicz. Do pracy w Samorządzie Uczniowskim zgłosiło się wiele chętnych osób i wszystkie ręce do pracy są mile widziane. Opracowaliśmy już plan pracy i z wielkim zapałem zabieramy się do działania.
- Ogólnopolski Tydzień Szczęścia w Szkole - pod hasłem „Ciekawi siebie, ciekawi świata” – 23-27 września – W rozpoczynającym się roku szkolnym przystąpiliśmy do „Ogólnopolskiego Tygodnia Szczęścia w Szkole”. Celem programu jest popularyzowanie naukowego podejścia do szczęścia i dobrostanu w szkołach i przedszkolach wśród dzieci i dorosłych. Tegoroczne hasło przewodnie brzmiało: „Ciekawi siebie, ciekawi świata”. W ramach działań dbaliśmy o zabawne „powitanki” z kolegami, aby w radosny sposób zaczynać nasz szkolny dzień. Na lekcjach wychowawczych ustalaliśmy i przypominaliśmy nasze klasowe i szkolne zasady zachowania. Dbaliśmy, aby wzajemnie sobie pomagać, a nie wyśmiewać. Klasy młodsze wykonały prace plastyczne pt. W jaki sposób możemy dbać o naszą Ziemię? Klasa druga na kółku przyrodniczym Zieloni Detektywi uczestniczyła w zajęciach terenowych, w których wykorzystując przyrządy przyrodnicze, kompasy, lornetki, lupy i przyrządy pomiarowe podglądała przyrodę w otoczeniu szkoły na początku jesieni. Nagraliśmy również króciutki filmik z tego wydarzenia o radości ze zdobywania wiedzy. Wiele zadań udało się znakomicie, a nad niektórymi np.: „Pomagaj, nie wyśmiewaj” musimy jeszcze mocno popracować. W ciągu roku będziemy jeszcze obchodzić Święto higieny cyfrowej, Święto twórczości i pasji. Stale będziemy wspierać pozytywne nastawienie, które wpływa na redukcję stresu i zachęcać do rozwijania ciekawości poznawczej, aby każdy mógł odnosić sukcesy w miarę swoich możliwości.
- Albumy – Twórcze prace pierwszoklasistów w postaci albumów. Podczas zajęć uczniowie rozmawiali o wspomnieniach oraz o tym jak one są ważne w życiu.
- Pierwszaki o bezpieczeństwie – Podczas zajęć uczniowie klasy 1 przypominali sobie zasady bezpieczeństwa w szkole oraz w drodze do szkoły. Wykonywali karty pracy, uczestniczyli w zabawach oraz wybrali się na spacer w celu utrwalenia zasad przechodzenia przez jezdnię.
- Święto Jabłka – 30 września – Święto jabłka już na stałe wpisało się do naszego kalendarza szkolnego. Z gazetki jak zawsze, mogliśmy sobie przypomnieć 10 zasad, dlaczego warto jeść jabłka. W tym roku każda klasa w grupach miała do wykonania dodatkowe zadania. Należało wykonać jakieś wylosowane zadanie: rozwiązać krzyżówki, rebusy, zagadki, uzupełnić luki w tekście o zdrowiu, domalować drugą część obrazka. Przedszkolaki i klasy młodsze wykonały tematyczne opaski i ciekawe prace plastyczne. W nagrodę można było poczęstować się smakowitym jabłuszkiem. Zachęcamy wszystkich do spożywania dużej ilości warzyw i owoców i ograniczania słodyczy. Prosimy rodziców o wsparcie w tym zakresie. To inwestycja w zdrowie i przyszłość młodych ludzi.
- Dzień Chłopaka – 30 września dziewczęta we wszystkich klasach uczciły Dzień Chłopaka. Były drobne słodkości, życzenia i wiele radości. To dobra okazja do wzajemnego okazywania sobie szacunku i integracji w klasach.