Uczniowie klasy I realizowali w marcu ogólnopolski program edukacyjny Akademia Bezpiecznego Puchatka. Celem akcji edukacyjnej było przekazanie dzieciom najważniejszych zasad bezpieczeństwa w domu, w szkole, na drodze, w internecie oraz w relacjach z rówieśnikami. Podsumowaniem akcji było rozwiązanie testu przez każdego ucznia.
Akademia Bezpiecznego Puchatka
- 14
Powitanie Wiosny
21 marca to kolejna wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego. Uczniowie naszej szkoły czekają na ten dzień z niecierpliwością, bo wiedzą, że w tradycji szkoły Pierwszy Dzień Wiosny obchodzi się w niecodzienny, uroczysty sposób. Tego dnia przedszkolaki przygotowały ze swoimi paniami Marzannę oraz portrety Pani Wiosny. Klasy I-III ruszyły na „Podchody”. Zadania były ciekawe i zabawne, wszyscy się bardzo zaangażowali. Klasy V-VIII wzięły udział w zabawie terenowej „Kadrowanie okolicy”, która polegała na znalezieniu miejsc oznaczonych na mapie i wykonaniu zdjęcia dokładnie z tym samym kadrem, który wcześniej uchwyciła pani Ela. Wszystkie klasy wykonały zadanie idealnie, a do tego przebyły 6 kilometrów. Potem było ognisko z pieczeniem kiełbasek i zabawy na powietrzu. Na zakończenie w ognisku spłonęła Marzanna, więc ogłosiliśmy koniec zimy.
91
Lekcja otwarta
17.03 w klasie I odbyła się lekcja otwarta. Wychowawczyni klasy chcąc się pochwalić jakich ma bystrych uczniów w klasie, zaprosiła na lekcję innych nauczycieli. Tematem lekcji było „Co nowego w pogodzie. W poszukiwaniu tęczy”. Uczniowie jak zawsze byli bardzo aktywni i chętnie uczestniczyli w zajęciach. Przy pomocy prezentacji multimedialnej odgadywali zjawiska atmosferyczne. Na koniec poprzez wykonanie własnego doświadczenia wykonali własną tęczę. Dziękuję nauczycielom za obecność i wymianę doświadczeń zawodowych.
14
Wiosenne porządki
18 marca starsze klasy, za namową pani od przyrody i geografii, wzięły udział w akcji sprzątania terenu wokół szkoły. Po okresie zimowym z pewnością było co robić. Każda klasa z wychowawcą z dużym zaangażowaniem ogarniała wyznaczony rewir. Trzeba przyznać, że akcja sprawiła, że okolica jest teraz dużo piękniejsza. Tylko czekać, aż się zazieleni.
17
Pomagamy małej Idze
Od września w naszej szkole trwa akcja charytatywna „Pomagamy Idze”. Pomoc rozpoczęliśmy jesienią od zbiórki kasztanów. Również od jesieni trwa zbiórka plastikowych nakrętek. Kolejnym przedsięwzięciem było zorganizowanie Kiermaszu Słodkości. Całkowity dochód z kiermaszu wyniósł 1500 zł. Na tym jednak nie zaprzestaliśmy. Oprócz nakrętek, zbieramy makulaturę. Przystąpiliśmy także do akcji „Grosze dla Igi”.
3
Turniej szachowy klas II-III
Turniej szachowy klas młodszych (tak! potrafią grać!) rozciągnął się nieco w czasie z uwagi na absencję kilkorga uczniów. W połowie marca nareszcie nastąpiły rozstrzygnięcia. W całym turnieju udział wzięło siedmioro uczniów, a w półfinałach spotkali się Filip z Maciejem oraz Marcel z Dorianem. Skupienie było bardzo ważnym czynnikiem decydującym o tym, że do finału awansowali Maciej i Dorian. W najważniejszym meczu lepszą taktykę obmyślił Dorian i to on został zwycięzcą pierwszego szkolnego turnieju szachowego uczniów klas II-III. Trzecie miejsce zajął Marcel. Wszystkim należą się gratulacje! Podziękowania również dla mistrzów z klasy ósmej – Alana i Mateusza S., którzy pomogli w sędziowaniu zawodów.
2
Turniej Badmintona BABIMOST OPEN
W sobotę, 12 marca reprezentacja naszej szkoły wybrała się do Babimostu, żeby zagrać w badmintonowym turnieju, a także by w ogóle zobaczyć, jak wyglądają prawdziwe zawody. Już na początku na piątakach zrobiła wrażenie wielkość hali, na której rozmieszczonych było aż pięć badmintonowych kortów. Czworo piątoklasistów walczyło dzielnie w każdym z dwóch rozegranych pojedynków, uznając wyższość przeciwników. Trzeba jednak przyznać, że z każdą odbijaną lotką, robili ogromne postępy. Maja z klasy siódmej postawiła przeciwniczkom wysoką poprzeczkę, jednak to te drugie mogły cieszyć się ze zwycięstwa, a Kaja jeden pojedynek wygrała, drugi przegrała, ale nawet to nie pozwoliło jej wyjść z grupy. Bogatsi o doświadczenie i wrażenia badmintoniści wrócili do domu, obiecując, że będą pracować, by pojechać na kolejny turniej. Na zakończenie należy wspomnieć, że w drugim dniu turnieju w Babimoście zaprezentowała się absolwentka Sandra oraz Pani Ela. Obie walczyły bardzo mocno i tym razem udało im się zdobyć drugie miejsca. Dla wszystkich ogromne gratulacje!
11
Akademia Bezpiecznego Puchatka
Uczniowie klasy I realizowali w marcu ogólnopolski program edukacyjny Akademia Bezpiecznego Puchatka. Celem akcji edukacyjnej było przekazanie dzieciom najważniejszych zasad bezpieczeństwa w domu, w szkole, na drodze, w internecie oraz w relacjach z rówieśnikami. Podsumowaniem akcji było rozwiązanie testu przez każdego ucznia.
14
Turniej „zbijaka” o Puchar Przechodni Dyrektora SP 1 Słubice
9 marca drużyna dziewcząt z klas 2-3 uczestniczyła w Turnieju „zbijaka” o Puchar Przechodni Dyrektora SP 1 Słubice. Były wszystkie gminne podstawówki, a z SP 1 nawet dwie drużyny. Nasze uczennice rozegrały więc aż pięć meczów, które były bardzo emocjonujące. Bardzo dzielnie walczyły w każdym z nich, a jeden (z SP 3 Słubice) wygrały. Pozwoliło to dziewczynkom zająć 5 miejsce w turnieju. Gratulacje!
18
Kiermasz słodkości DLA IGI
Od 21 do 25 lutego w naszej szkole odbył się kiermasz słodkości, zorganizowany przez Szkolne Koło Wolontariatu. Kiermasz miał na celu zbiórkę pieniędzy dla chorej na SMA małej Igi. W kiermasz zaangażowali się uczniowie klas I – VIII, przedszkolaki oraz wszyscy nauczyciele. Wspólnie udało nam się zebrać kwotę w wysokości 1500 zł, która w całości została przekazana na leczenie dziewczynki. „Razem możemy więcej”.
2
Warzywno-owocowy konkurs wiedzy o zdrowiu w klasie 2 i 3
Na kółku przyrodniczym uczniowie klasy 2 i 3 realizowali wybrane zadania z programu „Przygotujmy lepszy świat”. Na zakończenie wszyscy uczestniczyli w Warzywno-owocowym konkursie wiedzy o zdrowiu. Należało odpowiedzieć na 16 pytań i rozwiązań 10 zagadek. Najlepiej wypadli: Marcel, Maciek i Filip z klasy 3 oraz Kacper K., Zuzia i Wojtek z klasy 2. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i szóstki z edukacji przyrodniczej, a wszyscy uczestnicy poczęstowali się nie cukierkiem, a smakowitym jabłuszkiem. Uczniowie mają dużą wiedzę o zdrowym odżywianiu. Będziemy wciąż propagować zasady zdrowego stylu życia i zachęcać do wybierania warzyw i owoców zamiast słodyczy.
„10 wartości na 10 miesięcy" - wartość na luty - ciekawość poznawcza
W ramach akcji "10 wartości na 10 miesięcy" na luty wybraliśmy wartość "Ciekawość poznawcza". Uczniowie mieli za zadanie wyszukać i przygotować plakat przedstawiający ciekawostkę z dowolnie wybranej dziedziny wiedzy. Wielu uczniów zaangażowało się do realizacji zadania. Na szczególną pochwałę zasługują: klasa 6, 8 i 2., gdyż zaprezentowały najwięcej ciekawostek. Teraz na szkolnym korytarzu można podczas przerw obejrzeć i przeczytać wiele ciekawych informacji. Wszyscy aktywni otrzymają dodatnie punkty z zachowania. Mamy nadzieję, że każdy uczeń zapamięta na zawsze chociaż jedną ciekawostkę.
POMOC UKRAINIE
Szanowni Państwo,
prosimy o zapoznanie się z poniższą informacją Gminy Słubice. Nasza szkoła przyłącza się do pomocy, zwracamy się z prośbą, by wszelką pomoc dostarczać do magazynu gminnego.
Gmina uruchomiła magazyn darów dla Ukrainy
Od dziś działa gminny magazyn, do którego można przynosić rzeczy i produkty dla potrzebujących w Ukrainie. Znajduje się on w miejskiej hali sportowej przy ul. Piłsudskiego 17. Jest czynny od poniedziałku do piątku od 8.00 do 20.00.
Poniżej udostępniona przez Wojewodę Lubuskiego lista produktów i środków, które mogą być przekazane potrzebującym w Ukrainie (w tym oczekującym przed przejściami granicznymi).
Odzież i okrycie:
- Koce zwykłe i termiczne
- Śpiwory
- Podkładki pod materac do spania z wodoodpornej folii aluminiowej
- Materace
- Ubrania (nowe lub używane w dobrym stanie)
- Płaszcze przeciwdeszczowe
Środki higieny i czystości:
- Płyny do kąpieli/pod prysznic/mydło
- Dezodoranty
- Pasta do zębów
- Szczoteczki do zębów
- Grzebienie
- Bielizna damska, męska, dziecięca
- Podpaski
- Pampersy
- Pieluchy dla dorosłych
- Papier toaletowy i ręczniki papierowe
- Ręczniki (w tym z mikrofibry)
- Worki na śmieci
- Środki dezynfekujące/alkohol do dezynfekcji
- Maski filtrujące lub jednorazowe
Żywność:
- woda
- żywność do szybkiego przygotowania (instant)
- batony (w tym energetyczne),
- bakalie, orzechy,
- konserwy,
- makarony, płatki zbożowe do szybkiego przygotowania
- narzędzia kuchenne jednorazowego lub wielokrotnego użytku: talerz głęboki, łyżka, widelec, nóż, szkło (silikon spożywczy lub plastik)
Inne:
- Zapałki
- Baterie, powerbanki
- Oświetlenie, w tym latarki
- Świece
- Zestawy pierwszej pomocy
Podstawowe środki medyczne (witaminy, środki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, leki na kaszel i przeziębienie)
Czego nie wysyłamy w ramach pomocy humanitarnej?
UWAGA: produkty z poniższej listy nie będą przyjmowane! Jeżeli chcesz przekazać coś z poniższej listy
- Broń palna (w tym gazowa, hukowa itp.)
- Broń biała
- Hełmy, elementy opancerzenia, umundurowania
- Inny sprzęt militarny i paramilitarny
- Produkty, których wywóz z terytorium RP wymaga koncesji lub zezwolenia
- Inne produkty, które nie stanowią pomocy humanitarnej.
Koncert „Dziki Zachód-muzyka Country”.
22 lutego odbyło się spotkanie muzyczne z cyklu ” W krainie Pani Muzyki”, zorganizowane przez Lubuskie Biuro Koncertowe. Motywem przewodnim koncertu była muzyka rodem z Dzikiego Zachodu. Podczas muzycznej „wyprawy” w głąb Ameryki zaproszeni muzycy zaprezentowali piosenki w stylu country oraz instrumenty muzyczne takie jak bandżo, skrzypce, gitara i werbel.
Apel podsumowujący pierwsze półrocze
21 lutego Pani Dyrektor zorganizowała uroczysty apel, na którym podsumowała pierwsze półrocze roku szkolnego 2021/2022. Okazało się, że w młodszych klasach na wyróżnienie zasłużyli wszyscy za wytężoną i systematyczną pracę. Niestety na wyróżnienie nie zasłużyła klasa ósma, która obiecała poprawę do zakończenia roku szkolnego, a wszystkie siły szykują w szczególności na egzamin ósmoklasisty. W klasach 5-7 średnią powyżej 4,75 uzyskały cztery osoby: Oskar Gołaszewski, Łukasz Zbrożek, Paulina Smolińska i Aleksandra Żak, która otrzymała także wzorowe zachowanie. Nieco niższą średnią, ale wyższą niż 4,5 mogą pochwalić się jeszcze: Bartosz Grześkowiak, Hania Zaremba, Zuzanna Wąsowicz, Alicja Karczewska, Maja Walczak i Aleksandra Stań. Gratulacje i liczymy, że na zakończenie roku szkolnego będzie więcej wyróżnionych.
Ciekawe zajęcia – kolorowe butelki w klasie 3
Jedna z bardziej lubianych zabaw czyli barwienie soli za pomocą kredy, to zaledwie wstęp do wielu innych plastycznych inspiracji. Zabawa doskonale rozwija małą motorykę, dostarcza wielu wrażeń dotykowych i sprawia dziecku dużo radości. Do zabawy w barwienie soli potrzebny jest kilogram zwykłej soli kuchennej, kolorowa kreda, miseczki i duży talerz lub tacka. Dziecko pocierając kredą, kulając ją i przesuwając w różne strony po rozsypanej soli sprawia, że sól stopniowo przyjmuje kolor ścieranej kredy. Następnie kolorową solą stopniowo wypełniamy plastikową butelkę, dobierając kolory według własnego pomysłu.
3
Instrumenty muzyczne
W trakcie realizacji tematyki o instrumentach strunowych, uczniowie klasy V przygotowali własne instrumenty na zajęcia z muzyki prowadzone przez P. Alicję Barszcz. Dzieci wykonały prace z materiałów recyklingowych ozdabiając je artystycznie własnymi pomysłami. Wszystkie instrumenty wydawały dźwięki i posłużyły do wykonania akompaniamentu do piosenek. Oto zdjęcia kilku prac.
Dzień Kota
17 lutego w naszym przedszkolu obchodziliśmy nietypowe święto - „Święto Kota”. W tym dniu wszystkie przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół: dorysowując sobie wąsy oraz uszy. Następnie dzieci oglądały ilustracje przedstawiające różne koty, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów. Na koniec przygotowały w formie pracy plastycznej przepiękne koty. „Dzień Kota” cieszy się dużym zainteresowaniem wśród małych dzieci.
43
Bal przebierańców u przedszkolaków
- 96
Ciekawe doświadczenia u pierwszaków
W ramach omawianych tematów pierwszaki badały właściwości lodu i powietrza, a podczas zajęć o zdrowym odżywianiu pierwszaki przygotowały wodę z cytryną i miodem. Po spróbowaniu stwierdzili, że jest całkiem dobra. Nie ma nic lepszego niż własne doświadczenia.
17
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Wszystkie