We wtorek po raz kolejny w naszej szkole wystąpili muzycy z Lubuskiego Biura Koncertowego "Orfeusz". Tym razem koncert był poświęcony muzyce jazzowej. "Ulicami Nowego Jorku", uczniowie mieli okazję i przyjemność wysłuchać duetu w składzie: saksofon i gitara elektryczna, które zaprezentowało muzykę i postać Georga Gershwina, wybitnego muzyka jazzowego XX wieku.
Koncert „Ulicami Nowego Jorku”
- 1
Apel z nagrodami
23 czerwca odbył się ostatni apel szkolny, na którym zostało podsumowanych kilka szkolnych konkursów oraz wręczone zostały plecaki-niespodzianki dla uczniów z Ukrainy ufundowane przez Burmistrza Słubic.
5W każdej klasie wyłoniono najbardziej kulturalnego ucznia: klasa I – Jakub Kowalewski, klasa II – Julia Zbrożek, klasa III – Jacek Andrys, klasa V – Weronika Cyganek, klasa VI – Ola Żak, klasa VII – Ola Stań , klasa VIII – Mateusz Stań. Rozstrzygnięty został konkurs plastyczny „Nasza planeta – nasze zdrowie, który zorganizowany został w ramach akcji „10 wartości na 10 miesięcy”. Laureatami zostali: klasa I – Joanna Zbrożek, klasa II – Igor Żełudok, klasa III – Laura Pietrow, klasa V – Weronika Cyganek, Hanna Zaremba i Piotr Gumiński, klasa VI – Paulina Smolińska, klasa VII – Maja Walczak i klasa VIII – Maja Mazurek. Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych został rozstrzygnięty, a wyniki były następujące: I miejsce – Oskar Gołaszewski i Aleksandra Żak; II miejsce - Zuzanna Wąsowicz i Sara Borula, III miejsce – Weronika Cyganek i Paulina Zbrożek. Najlepsze wyniki w czytelnictwie osiągnęli uczniowie klas młodszych: Julia Sułek, Kacper Kaczmarek, Joanna Zbrożek, Filip Pieczątkiewicz i Laura Pietrow.
Piknik na powitanie lata w klasie 2
W ostatnim dniu nauki szkolnej klasa druga zorganizowała sobie piknik na boisku szkolnym. wszyscy doskonale się przygotowali. Zadbali o odpowiedni strój. Przynieśli kocyki, ulubione owoce i inne smakołyki. Rozłożyliśmy się pod drzewkami przy boisku szkolnym. Zabawa była znakomita. Zaczęło się od próbowania smakołyków. Potem dzieci grały w ulubione karty, układały klocki, bawiły się w dom, grały w piłkę, kręciły hula-hop. Na zakończenie pobrykały na placu zabaw no i oczywiście wszystko posprzątały po sobie. To było miłe podsumowanie roku szkolnego na wesoło.
8
Finał Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w LA w kategorii Dzieci
Troje uczniów SP Golice wystartowało w Finale Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w LA w kategorii Dzieci 8 czerwca w Międzyrzeczu. Maja, Ola i Mikołaj godnie reprezentowali szkołę, ale na wielkie gratulacje zasługuje Maja Walczak, która w pchnięciu kulą pozostawiła daleko za sobą kolejne rywalki, zdobywając ZŁOTY MEDAL! Gra-tu-la-cje!!!
10
Zdrowe odżywianie
Na zajęciach z techniki 7 i 9 czerwca uczniowie przypomnieli sobie zasady zdrowego odżywiania. Wiedzą, co należy jeść i jak należy dbać o zdrowie. Podsumowując tematykę o zdrowiu uczniowie wykonywali zdrowe, pyszne tortille. Było smacznie i kolorowo.
13
Mała książka, wielki człowiek
Uczniowie klasy I 2 czerwca uczestniczyli w kampanii "Mała książka, wielki człowiek" realizowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Zapoznali się z książką "Pierwsze abecadło", którą każdy otrzymał na pamiątkę do domu. Następnie czytaliśmy w klasie opowiadanie J. Ficowskiego pt. "Dom, w którym śmieszy". Uczniowie wykonywali plakaty malowane rękami. Było mnóstwo fajnej zabawy.
10
Eksperymenty
Świetna zabawa w klasie I. Uczniowie podczas zajęć edukacyjnych przeprowadzali zabawy badawcze. Wykonywali eksperymenty z ogniem, wybuchem wulkanu, barwami. Najciekawszą zabawą jednak była ciecz nienewtonowska. To były ciekawe zajęcia.
14
Wycieczka do Trójmiasta - dzień 4
W dniach 31 maja – 03 czerwca uczniowie klas 3-8 brali udział w wycieczce do Trójmiasta, dofinansowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki z programu „Poznaj Polskę”. Czwartego dnia spędziliśmy czas Centrum Nauki „Eksperyment”, interaktywnym miejscu pełnym różnorodnych gier i wystaw, gdzie dzieci miały także możliwość poznania świata z perspektywy człowieka niepełnosprawnego. Punktem kończącym naszą wycieczkę były wodne szaleństwa w Aquaparku w Redzie.
39
Wycieczka do Trójmiasta - dzień 3
W dniach 31 maja – 03 czerwca uczniowie klas 3-8 brali udział w wycieczce do Trójmiasta, dofinansowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki z programu „Poznaj Polskę”. Kolejny dzień rozpoczęliśmy zwiedzaniem Gdańska z przewodnikiem. Fontanna Neptuna, największy w Europie ceglasty kościół – Bazylika Mariacka, Westerplatte to tylko niektóre z odwiedzonych przez nas miejsc. Zwiedzanie Zamku Krzyżackiego w Malborku, również stało się źródłem szeregu niezwykłych informacji i ciekawostek.
84
Wycieczka do Trójmiasta - dzień 2
W dniach 31 maja – 03 czerwca uczniowie klas 3-8 brali udział w wycieczce do Trójmiasta, dofinansowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki z programu „Poznaj Polskę”. Drugiego dnia wybraliśmy się na kolejną lekcję historii do Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku a następnie udaliśmy się do Sopotu, by odbyć spacer ulicami miasta oraz poczuć orzeźwiającą morską bryzę na sopockim molo. Stamtąd pojechaliśmy do Gdyni, w której zwiedziliśmy Skwer Kościuszki oraz muzealny już statek „Dar Pomorza”. Ostatnim punktem tego dnia było kino w Rumii, gdzie obejrzeliśmy film o walce dobra ze złem - „Doktor Strange w Multiwersum obłędu”.
39
Wycieczka do Trójmiasta - dzień 1
W dniach 31 maja – 03 czerwca uczniowie klas 3-8 brali udział w wycieczce do Trójmiasta, dofinansowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki z programu „Poznaj Polskę”. Pierwszy dzień rozpoczęliśmy warsztatami w Muzeum Wsi Słowińskiej, gdzie własnoręcznie rzucaliśmy tzw. szpryc, piekliśmy chleb, gotowaliśmy zupę oraz robiliśmy masło. Po warsztatach i degustacji przygotowanych potraw, pojechaliśmy do Lasu Piaśnickiego, miejsca upamiętniającego ofiary ludobójstwa, dokonanego na ludności cywilnej podczas II wojny światowej.
143
Dzień Dziecka na sportowo w klasach 1-3
1 czerwca w Dniu Dziecka w naszej szkole było bardzo wesoło. Uczniowie młodsi mieli najpierw 3 lekcje z tanecznymi przerwami, a potem sportowe zabawy na wesoło.
17Podzieliliśmy się na 3 zespoły i konkurowaliśmy w rozmaitych zadaniach. Był sztafetowy bieg łączony z pomiarem czasu, rzut piłeczką palantową na odległość, drużynowe skoki z miejsca i strzał do pustej, ale bardzo małej bramki. Drużyna Niebieskich zdobyła złoty medal, a Pomarańczowych i Żółtych wspólnie srebrny. Po zmaganiach sportowych wszyscy upiekli sobie kiełbaski na ognisku. Smakowały wyśmienicie razem ze świeżymi bułeczkami. Na zakończenie był jeszcze owocowy akcent w postaci arbuza i odrobina słodkości, bo przecież w taki dzień nikomu nie zaszkodzi. Za wspaniałą zabawę, dobre zachowanie podczas wycieczki i porządek w autokarze każdy otrzymał też nagrodę-niespodziankę. Chętni uczniowie mogli wrócić do domu lub dokończyć ten wesoły dzień na zajęciach świetlicowych. Wszystkim Dzieciom życzymy samych takich radosnych dni przez cały rok.
Warsztaty ekologiczne Fabryki Aktywności Młodych
31 maja w naszej szkole pojawił się Pan z „Fabryki Aktywności Młodych”. Przyjechał samochodem z przyczepką i pozwolił na wesołe kreatywne malowanie swojego pojazdu.
21Każdy otrzymał pędzel i farby i zabraliśmy się do dzieła. Powstały wspaniałe malunki: kwiaty zwierzaki, uśmiechy, motyle i oczywiście graffiti z nazwą naszej szkoły. To była tylko rozgrzewka, bo tak naprawdę głównym przesłaniem tego dnia były warsztaty ekologiczne. Uczniowie i przedszkolaki otrzymali kolorowe pisaki i wiele kart pracy z zadaniami dotyczącymi ochrony przyrody i ekologicznego stylu życia. To było bardzo ciekawe, przebiegło szybko, sprawnie, a jednocześnie edukacyjnie. Dziękujemy!
Wycieczka klas młodszych do Ochli i Zielonej Góry
W ramach programu Poznaj Polskę 30 maja 2022r. uczniowie klas 1-3 wybrali się na wycieczkę do Skansenu w Ochli i Ogrodu Botanicznego w Zielonej Górze.
79Pierwszym punktem programu było zwiedzanie skansenu. Podziwialiśmy dawne życie wsi polskiej. Tego dnia były w Ochli organizowane pokazy „Ginące zawody”. Nasi uczniowie brali udział w dwóch warsztatach. Najpierw uczestniczyliśmy w zajęciach „Malowanie na szkle”. Każdy samodzielnie wykonał pracę, a oprawiony w ramkę obrazek na pamiątkę mógł zabrać ze sobą w prezencie. W dalszej części, podzieleni na dwie grupy uczestniczyliśmy w warsztatach „Masło” lub „Motanki”. Przy maśle było bardzo wesoło i smakowicie. Sprawnie i szybko wspólnie zrobiliśmy masełko w specjalnej masielnicy. Było wyjątkowe, pachnące i świeżutkie. Niektórzy zjedli z nim nawet 4 kromki chleba. Chętni mogli spróbować tez prawdziwej maślanki. Przy „motankach” trzeba było się więcej napracować, ale nagrodą była własnoręcznie wykonana laleczka z gałganków. Drugim punktem naszej wycieczki była wizyta w Ogrodzie Botanicznym w Zielonej Górze. Najpierw z pomocą przewodnika poznawaliśmy rzadkie i niezwykłe ciekawostki z życia roślin, a potem obserwowaliśmy zwierzęta w Mini zoo. Nawet struś pokazał nam swój ogon w pełnej krasie. Na zakończenie były szaleństwa w Ogrodzie bajek. Powitało nas gadające drzewo i zachęciło do wspólnych zabaw w bajkowej krainie. Trochę pokropił nas deszcz, ale daliśmy radę. Za dobre zachowane i konkurs na czystość w autokarze wszyscy otrzymali w szkole drobne nagrody-niespodzianki. To była wspaniała wycieczka. Dziękujemy za jej dofinansowanie w ramach programu Poznaj Polskę!
Teatrzyk cieni
Bajki wszyscy znamy i uwielbiamy. Lubimy ich słuchać i oglądać. W ramach realizacji projektu „Akademia Małego Artysty" odbyło się w naszym przedszkolu niecodzienne spotkanie z bajką – bajką opowiadaną cieniem. Podczas spotkania obejrzeliśmy bajkę: Czerwony Kapturek. Tajemniczość teatru cieni niezmiernie ciekawiła młodych widzów, toteż największym zainteresowaniem cieszyły się wspólne występy i improwizacje. Wspólna zabawa dała wszystkim mnóstwo radości.
Warsztaty i turniej „palanta” w SP 3 Słubice
27 maja reprezentacja naszej szkoły, składająca się z uczniów klasy szóstej i siódmej, wzięła udział w warsztatach, a następnie turnieju palanta. Zorganizowane one zostały w SP 3 w Słubicach pod egidą Stowarzyszenia Palantowego KAMPA.
28Na początku pan Mirek Dębiec bardzo dokładnie opowiedział o zasadach, według których gra się w krajowych turniejach. Wszyscy bardzo uważnie słuchali, bo po zapoznaniu się rozpoczął się turniej, w którym wzięło udział 7 zespołów. Pierwszy mecz z ekipą z Kunowic wygraliśmy 1:0, co to były za emocje! Następna runda to spotkanie z uczniami Niepublicznej Szkoły Muzycznej – również zwycięskie. Wszyscy padli sobie w objęcia – byliśmy już w półfinale! Walka o wejście do finału była bardzo emocjonująca i niestety przegrana, pozostał więc mecz o trzecie miejsce. Tutaj była bardzo twarda rywalizacja, prowadziliśmy 6:0 i daliśmy się dogonić na 6:5. Jednak to przeciwnicy z SP 3 popełnili o jeden błąd zbyt dużo i nasza ekipa mogła się cieszyć ze zdobycia pucharu za trzecie miejsce. Jednak najbardziej nasi uczestnicy cieszyli się ze zdobycia profesjonalnego kija palantowego. Dziękujemy za wsparcie pani Magdzie Stankowskiej – naszej dawnej nauczycielce, która była naszą opiekunką z ramienia KAMPY.
Ósmoklasiści napisali egzaminy
W tym roku egzaminy ósmoklasisty odbyły się w dniach 24-26 maja. Egzamin składał się z trzech części: języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego. Uczniowie dzielnie przebrnęli przez kolejne testy, pokonali stres i przelali na arkusze zdobytą wiedzę. Z każdej próby wychodzili z przekonaniem, że z pewnością będzie lepiej niż na próbnych. Trzymamy zatem mocno kciuki, czekając na wyniki, które niestety dopiero pierwszego lipca.
17
Warsztaty edukacyjne promujące zdrowe odżywianie
Klasy 1-5 uczestniczyły 10 maja w warsztatach o zdrowym odżywianiu. Zajęcia były prowadzone dla każdej klasy oddzielnie. Prowadziły je dwie edukatorki z Krajowego Ośrodka Wspierania Rolnictwa. Uczestnicy poznawali i utrwalali zasady zdrowego odżywiania, tworzyli piramidę zdrowego stylu życia, dzielili produkty ze względu na zawartość wskazanych składników pokarmowych, nauczyli się odróżniać dobre węglowodany od złych cukrów. Poznali zdrowe i niezdrowe produkty spożywcze. Wykonywali eksperyment badający zawartość cukru w popularnych napojach oraz uczyli się odczytywać etykiety często kupowanych produktów spożywczych. Każdy też samodzielnie wykonał dla siebie zdrową kanapkę. To były bardzo ciekawe i interesujące zajęcia.
45
10 wartości na 10 miesięcy – „Nasza planeta – nasze zdrowie”
W ramach akcji 10 wartości na 10 miesięcy w maju do realizacji wybraliśmy wartość „Nasza planeta-nasze zdrowie”
Na gazetce informacyjnej pojawiły się zadania i zalecenia do realizacji oraz ciekawostki ekologiczno-zdrowotne. Uczniowie młodsi brali udział w konkursie plastycznym pt. „Dbam o zdrowie” a starsi w konkursie wiedzy ekologiczno-przyrodniczej na dwóch poziomach: dla klas 5-6 i 7-8. W zaleceniach otrzymaliśmy propozycję wybierania do picia wody i zakaz przynoszenia do szkoły słodkich napojów. Wielu uczniów skorzystało z naszej propozycji. Mamy nadzieję, że wszystkim wejdzie to w nawyk i w szkole królować będzie tylko WODA. Uczniowie klas 1-5 uczestniczyli też w interesujących warsztatach na temat zdrowego odżywiania. Zwycięzcami w konkursach okazali się Joasia, Laura i Igor z klas 1-3 oraz Piotr, Weronika i Hania z klasy 5,, Paulina z klasy 6 i obie Maje z najstarszych klas. Zwycięzcy otrzymają pamiątkowe dyplomy i nagrody niespodzianki. Gratulujemy.
Koncert – Region Kozła – Kotkowiacy
20 maja odbył się przedostatni, w tym roku szkolnym, koncert z cyklu "W krainie pani muzyki".
15Tym razem przybyli do nas muzycy grający muzykę ludową z regionu, z Wielkopolski- Kapela Koźlarska Kotkowiacy. Są to znawcy i miłośnicy folkloru, którzy zamiłowanie do muzykowania odziedziczyli po swoich przodkach. Żyją i grają w Regionie Kozła, który obejmuje Siedlec, Zbąszynek, Dąbrówkę Wielkopolską. Muzycy koncertują w całym kraju i za granicą. Występują w tradycyjnych strojach ludowych. Grają na koźle, skrzypcach i klarnecie. Pan Skrzypczak sam składa kozły dla siebie i innych muzyków. Kotkowiacy grają ze słuchu to, czego nauczyli się od swoich przodków i muzykę przekazują młodym. W kapeli grają starsi i młodzi. W czasie spotkania usłyszeliśmy muzykę ślubną i weselną, graną na koźle białym, a potem na czarnym. Dzieci pierwszy raz spotkały się z folklorem wielkopolskim "na żywo", ale koncert spodobał im się. Spontanicznie reagowały na skoczną, taneczną muzykę i z zainteresowaniem słuchały wiadomości o instrumentach i kapeli.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Wszystkie