Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Przyroda budzi się do życia. Korzystając ze słonecznej aury dzieci z przedszkola wybrały się na spacer w ramach zajęć przyrodniczych z Fundacją DZIUPLA w poszukiwaniu oznak wiosny. Dzieci miały za zadanie odszukać poszczególne oznaki, które zawarte były na kartach prac. Wszystko udało się odnaleźć! Spacer należy zaliczyć do bardzo udanych!
Zajęcia z Fundacją Dziupla
- 2
Palmy – klasa 2
Uczniowie klasy drugiej podczas zajęć edukacyjnych wykonali wspólnie z wychowawcą palmy Wielkanocne. Każdy solidnie przygotował się do zajęć przynosząc sztuczne lub bibułkowe kwiaty, bazie, pióropusze trzciny wodnej, bukszpan, kolorowe wstążki. Wykonanie palmy to nie takie proste zadanie, dzieci musiał się nieźle natrudzić aby wykonać kolorową ozdobę świąteczną. Efekt końcowy był dużym zaskoczeniem, okazało się, że każda palma jest piękna, kolorowa a co najważniejsze, wykonana samodzielnie.
4
Gra „terenowa” z okazji pierwszego dnia wiosny
Deszczowo przywitała nas wiosna w tym roku… Wszyscy czekali na zaplanowaną w terenie grę z zadaniami i poszukiwaniem skarbu. Niestety, trzeba ją było zorganizować pod dachem. Grupy stanęły jednak na wysokości zadania i poszukiwawcze wykonały wszystkie zaplanowane misje w klasach i sali gimnastycznej, a następnie odszukały ukryty skarb i odszyfrowali kłódeczki. Zabawa była przednia. Oczywiście po zakończeniu zabawy wyszło piękne słońce, dzięki czemu przynajmniej ognisko z kiełbaskami udało się wyśmienicie.
26
Konkurs matematyczny KANGUR
W czwartek, 21 marca 2024 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie Kangur Matematyczny. Do konkursu przystąpiło 17 uczniów w czterech kategoriach wiekowych: Żaczek, Maluch, Beniamin oraz Kadet. Każdy uczestnik otrzymał upominek w postaci tangramu. Czekamy z niecierpliwością na wyniki. Trzymamy kciuki za naszych uczniów.
Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa
21 marca kojarzy nam się z pierwszym dniem wiosny, ale w tym dniu także przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów.
16Ideą tego święta jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na osoby z zespołem Downa i ich potrzeby, zwiększenie świadomości o chorobie oraz promowanie praw osób z zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym. Symbolem Zespołu Downa są kolorowe skarpetki będące synonimem niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się osoby z zespołem Downa. Ten dzień ma być świętem radosnym, a życie osób z zespołem Downa, barwne i szczęśliwe. Z tej okazji w naszej szkole wraz z obchodami pierwszego dnia wiosny, cała społeczność szkolna miała ubrane kolorowe skarpetki ubrane „nie do pary”. Dodatkowym akcentem było zawieszanie skarpetek nie mających pary na sznurze przed szkołą. Nasza społeczność w ten sposób chciała okazać wsparcie i solidarność dla osób z Zespołem Downa.
Zajęcia ekologiczne „Spotkanie edukacyjne ze Słubicka wodą”
14 marca w naszej szkole odbyło się spotkanie ekologiczne pt. „Spotkanie edukacyjne ze Słubicka wodą" realizowane przez Zakład Usług Wodno- Ściekowych w Słubicach. Tematem przewodnim była woda. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób woda trafia do naszych kranów oraz w jaki sposób zostaje oczyszczana i zdatna do spożycia. Ponadto dowiedzieliśmy się, jak my możemy dbać o własną kanalizację. Panie prowadzące uwrażliwiały dzieci, aby nie wrzucały do toalety (poza papierem toaletowym) innych, trudno rozkładających się środków higienicznych. Na zakończenie było troszkę zabawy z puzzlami, a na koniec otrzymaliśmy drobne upominki. Dziękujemy za ciekawe zajęcia i liczymy na więcej.
13
Szkolny etap konkursu OTWP „Młodzież zapobiega pożarom”
1 marca, jak co roku mniej więcej o tej porze, odwiedził nas druh Dawid Wieczorek z OSP Golice, który poprowadził zajęcia przygotowujące uczniów do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Chętni uczniowie z uwagą wysłuchali prezentacji, a następnie pan Dawid przeprowadził etap szkolny konkursu. Bardzo trudny test, pisany w dwóch kategoriach – klasa 4 i młodsi oraz klasy 5-8, najlepiej napisali: Kacper Kaczmarek i Julia Zbrożek w pierwszej kategorii oraz Michał Kuśmierek i Kaja Mierzejewska w drugiej. Te cztery osoby będą reprezentowały naszą szkołę na etapie gminnym. Gratulacje!
Koncert "na roboczo"
6 marca odbył się w naszej szkole kolejny koncert z cyklu ,,W krainie Pani Muzyki” zatytułowany „Muzyczny galimatias-czyli grające rury, piły i patelnie”. Cóż to było za zdziwienie, kiedy uczniowie i przedszkolaki zobaczyli „ekipę remontową”. Była to wyjątkowo muzykalna ekipa ze znanymi już dzieciom instrumentami tylko w nieco innym wydaniu. Wszystko wykonane było z elementów budowlanych i sprzętów gospodarstwa domowego. Był grający szpadel, patelnia, rury, rurki, dmuchana piłka grająca niczym dudy, piła wdzięcznie się wyginająca i pięknie brzmiąca. Okazuje się, że muzyka grana na takich instrumentach też może być ciekawa.
14
Pacynki w klasie 2
Pacynka ze skarpety to nie tylko zabawka, która wspomaga rozwój dziecięcej wyobraźni, ale też pomysł na twórcze i edukacyjnie cenne spędzenie czasu. Dawanie drugiego życia przedmiotom wadliwym, uszkodzonym czy zapomnianym to lekcja szacunku do rzeczy. Oprócz zabawy tworzenie pacynki ze skarpety może być więc także cenną lekcją ekologii. Po wykonaniu pacynki dzieci bawiły się w teatrzyk.
10
Zajęcia „O słuchu”
Klasy młodsze 5 marca uczestniczyły w spotkaniu z przedstawicielkami firmy Audica ze Słubic. To były zajęcia na temat ochrony słuchu i zachowań sprzyjających i szkodzących naszym uszom. Dzieci poznały również sposób badania słuchu. Na zakończenie otrzymały drobne pamiątki ze spotkania. Dziękujemy.
6
Kiermasz „dla Michałka”
Dostrzeganie potrzeb drugiego człowieka stanowi jedną z najcenniejszych umiejętność, którą możemy w życiu posiąść. Kierując się właśnie tą ideą, szkolny klub wolontariatu „Pomocne Serca” zorganizował kiermasz. W wydarzenie zaangażowała się społeczność szkolna oraz rodzice naszych uczniów. Całkowity dochód w wysokości 1850zł zostanie przekazany na subkonto Michałka Bienia, zmagającego się z dystrofią mięśniową. Michałku, jesteśmy z Tobą i życzymy powrotu do zdrowia.
4
Turniej „Zbijaka” o puchar Dyrektora SP1 w Słubicach
Reprezentacje naszej szkoły klas młodszych wzięły udział w Turnieju Zbijaka o Puchar Dyrektora SP 1 w Słubicach. Obie drużyny dzielnie walczyły w czterech meczach i tym razem obu udało się wygrać jedno spotkanie. Tym samym i chłopcy i dziewczęta zajęli czwarte miejsce. Gratulacje!
36
Rekrutacja do oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Golicach
Od 18 marca 2024 rusza rekrutacja na wolne miejsca do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2024/2025 oraz rekrutacja uzupełniająca do klasy pierwszej dzieci pozaobwodowych. Niezbędne dokumenty w linkach poniżej.
Apel podsumowujący pierwsze półrocze
Pani Dyrektor zorganizowała uroczysty apel, na którym podsumowała pierwsze półrocze roku szkolnego 2023/2024. Okazało się, że w młodszych klasach na pochwałę zasłużyli wszyscy za wytężoną i systematyczną pracę, a wyróżnili się: Nikola i Iza z klasy 1, Klaudia, Ola i Michał z klasy 2 oraz Kuba K. i Bartek z klasy 3. W klasach 4-8 średnią powyżej 4,5 uzyskało wiele osób, jednak z uwagi na niższe zachowanie nie wszyscy zostali wyróżnieni. W klasie 4 zasłużyli sobie na to: Kacper K., Przemek, Julia Z. i Wojtek, w klasie 5 – Martyna i Marcel Mazurek, w klasie 7 – Hania, Sara i Weronika, a w 8 – Ola i Dawid. Gratulacje i liczymy, że na zakończenie roku szkolnego będzie więcej wyróżnionych.
Koncert – „Elektryczne i akustyczne – skrzypce i kontrabas”
Elektryczne i akustyczne – skrzypce i kontrabas. Kolejne spotkanie z muzyką 5 lutego dotyczyło utworów granych na instrumentach akustycznych i elektrycznych. Dowiedzieliśmy się, że skrzypce elektryczne i kontrabas elektryczny, pozbawione są pudła rezonansowego a dźwięk generowany jest poprzez przetwornik zamieniający drgania strun w elektryczny sygnał wysyłany do wzmacniacza. Krótko mówiąc, dźwięk nie jest w żaden sposób generowany akustycznie, tylko elektrycznie. Instrumenty te mają nieco inny dźwięk niż klasyczne, jednak sprawdzają się doskonale w przypadku muzyki rozrywkowej, jazzowej a zwłaszcza koncertów plenerowych.
3
Dzień Śpiocha
29 stycznia Samorząd Uczniowski zaprosił do wspólnej zabawy podczas Dnia Śpiocha. Dzieci przyszły do szkoły w piżamach z kocykami i podusiami. Na szczęście nikt nie zasnął, ale niektórzy byli blisko…
Szkolny DZIEŃ SENIORA
26 stycznia nasi uczniowie stanęli na scenie, by wystąpić przed swoimi Babciami i Dziadkami. Program artystyczny był w tym roku niezwykle bogaty. Dzieci zarówno śpiewały, tańczyły, opowiadały dowcipy jak i odgrywały krótkie scenki. Poza tym najstarsi uczniowie wcielili się w postacie wybitnych polskich artystów muzycznych. Musimy przyznać, że poprzeczka została ustawiona naprawdę wysoko. W przyszłym roku chyba lecimy w kosmos…
68
Spotkanie klas 4-8 z dzielnicowym
25 stycznia uczniowie klas 4-8, w podziale na grupę młodszą i starszą, wzięli udział w spotkaniu z panem dzielnicowym st. sierż. Patrykiem Lachem. Spotkanie odbyło się w związku z zaistniałym w naszej szkole przypadkami hejtowania oraz przynoszenia i używania e-papierosów. Policjant uczulił dzieci na to, że hejt to jest wykroczenie, które można zgłosić na policję. Opowiedział też o problemach oraz o konsekwencjach, jakie mogą spotkać osoby hejtujące oraz rozprowadzające wśród nieletnich e-papierosy. Przedstawił też uczniom prezentację na temat szkodliwości e-papierosów. Mamy nadzieję, że wszyscy uczniowie zrozumieli i takie problemy mamy już za sobą.
Przedstawienie koła teatralnego MASKARADA – „A gdyby tak…”
Kolejny raz członkowie koła teatralnego Maskarada mieli przyjemność zaprezentować się przed całą społecznością szkolną. Tym razem przedstawienie nosiło tytuł „A gdyby tak…” i dotyczyło trudności, jakich doświadczają współczesne rodziny. Największą bolączką obecnych czasów jest bowiem wszechobecny pośpiech i brak czasu na budowanie relacji z bliskimi nam osobami. „Sztuka” porusza ten problem bardzo dosadnie, nieco wyolbrzymia pewne kwestie, traktuje temat „pół żartem – pół serio”, ale z pewnością daje do myślenia.
14
Zajęcia z Fundacją DZIUPLA u przedszkolaków
Podczas zajęć przyrodniczych 16 stycznia dzieci rozpoznawały różne ślady zwierząt np. sarny, jelenia, dzika, lisa i zająca. Dzikie zwierzęta żyją w naszym bliskim sąsiedztwie. Trudno je jednak zobaczyć. Spotykamy je zwykle przypadkowo, a zima to czas, gdy najłatwiej zaobserwować ślady zwierząt.
14
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Wszystkie