w miesiącu styczniu 2021 r.

1. Zawitał Nowy Rok – mamy piękne, odnowione korytarze - Prace remontowe wewnątrz szkoły zakończone. Naszym celem było, by szkoła wyglądała pięknie zarówno na zewnątrz jak i w środku. Szkolne korytarze użytkowane każdego dnia przez uczniów nie wyglądały już najlepiej. Pani Dyrektor podjęła zatem decyzję o remoncie tej części szkoły. Prace rozpoczęły się z początkiem grudnia i trwały do końca roku. Obejmowały m.in.: częściowe skucie tynków, wykonanie gładzi sufitowej, szpachlowanie ścian czy nałożenie tynku mozaikowego ozdobnego na lamperie oraz odnowienie niektórych pomieszczeń. Panowie wykonujący prace remontowe spisali się na medal! Szkoła po remoncie i wysprzątaniu wygląda ślicznie, schludnie i zachęcająco do nauki stacjonarnej.
          2. AKCJA ZIMA „Zimo baw się z nami – ferie na wesoło” - 4-8 stycznia - Podczas ferii zimowych chętni uczniowie korzystali z licznych propozycji przygotowanych przez nauczycieli. W czasie ferii zimowych realizowaliśmy zajęcia plastyczno – techniczne, karaoke, ćwiczenia sportowe na sali gimnastycznej, gry i zabawy na wolnym powietrzu. Była też wizyta policjantek i rozmowy o bezpieczeństwie podczas ferii. Nie zabrakło również łamigłówek umysłowych, takich jak: rebusy, krzyżówki czy kodowanie hasła. Dodatkowo na kanale You Tube Małej Reduty Gorzowskiego Teatru obejrzeliśmy spektakl dedykowany dzieciom – „Czerwony Kapturek” w wykonaniu aktorów teatralnych. Na zakończenie tygodnia wspólnie przygotowano i upieczono szarlotkę – smakowała wyjątkowo i wyśmienicie.
          3. Święto Babci i Dziadka - W dniu Święta Dziadka i Babci, zamiast poczciwych kapci, od wnuków prosimy przyjąć serdeczne życzenia: niech się Wam spełnią Wasze marzenia! Bo nie jest za późno na ten uśmiech na twarzy, płynący ze spełnienia marzeń. W zimowy styczeń wpisane są szczególne dni, które wzbudzają ogromne, radosne emocje. To święto Babci i Dziadka. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią ich dzieciństwo bardziej pełnym, udanym i szczęśliwym. Babcia i Dziadek mają zawsze dla nich czas, umieją pocieszyć, zawsze rozumieją ich dziecięce rozterki, ale przede wszystkim bezgranicznie je kochają. Aby uczcić ten piękny dzień nasze przedszkolaki z radością wykonały dla swoich Babć i Dziadków przepiękne prezenty, upominki i laurki, aby wręczyć je z najlepszymi życzeniami zdrowia. Dodatkowo przedszkolaki oraz klasy 1-2 nagrały krótkie filmiki z wierszykami i piosenkami, które zostały umieszczone na stronie internetowej szkoły.
          4. Bal przebierańców - Bal karnawałowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas 29 stycznia 2021r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. W tym roku bal odbył się jednego dnia, ale został podzielony na II tury czasowe, aby zachować dystans sanitarny między klasami z powodu zaistniałej pandemii. I tura to uczniowie klasy pierwszej, II tura to uczniowie klasy drugiej. Tego dnia pojawiało się wiele kolorowych postaci. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było spotkać wróżki, królewny, góralki, rycerzy, Minionka, Spider-Mana, Batmana. Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc w zabawach i konkurencjach prowadzonych przez swoje wychowawczynie. Wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Skoczna muzyka porwała wszystkich do tańca. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Wspólna zabawa umożliwiła dzieciom spędzenie czasu w miłej atmosferze i przyniosła uczniom wiele radości. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów balowych. Kolejny bal karnawałowy już za rok!
          5. Bal Przebierańców w przedszkolu - Bal to dla przedszkolaków niezwykły czas, często wyczekiwany przez wiele tygodni. W piątek 29 stycznia w naszym przedszkolu już od rana było bardzo wesoło, a wszystko to za sprawą Balu Przebierańców. Przepięknie przebrane dzieci z radością prezentowały wymyślne stroje. Księżniczki, wróżki, policjanci, strażacy, pszczółki, Myszki Miki, Spider - Man, a także inne postacie z kreskówek zagościły na kilka godzin do naszego przedszkola. Dzieci z ochotą uczestniczyły w tańcach i zabawach prowadzonych przez wychowawców. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom. Szkoda, że następny bal dopiero za rok.
          6. Konkursy przedmiotowe – etap szkolny - W końcu stycznia w naszej szkole odbyły się konkursy przedmiotowe z języka polskiego, języka angielskiego, geografii i biologii, fizyki i matematyki. Najlepiej spisali się uczniowie startujący w językach. Do etapu rejonowego zakwalifikowali się: z języka polskiego Maja Mazurek z klasy VII, a z języka angielskiego Piotr Kopczyński i Seweryn Stań klasa VIII, Aleksandra Stań klasa VI i Oskar Gołaszewski z klasy V. Gratulacje i życzymy powodzenia na kolejnych etapach.