w miesiącu maju 2021 r.

1. Jesteśmy Polakami !!! Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej! – 2 maja - Dzień Flagi, to święto, które wyraża szacunek do flagi i propaguje wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. Celem zabaw maluszków w minionym tygodniu było zapoznanie dzieci z symbolami narodowymi: flagą, godłem i hymnem narodowym. Dzieci wykonały flagę Polski, określały swoje miejsce zamieszkania oraz słuchały utworów literatury dziecięcej, tematycznie związanych z Polską.
          2. Niech się święci 3 maja! Koncert Dla Ojczyzny – 4 maja - Klasa pierwsza przygotowała Koncert Dla Ojczyzny z okazji Majowych Świąt. nauczyliśmy się pięknie recytować wiersze: "Barwy Ojczyste" Czesława Janczarskiego i "Katechizm polskiego dziecka" Władysława Bełzy. Utrwalaliśmy melodię hymnu narodowego. Poznaliśmy słowa drugiej zwrotki. Śpiewaliśmy też naszą piosenkę pt.; "Moja Ojczyzna". Wykonaliśmy flagi do dekoracji klasy i prace plastyczne Polskie symbole narodowe. To Były ciekawe pełne pracy lekcje patriotyzmu. W ramach realizacji tematu Kto Ty jesteś? przedszkolaki miały możliwość lepiej poznać swój kraj Polskę, oglądały film edukacyjny „Polak Mały”...
          3. Konkurs plastyczny „Polskie symbole narodowe” - 28 maja - Uczniowie klasy 1 i 2 brali udział w konkursie plastycznym „Polskie symbole narodowe”, zaproponowanym przez Szkołę Podstawową nr 3. Wszyscy uczniowie przygotowywali prace plastyczne. Najpiękniejsze wysłaliśmy na konkurs. Wyróżnienie zdobyły Wiktoria Drypczyńska z klasy 2 i Julia Zbrożek z klasy 1. Gratulujemy dziewczętom.
          4. Małymi krokami wracamy do normalności! - Od 4 maja br. do szkoły wróciły wszystkie dzieci z klas I-III szkół podstawowych, a w kolejnych tygodniach stopniowo starsi uczniowie. Od 31 maja br. szkoła funkcjonuje w trybie stacjonarnym, przy zachowaniu reżimu sanitarnego i zasad bezpieczeństwa.
          5. Ósmoklasiści napisali egzaminy - W tym roku egzaminy ósmoklasisty odbyły się w dniach 25-27 maja.  Egzamin składał się z trzech części: języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego. Uczniowie dzielnie przebrnęli przez kolejne testy. Pokonując stres i przelewając na arkusze zdobytą, w tym niezwykle trudnym roku szkolnym wiedzę, rozpoczną nowy etap w swoim życiu. Trzymamy mocno kciuki, czekając na wyniki.
          6. Drużyna Energii - W maju uczniowie klas 5-8 aktywnie uczestniczyli w projekcie, w którym do 1 czerwca każdy z nich powinien nagrać 16 filmów z czterech Drużyn Energii. W tej edycji udało nam się nagrać niestety filmiki tylko dwóch drużyn, bo dużo wolnego w maj sprawiło, że brakło czasu, jednak nagraliśmy je w szkole, więc było sporo uczniów (choć byli też nieobecni). Trzymamy kciuki za wyniki.
          7. Fantastyczny dzień w Stadninie pod Wiatrakami - 25 maja - Czwartoklasiści wybrali się do Stadniny pod Wiatrakami, dowiedzieć się więcej o nowej pasji naszych koleżanek z klasy - jeździe konnej. Na miejscu czekało sporo atrakcji. Panie przygotowały dla nas ciekawe podchody, w  których konkurencjami było między innymi malowanie twarzy, wyścigi czy wdrapywanie się na snopki siana.  Następnie dowiedzieliśmy się jak wyczyścić i oporządzić konia i przeszliśmy pojeździć na padok. Każdy miał swoją okazję by przełamać strach i wsiąść na konia. Dziękujemy Stadninie pod Wiatrakami za świetną organizację!
          8. Konkurs recytatorski "Ptasie - trele" - XVII Międzyprzedszkolny – gminny przegląd wiersza PTASIE TRELE pt.: „W świecie ekologii” organizowany przez PS nr 1 w Słubicach „Jarzębinka”. Naszą szkołę reprezentowały: Olga Żenowska z wierszem „Mali strażnicy przyrody” i Nikola Samuel wraz z grupą, w inscenizacji wiersza „Obietnica”. Dziękujemy naszym przedszkolakom za piękne recytacje i dobrą zabawę oraz Rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci. Jesteśmy dumni z Waszych występów.
          9. Ciekawa lekcja – skrzypek w klasie 2 - 11 maja - Nie wszyscy w 2 klasie wiedzieli, że mają kolegę, który uczy się gry na skrzypcach w szkole muzycznej. Kiedy więc Jaś przyniósł do szkoły instrument, a do tego zagrał w klasie, drugoklasiści byli pełni podziwu. Każdy chciał wówczas choć chwilę potrzymać skrzypce, już nie mówiąc o wydobywaniu dźwięków. Taka lekcja mużyki wszystkim bardzo się podobała.
          10. Uczniowie SP Golice pomagają! - Akcje zbierania nakrętek to jedna z popularnych form niesienia pomocy innym. Nakrętki zbiera się po to, by pokryć koszty związane z pomocą potrzebującym. Cele są różne – zakup wózka inwalidzkiego, sfinansowanie leczenia, pomoc domom dziecka itp. Nasi uczniowie w tym roku szkolnym uzbierali kilka worków nakrętek, które zapełniły serce pod Starostwem Powiatowym w Słubicach praktycznie w całości. Jak mówi Mama, która pomogła nakrętki dostarczyć Maja, Mikołaj i Seweryn wrzucali je ok. 20 minut ;-) BRAWA dla wszystkich przynoszących nakrętki do szkoły :-)
          11. Dzień Mamy - Kochana Mamo Kochana mamo, przez serce życzę wszelkich dobroci, których nie zliczę...Zaś serce Twoje, od kiedy żyję, gorąco dla mnie i mocno bije! Dużo zdrowia i miłości, mocy śmiechu i słodkości, mało smutku oraz łez pełni szczęścia, jeśli chcesz. Przedszkolaki i klasy młodsze uczciły święto swoich mam. Każdy wykonał najpiękniejszą w świecie laurkę, złożył życzenia i uściskał swoją mamusię. To najpiękniejszy prezent tego dnia dla każdej Mamy.