• IMPREZY I WYDARZENIA,

          które miały miejsce w Szkole Podstawowej w Golicach

          w miesiącu październiku 2022 r.

          1. Zajęcia pozalekcyjne w nowym roku szkolnym -  W drugim tygodniu września ruszyły  w szkole dodatkowe zajęcia pozalekcyjne. Nauczyciele przygotowali wiele ciekawych propozycji dla starszych i młodszych. Od października rozpoczęły się również zajęcia z projektów fundowane przez Gminę Słubice. Odbywają się one wg następującego planu:

          Poniedziałek:

          - kółko języka angielskiego EASY ENGLISH - Oksana Kondratyuk

          Wtorek:

          - Akademia małego Artysty ROZTAŃCZONE STÓPKI – Alicja Barszcz

          - GŁOWA PEŁNA POMYSŁÓW – Wioleta Szaniawska

          - kółko języka angielskiego EASY ENGLISH - Oksana Kondratyuk

          - KÓŁKO LITERACKIE – Elżbieta Kusz

          - BEZPIECZNIE NA DRODZE I W INTERNECIE – Elżbieta Mierzejewska

          - KÓŁKO MATEMATYCZNE – Marzena Januszewska

          - JESTEM BEZPIECZNY – Joanna Żak

          Środa:

          - ROBOTYKA – Elżbieta Mierzejewska

          - PRZYJACIELE ZIPPIEGO – Wioleta Szaniawska

          Czwartek:

          - zajęcia sportowe Z LEKKOATLETYKĄ ZA PAN BRAT – Elżbieta Mierzejewska

          - Akademia małego Artysty ROZTAŃCZONE STÓPKI – Alicja Barszcz

          - kółko języka angielskiego EASY ENGLISH – Oksana Kondratyuk

          Piątek

          - koło teatralne MASKARADA – Elżbieta Kusz

          1. Europejski Dzień Języków Obcych - Każdego roku 30 września w naszej szkole jest obchodzony Europejski Dzień Języków. Celem tego wydarzenia jest ukazanie różnorodności językowo-kulturowej na całym świecie oraz pokazanie  korzyści płynących z uczenia się języków obcych oraz podkreślenie ich roli i znaczenia w naszym życiu. Dzień ten połączył  elementy nauki i zabawy oraz stanowił niezwykłą motywację do działania zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów. Było  przygotowanych  6 stacji zadaniowych: plakat wylosowanego przez klasę kraju, piosenka lub taniec, 5 wyrazów w języku wybranego przez klasę państwa, rozpoznać jakiego  państwa jest flaga, strój narodowy i potrawy. Otrzymaliśmy sporo wspaniałych plakatów o Włochach, Francji, Chinach oraz Japonii. Uczniowie, którzy prezentowali plakat, opowiedzieli też ciekawostki o danym państwie. Zajmujące okazało się dla uczniów  następne  stacji zadaniowe: piosenka lub taniec ludowy. Usłyszeliśmy piosenki i mieliśmy możliwość oglądania tańców ludowych. Uczniowie przygotowali i zaprezentowali pyszne potrawy różnych państw. Po podsumowaniu jury ogłosiło rezultaty konkursu: I miejsce dla klasy 7, II miejsce dla klasy 4, III – dla 6 i IV dla  klasy 8. Wszyscy dostali dyplomy. Gratulacje!
          2. XII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA - 10 października - Tradycją stało się już, że każdego roku na początku października odbywa się akcja Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. W tym roku w naszej szkole święto to zaakcentowaliśmy 10 października. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania – uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia. Akcja odbywała się pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!” W naszej szkole do tego odpowiedzialnego zadania zgłosili się uczniowie klasy 4: Laura Pietrow, Ksawery Januszewski i Maciej Kwieciński. Uczniowie pełnili funkcję komisji egzaminacyjnej. Zaopatrzeni zostali w losy z tabliczką mnożenia o różnym stopniu trudności i przepytywali starszych kolegów oraz osoby dorosłe na terenie naszej szkoły. Zdany egzamin wyłaniał Ekspertów Tabliczki Mnożenia, nagradzanych natychmiastowo certyfikatami. Na wszystkich przystępujących do egzaminu czekała słodka niespodzianka. Natomiast komisja egzaminacyjna za swoją ciężką pracę została nagrodzona przyborami matematycznymi. W tym roku w naszej szkole do egzaminów z tabliczki mnożenia przystąpiło 60 osób, a tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia otrzymało 48 osób. Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za tak duże zainteresowanie!!!
          3. Spotkanie przyrodnicze dla klas 7 i 8 - Zwierzęta w mieście - Klasy 7 i 8 uczestniczyły 11 października w ciekawych zajęciach prowadzonych przez  Panią Natalię Duer - przedstawiciela Fundacji Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych. Tematem spotkania były dzikie zwierzęta w mieście. Uczniowie poznali przyczyny występowania zwierząt w mieście i zagrożenia z tym związane. Okazuje się, że to sam człowiek swoim nieroztropnym zachowaniem przyciąga zwierzęta do miast, zabierając im naturalne siedliska i pozostawiając jedzenie. Niestety często ludzie nieświadomie wyrządzają w ten sposób zwierzętom  wielkie szkody. To było interesujące spotkanie, a uczniowie byli zainteresowani i aktywnie w nim uczestniczyli.
          4. Żywy obraz w klasie ósmej - Pomysłowość, kreatywność i ogromne zaangażowanie to cechy, którymi wykazali się uczniowie 8 klasy, wykonujący projekt z języka polskiego: „Żywy obraz”. Zadanie wypłynęło z inicjatywy ósmoklasistów, a zaprezentowane przez uczniów prace można było podziwiać na szkolnym korytarzu.
          5. Zbiórka kasztanów i nakrętek - 12. października Szkolne Koło Wolontariatu „Pomocne Serca” zorganizowało zbiórkę kasztanów dla Malwinki, która potrzebuje funduszy na kosztowną rehabilitację. Jednocześnie, w dalszym ciągu wspieramy zbiórką nakrętek, chorującą na SMA Igę.
          6. Zajęcia terenowe – recepta na zdrowie - We wrześniu i w październiku wszystkie klasy podczas zajęć wychowania fizycznego chętnie i aktywnie uczestniczyły w grach i zabawach, marszobiegach, a nawet grzybobraniach w plenerach wokół naszej malowniczej miejscowości. Pokonaliśmy podczas tych wędrówek wiele kilometrów, by poprawiać naszą kondycję i dbać o zdrowie. Brawo my!
          7. Ciekawe zajęcia – przyrodnicy w klasach 1 i 2 - Uczniowie klasy pierwszej i drugiej przeprowadzili obserwację przyrodniczą -  NA JAKIM PODŁOŻU UROŚNIE ROŚLINA? Dobra dla roślin gleba powstaje nawet przez kilkadziesiąt lat. W tym czasie potrzebuje wody, słońca, roślin i zwierząt. Rozłożone szczątki roślin i zwierząt sprawiają, że gleba staje się żyzna, a rośliny lepiej na niej rosną. Uczniowie klasy pierwszej przygotowali i przeprowadzili obserwację gleby oraz doświadczenie związane z właściwościami gleby i jej znaczeniem dla rozwoju roślin. W wyniku przeprowadzonej obserwacji uczniowie sformułowali następujące wnioski: skład gleby jest bardziej różnorodny od składu piasku, gleba jest mieszaniną wielu składników, w glebie znajdują się szczątki roślin i zwierząt, w glebie znajduje się woda, gleba jest lżejsza od piasku. Założenie klasowej hodowli fasoli i rzeżuchy pozwoliło na codzienną, systematyczną obserwację kolejnych etapów rozwoju rośliny oraz wpływu rodzaju podłoża na wzrost roślin. Było też okazją do uświadomienia sobie, co jest potrzebne do rozwoju roślin. Opieka nad wzrastającymi siewkami kształtuje w uczniach odpowiedzialność i systematyczność. Wpływ rodzaju podłoża na rozwój rośliny.

          Wyniki:
          – w pojemnikach  wyraźnie widać korzenie siewek,
          – w pojemnikach nasiona wykiełkowały,

          – ilość rosnących siewek jest podobna obu szklankach,
          – początkowo rośliny rozwijały się w podobny sposób,
          – po tygodniu kolor roślin w piasku zrobił się jaśniejszy, a liście wyglądały na delikatniejsze,
          – z czasem rośliny w piasku dalej marniały, traciły zieloną barwę i zaczęły się przewieszać,
          Wnioski:
          Rodzaj podłoża ma wpływ na rozwój roślin. W żyznej glebie rośliny rozwijają się lepiej. W piasku nasiona kiełkują i siewki rosną do momentu wykorzystania zapasu substancji odżywczych z nasionka, później siewki marnieją.

          1. Akademia z okazji Pasowania Na Ucznia, Dnia Edukacji Narodowej oraz wręczenia nagród najlepszym absolwentom - 14 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbył się uroczysty apel. Za sprawą pierwszej klasy było bardzo dostojnie i jednocześnie wesoło, ponieważ to najmłodsi adepci naszej szkoły musieli zdać swój pierwszy poważny egzamin, by wstąpić w szeregi uczniów na dobre. Wykazali się znajomością języka polskiego, matematyki, symboli narodowych itp., a do tego pięknie śpiewali poznane piosenki. Pani Dyrektor, po konsultacjach z publicznością, postanowiła, że pierwszaki zasilą naszą społeczność i pasowała ich na uczniów.

          Kolejna część uroczystości, to wyróżnienia dla absolwentów z trzech ostatnich lat, bo od tylu w naszej szkole uczniowie piszą egzamin ósmoklasisty. Mamy nadzieję, że stanie się to tradycją, by zachęcić kolejne roczniki do wytężonej pracy. W kolejnych latach najlepsi prezentowali się następująco: 

          2020

          NAJWSZECHSTRONNIEJSZA ABSOLWENTKA - ZUZANNA ZBROŻEK

          Najlepsza polonistka i anglistka - ZUZANNA ZBROŻEK

          Najlepsza matematyczka - KAROLINA SMOLIŃSKA

          2021

          NAJWSZECHSTRONNIEJSZY ABSOLWENT - PIOTR KOPCZYŃSKI

          Najlepszy polonista i matematyk - PIOTR KOPCZYŃSKI

          Najlepszy matematyk - SEWERYN STAŃ

          Najlepsza anglistka - OKTAWIA JERMAKOWICZ

          2022

          NAJWSZECHSTRONNIEJSZY ABSOLWENT - TOMASZ ROSZAK

          Najlepszy polonista - MATEUSZ STAŃ

          Najlepszy matematyk i anglista - TOMASZ ROSZAK

          Najlepszy matematyk - SEBASTIAN CYGANEK

          Większość z absolwentów przyjęła zaproszenie na akademię i osobiście odebrała od Pani Dyrektor nagrody w postaci statuetek. GRATULACJE!

           

          Trzecia część apelu to podziękowania i występy dla nauczycieli i pracowników szkoły. Pani Dyrektor wręczyła swoim pracownikom nagrody, a następnie, począwszy od punktu przedszkolnego, kończąc na ósmoklasistach uczniowie podziękowali nauczycielom za trud oraz okazywane serce, wspaniałym programem artystycznym. Publiczności szczególnie podobały się małe tancerki z przedszkola oraz występ taneczny Sary i Weroniki z klasy szóstej a także instrumentalne Kai na klarnecie i Jana na skrzypcach.

          1. Ciekawe zajęcia – robotyka - W naszej szkole odbywa się wiele ciekawych zajęć, niektóre z nich są dostępne dla wszystkich chętnych, nie tylko z naszej szkoły. Okazało się, że jedne z nich zainteresowały nawet ucznia ze Słubic. To ROBOTYKA - zajęcia dofinansowane przez Gminę Słubice.
          2. Ciekawe zajęcia – program Przyjaciele Zippiego - Od października w oddziale przedszkolnym oraz klasach I i II jest realizowany program  „Przyjaciele Zippiego”. Jest to międzynarodowy program promocji zdrowia psychicznego, który kształtuje i rozwija umiejętności psychospołeczne u małych dzieci. Program ma na celu pomagać w radzeniu sobie z trudnościami i wykorzystywać nabyte umiejętności w codziennym życiu oraz doskonali relacje dzieci z innymi ludźmi. Program jest możliwy do realizacji dzięki szkoleniu dla nauczycieli zorganizowanemu i finansowanemu przez Gminę Słubice.
          3. Bezpieczeństwo ponad wszystko – zajęcia w klasach 1-3 - Bezpieczeństwo uczniów w szkole jest wartością stawianą na pierwszym miejscu. Dlatego też w szkole odbyły się lekcje dotyczące bezpieczeństwa w szkole, w drodze do szkoły i ze szkoły. Uczniowie przypominali sobie jak należy się zachowywać w sytuacjach zagrażających ich bezpieczeństwu. Klasy młodsze sprawdzały swoją wiedzę w praktyce podczas wyjść w teren zajęciach ruchowych i wycieczek po okolicy.
          4. Spotkanie ekologiczne w klasach 7-8 i w przedszkolu - 18 października klasy starsze i przedszkolaki uczestniczyły w kolejnym spotkaniu z Panią Natalią Duer z Fundacji Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych. Tym razem uczyliśmy się w jaki sposób należy chronić jeże. Poznaliśmy wiele ciekawostek z życia tych wspaniałych zwierząt i wiemy jak człowiek swoim zachowaniem może pomagać im przetrwać trudny czas zimy.
          5. Zdrowe sałatki oraz szaszłyki - Realizując tematykę o zdrowym odżywianiu uczniowie klasy drugiej przygotowali przepyszne owocowe sałatki oraz szaszłyki. Przypominali sobie jak ważne dla organizmu są warzywa i owoce.
          6. Wycieczka klasy czwartej do Karpacza - Tym razem trzy sprawozdania uczestników: Doriana, Maćka i Michała.

          Dnia 20 października 2022 r. klasa IV udała się na trzydniową  wycieczkę do Karpacza. Opiekunem klasy była pani Ela oraz mama Kasi. Z Lisowa wyjechaliśmy o godzinie 5:45, podróż trwała 5 godzin. Pierwszym punktem naszej wycieczki było miasto prawdziwych kowbojów czyli Western City w Ściegnach. W miasteczku jest bardzo dużo atrakcji i zapewne każdy znalazł coś dla siebie. Rywalizowaliśmy we wspinaczce na Pal Męczarni, który stoi dumnie na środku miasta, przejechaliśmy się kolejką, jeżdżącą po wyznaczonym torze, uczyliśmy się rzucać prawdziwym kowbojskim lassem, które jest nieodłącznym atrybutem każdego kowboja pracującego z bydłem oraz rzucaliśmy podkową, włócznią i nożami. Po zdobytych wrażeniach mieliśmy ognisko z kiełbaskami oraz zdjęcia grupowe. Następną atrakcją do której się udaliśmy były Karkonoskie Tajemnice, gdzie wszystko poświęcone jest legendarnej postaci Ducha Gór, który przez niektórych zwany jest Rzepiórem, Karkonoszem czy szyderczo Liczyrzepą, a konkretnie jest to władca całych Karkonoszy. W podziemnym królestwie przedstawione zostały najwspanialsze przekazy i legendy, które wyrosły z Karkonoskiej ziemi. Podziemia utrzymane były w tajemniczej atmosferze, aby za pośrednictwem świateł, dźwięku i zapachu, pobudzić wszystkie nasze zmysły. Na multimedialnym tablecie mogliśmy stworzyć swojego ducha oraz eliksir, gdzie sprawiło nam to dużo frajdy. Ostatnim punktem zwiedzania pierwszego dnia była drewniana Świątynia WANG przewieziona do Karpacza z dalekiej Norwegii. Po zwiedzaniu i zrobieniu kilkunastu zdjęć świątyni zeszliśmy do busa i udaliśmy się do naszego hotelu Rezydencji Apollo. Następnego dnia rano ruszyliśmy na Śnieżkę (1602 m.n.p.m.). Nasza przygoda rozpoczęła się od przywitania pana przewodnika, który zabrał nas na wyprawę. Łatwo i szybko za pomocą wyciągu dostaliśmy się do na Kopę, a następnie do Domu Śląskiego, gdzie wypiliśmy ciepła herbatkę, a później  udaliśmy się na sam szczyt góry. Podejście strome - wycisnęło z nas siódme poty, ale nie żałujemy! Widoki rekompensowały trudy. Na górze znajduje się obserwatorium meteorologiczne. Na samym szczycie robiliśmy sobie zdjęcia pamiątkowe z cudownym widokiem, który pozostanie nam w pamięci. Odpoczęliśmy i ruszyliśmy w podróż powrotną tym razem na sam dół piechotą. Było śmiesznie, ciężko i ciekawie. W końcu szlak się skończył. Byliśmy zmęczeni, ale zadowoleni. Gdy wróciliśmy do hotelu trochę odpoczęliśmy. Nagrodą za zdobycie najwyższego szczytu Karkonoszy był 2 godziny pobyt na basenie w Hotelu Sandra Spa, gdzie zapewne każdy odżył po wcześniejszych męczarniach. Nadszedł ostatni dzień naszej wycieczki. Rano uczniowie spakowali się i pobiegli na śniadanie, a następnie walizki włożyliśmy do busa.  Ruszyliśmy na ostatnie zaplanowane atrakcje tego dnia. Pierwszą z nich było Miejskie Muzeum Zabawek, gdzie dzieci mogą ujrzeć świat zaklęty w miniaturze. Zbiory zabawek pochodzą z różnych stron świata m.in. z Meksyku, Japonii, Niemiec, Rosji czy Australii. Eksponaty były pokazane w ręcznie malowanych gablotach. Następnie udaliśmy się na tor saneczkowy „Kolorowa”. Wszyscy uczniowie byli podekscytowani zjazdem. Po kilku przejazdach udaliśmy się do busa i ruszyliśmy w drogę. Zupełnie przypadkiem w drodze do domu zahaczyliśmy Wieżę Książęcą w Siedlęcinie. Wieża jest jedną z najwyższych średniowiecznych budowli w Polsce. Od ponad 700 lat wznosi się nieopodal Jeleniej Góry, gdzie fascynuje średniowiecznymi malowidłami z legendą o sir Lancelocie z Jeziora. Bardzo nas zaciekawiła ta opowieść. Kolejną niezapowiedzianą wizytą była Zapora Pilchowicka.  Na zaporę można wejść i podziwiać malownicze widoki. Przy zaporze znajduje się elektrownia wodna. Po zwiedzaniu i zrobieniu zdjęć pamiątkowych udaliśmy się w kierunku domu. Na koniec zajechaliśmy do McDonald’sa w Słubicach, gdzie każdy kupił sobie coś do jedzenia po długiej męczącej podróży. I tak trzydniowa wycieczka dobiegła końca, każdy z uczestników wycieczki wysiadł na przystanku w swojej miejscowości. Udział w wycieczce okazał się być wydarzeniem pełnym niezapomnianych i niesamowitych wrażeń, zarówno dla uczniów, jak i naszych opiekunek. Cieszę się, że mogłem  uczestniczyć w takim wspaniałym wydarzeniu.

          Dorian Stopiński

           

          Dnia 20.10.2022.  nasza klasa  wraz  naszą wychowawczynią i z dodatkowym opiekunem, mamą Kasi, wyjechała na wycieczkę do Karpacza. Pierwszą atrakcją była wizyta w Western City. Czekała nas tam wielka przygoda: pokaz rewolwerowców, pokaz tańca indiańskiego, przejazd kolejką i wiele innych atrakcji. Stamtąd  pojechaliśmy do muzeum Tajemnic Karkonoskich.  Poznaliśmy tam historie Ducha Karkonoszy. W drodze do hotelu zajechaliśmy jeszcze do Świątyni Wang. Dowiedzieliśmy się, że ta Świątynia została zbudowana bez użycia gwoździ śrubek. Po zwiedzaniu świątyni, późnym wieczorem przyjechaliśmy do hotelu. Zjedliśmy obiadokolacje i poszliśmy spać. Dnia 21.10.2022 r., po śniadaniu wraz z przewodnikiem wyruszyliśmy zdobyć Śnieżkę. Do Żółtego Schroniska dojechaliśmy wyciągiem. Drugą część trasy pokonaliśmy na pieszo. Na szczycie zachwycaliśmy się pięknymi widokami. Po krótkim odpoczynku ruszyliśmy w drogę powrotną. Było nam bardzo ciężko zejść z góry, bolały nas nogi i ledwo zeszliśmy. W drodze do hotelu dodatkowo zaszliśmy zobaczyć wodospad. Później pojechaliśmy na basen, żeby się zrelaksować  po wyprawie w góry. Po basenie wróciliśmy do hotelu i poszliśmy na imprezę do pani Eli. Pani Ela grała na gitarze, a my śpiewaliśmy piosenki. Późnym  wieczorem wyczerpani poszliśmy spać. Dnia 22.10.2022r., zaczęliśmy dzień od pakowania walizek. Po spakowaniu się  i śniadaniu wyjechaliśmy z hotelu. Pierwszą atrakcją było Muzeum Zabawek. Oglądaliśmy tam stare i nowe zabawki. Następnie pojechaliśmy na tor saneczkowy. Świetnie się tam bawiliśmy. W drodze powrotnej do domu zajechaliśmy jeszcze na zaporę wodną i Wieżę Królewską. Dla mnie Wieża Królewska była jedną z lepszych atrakcji,  dlatego, że była tam fajna Pani, która bardzo ciekawie o wszystkim nam opowiedziała. Po wszystkim ruszyliśmy do domu. Na koniec wycieczki  pojechaliśmy do MC DONALD. To pył ostatni punkt naszej wycieczki. Bardzo podobała się wszystkim ta wycieczka. Już dzisiaj nie możemy doczekać się kolejnych.

          Maciej Kwieciński

           

          Wystartowaliśmy z Golic podróż trwała od 3 do 5 godzin. Pierwszą atrakcją było Western City, które podobało mi się najbardziej. Były noże, włócznia, paintball, konie, pociąg, lasso, podkowa, a ja kupiłem sobie rewolwer i M4A1 – taki karabin. Drugą zaś atrakcją było muzeum Karkonoskie Tajemnice, gdzie podziwialiśmy piękne minerały z Karkonoszy. Tam kupiłem 2 ametysty i jeden kryształ. Później pojechaliśmy do kościoła WANG i to tyle z pierwszego dnia. DZIEŃ DRUGI. Z rana wyprawa na Śnieżkę i wróciliśmy około 16 30. Po tym  był basen, hhhmmm najlepsze w tym dniu. DZIEŃ TRZECI – Muzeum Zabawek – to moje najmniej ulubione miejsce. Było tam strasznie nudno. Następnie tor saneczkowy, było  bardzo fajnie. Kolejny był jakiś zamek – 50/50 – kolejna jakaś tama i Golice.

          Michał Kuśmierek

           

          1. Kiermasze słodkości - W dniach 25-28 października Samorząd Uczniowski zorganizował kiermasze słodkości, w których wzięły udział klasy 4-8. Wspólnymi siłami udało nam się zebrać ponad 1000 zł, a owa kwota będzie stanowić dofinansowanie do planowanej wycieczki. Dziękujemy zarówno uczniom jak i rodzicom za ogromne zaangażowanie.
          2. Konkurs Fotograficzny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa - Kaja Mierzejewska wzięła udział w konkursie fotograficznym Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa pt. „Rolnictwo Ekologiczne”. Kaja zatytułowała swoją pracę „GOLICKIE EKO SERY” i tak ją opisała: „Rolnictwo ekologiczne jest mi bliskie ponieważ w mojej wsi znajduje się farma wiatrowa, którą otaczają piękne malownicze pola. Nawiązując do mojej fotografii wspomnę również o małej lokalnej firmie, produkującej  pyszności, m. in. jak na zdjęciu zrobionym przeze mnie . Sery te są produkowane bardzo ekologicznie z mleka od krów, które pasą się na wielkich pastwiskach wzdłuż doliny Odry.” Kaja niestety nie zdobyła nagrody ani wyróżnienia, jednak ciekawe były okoliczności powstania jej pracy.
          3. Koncert - „Karaiby…, muzyczne opowieści śladami Kolumba” - 26 października 2022r. w szkole rozbrzmiewały dźwięki gitary, saksofonu i kontrabasu. Po przerwie wakacyjnej,  odbył się pierwszy koncert Lubuskiego Biura Koncertowego „Akademia Melomana”. Tematem przewodnim koncertu były „Karaiby…, muzyczne opowieści śladami Kolumba”.  Rytmiczna muzyka przeniosły naszą szkolną społeczność w niezwykłą podróż z hiszpańską muzyką. Koncert bardzo dzieciom się podobał i z niecierpliwością oczekujemy na kolejny.
          4. Dzień krajobrazu - W związku z Dniem Krajobrazu, który przypada na 20 października 2022 roku, Biblioteka szkolna w Golicach serdecznie zapraszała wszystkich uczniów do udziału w zajęciach plastycznych pt. „Kraj - obraz” praca powinna przedstawiać krajobraz, widok znajdujący się w najbliższym otoczeniu – ogrody, sady, skwery, łąki , pola i lasy. W ramach obchodów Dnia Krajobrazu, wzorem ubiegłych, zaplanowano dalsze rozpowszechnianie idei organizacji „spacerów krajobrazowych”. Spacery krajobrazowe powinny odbywać się zarówno w obszarach przyrodniczych (nie tylko obszarach chronionych), jak i kulturowych (miastach, wsiach, parkach, ogrodach, itp.). Zachęcamy nauczycieli do spacerów i wyjść poza teren szkoły.
          5. Przerwa na czytanie - 24 – 28 października - W bieżącym roku szkolnym, po raz kolejny, zgłosiliśmy swój udział w akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie.  W naszej szkole realizacja tegorocznej III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie” przypadła na ostatnie tygodnie października 2022 r.  Akcja czytelnicza, organizowana jest przez Bibliotekę Pedagogiczną WOM w Gorzowie Wlkp w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej "Cała Polska Czyta Dzieciom".  W dniach 24 – 28 października 2022 r. uczniowie rozpoczęli akcję czytelniczą pod opieką swoich nauczycieli i wychowawców no i oczywiście koordynatora akcji pani Joanny Żak. W naszej placówce wszyscy uczniowie i przedszkolacy bardzo ochoczo przyłączyli się do akcji. Na gazetkach na szkolnych korytarzach przygotowanych zostało wiele ciekawych informacji tematycznie związanych z czytelnictwem. Podczas zebrania z rodzicami rozdawane były foldery z propozycjami książek, które warto polecić do czytania uczniom w  poszczególnych grupach wiekowych. W akcję została zaangażowana cała społeczność szkolna. Każda klasa wybrała sobie pozycje książkowe i miejsce w którym był klimat sprzyjający czytaniu. Uczniowie rozpoczęli akcję czytelniczą pod opieką swoich nauczycieli i wychowawców no i oczywiście koordynatora akcji pani Joanny Żak. Łącznie 8 klas wraz z Oddziałem i Punktem Przedszkolnym. Tegoroczny Międzynarodowy Miesiąc  Bibliotek Szkolnych przebiegał pod hasłem  – „Czytanie dla pokoju”. Społeczność naszej szkoły bardzo aktywnie włączyła się w zaproponowane działania. Nikogo nie trzeba było przekonywać do czytania. Wszystkim bardzo podoba się taka forma czytania, co roku po takiej akcji  częściej sięgają po książkę. Uczniowie po raz kolejny przekonali się, że każde miejsce może być dobre do czytania, a czytanie może być przyjemne, a nie obowiązkowe. Zadowoleni wyrazili chęć uczestnictwa w akcji w następnym roku. Choć nasza szkoła nie liczy wielu uczniów, mamy nadzieję, że przyczyniliśmy się do pobicia rekordu w czytaniu w jednym momencie. Łącznie w akcji bicia rekordu czytania na przerwie wzięło udział 109 uczniów i 8 nauczycieli.
          6. Zajęcia profilaktyki antynarkotykowej z panią nadkomisarz Elwirą Lelental - Pani Elwira Lelental - emerytowana nadkomisarz i kierownik sekcji d/s zwalczania przestępczości narkotykowej Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku 28 października podczas 3 godz. prelekcji przedstawiła historię wprowadzania narkotyków w Polsce, ich rodzaje, rodzaje dopalaczy, działania i składy chemiczne. Tematem zajęć były: "Skutki prawne i zdrowotne zażywania substancji psychoaktywnych w rozbiciu na narkotyki i dopalacze." Celem spotkania było sprowokowanie dzieci i młodzieży do refleksji nad przyczynami sięgania po środki psychoaktywne. Wyjątkowo charyzmatyczna osobowość pani nadkomisarz niezmiennie przyciąga zainteresowanie uczniów. Odwiedziła naszą szkołę już kolejny raz.
          7. Dyskoteki stworki-potworki oraz jesienna zabawa w przedszkolu - 28 października w szkole troszkę straszyło, a to za sprawą wychowawczyń w klasach 1-3 oraz Samorządu Uczniowskiego, którzy zorganizowali dwie zabawy pod hasłem STWORKI-POTWORKI. Organizatorki stanęły  na wysokości zadania i zapewniły uczestnikom wspaniałą zabawę taneczną połączoną z konkursami. Impreza była przednia i już jest plan na zabawę andrzejkową. Swoją jesienno-dyniową zabawę miały też przedszkolaki. Tutaj też wszyscy świetnie się bawili. Brawo!
          8. Konkurs plastyczno- techniczny „Na najładniejszą dynię” - 28.10.2022 r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczno- techniczny „na najładniejszą dynię”. Wszyscy uczniowie bardzo zaangażowali się i do konkursy wpłynęło wiele ciekawych prac. Uczniowie wykazali się wielką kreatywnością i pomysłowością. Były dynie wykrawane, malowane, ozdabiane i wiele, wiele innych. Wszystkie były piękne. Komisja nagrodziła i wyróżniła najładniejsze, choć wybór był bardzo trudny. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.
    brak danych