• IMPREZY I WYDARZENIA,

          które miały miejsce w Szkole Podstawowej w Golicach

          w miesiącu listopadzie 2022 r.

          1. Listopadowa zaduma – 28 października – Uczniowie  klasy trzeciej z panią od religii wybrali się na cmentarz, na którym są groby trzech żołnierzy, którzy polegli na naszych terenach w czasie II Wojny Światowej. Uczniowie na mogiłach zapalili znicze. Uczyli się w ten sposób jak czcić i szanować naszych przodków. To była żywa lekcja historii.
          2. Dosadzanie drzewek z ACCIONĄ – 4 listopada – Bardzo  gorące lato sprawiło, że część posadzonych wiosną daglezji nie przetrwała upałów. Jesienią podjęta została decyzja o uzupełnieniu braków. Uczniowie z dużym zaangażowaniem, pod okiem pana woźnego Waldka, pracowali, by upiększyć teren wokół szkoły. Za dofinansowanie zakupu kolejnych drzewek podziękowania należą się niezawodnej firmie ACCIONA. DZIĘKUJEMY!
          3. Projekt klasy 4 – PAN KLEKS – 4 listopada – Lekcje języka polskiego to nie tylko czytanie i pisanie, to również fantastyczna zabawa. Tym razem mogli się o tym przekonać uczniowie klasy 4, którzy wcielili się w postać Pana Kleksa z utworu Jana Brzechwy. Dzieci, wykonując projekt, wykazali się nadzwyczajną kreatywnością i pomysłowością. Dzieci zawsze z ogromnym entuzjazmem podchodzą do kolejnych prac długoterminowych i za każdym razem zaskakują nas swoim zaangażowaniem, zaś efekty końcowe są godne podziwu.
          4. Lubuski Festiwal Badmintona  – Prawdziwe święto badmintona odbyło się 5 listopada w Drzonkowie. Na jednej hali zmieściło się aż 13 kortów (w naszej sali jest – niecały – jeden).  Wybrało się tam aż 13 naszych zawodników. Można było zagrać singla, debla, a nawet miksta, niektórzy wzięli więc udział w kilku grach. Walki, a przede wszystkim dobrej zabawy było co niemiara. Najmłodsi uczyli się dopiero, jak radzić sobie na prawdziwym badmintonowym korcie w prawdziwym turnieju. Wszyscy dzielnie walczyli w swoich meczach, każdy dawał z siebie, ile mógł. Dzięki tym wysiłkom najlepsze efekty osiągnęła – jak zwykle – absolwentka Sandra, która wygrała debla, zajęła 3 miejsce w mikście oraz 4 w singlu, Ola z klasy 7 zajęła 3 miejsce w singlu oraz w parze z Kają 4 w deblu (mogło być trzecie, ale ze względu na późną porę musiały oddać walkowera). GRATULACJE!
          5. Festiwal Badmintona z okazji Święta Odzyskania Niepodległości – Mimo późnego powrotu już dzień później – 6 listopada w Świebodzinie odbył się Festiwal Badmintona z okazji Święta Odzyskania Niepodległości – wzięło w nim udział 13 uczniów – niektórzy drugi dzień z rzędu. Jak zwykle wszyscy walczyli, żeby zdobyć dobre miejsce, ale również po to, by jak najwięcej się nauczyć. Najlepiej spisała się Ola z klasy 7, która tym razem była druga oraz niespodziewanie 4 miejsce zajęła Ala z klasy 8. Na zakończenie prawie każdy zdobył nagrodę w losowaniu i wszyscy zadowoleni wrócili do domu. Gratulacje!
          6. Uroczysta akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości – 10 listopada  cała społeczność szkolna uczestniczyła w uroczystej akademii z okazji Święta Niepodległości. Przystąpiliśmy do akcji „Szkoła do hymnu”  i podczas apelu zaśpiewaliśmy cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Przedszkolaki i wszystkie klasy zaangażowały się w przygotowanie do tej uroczystości. Uczniowie mieli strój galowy i okolicznościowe kotyliony. Młodsze dzieci dodatkowo wykonały biało-czerwone flagi. Każda grupa zaprezentowała wiersz i piosenkę  o tematyce patriotycznej. Wszystkim udzielił się uroczysty nastrój. To była prawdziwa lekcja patriotyzmu. Pani Dyrektor w podziękowaniu poleciła wychowawcom nagrodzić wszystkich plusowymi punktami z zachowania.
          7. Biegi Niepodległości o Puchar Słubic – Czternastka uczniów reprezentowała szkołę w 33.Narodowych Ulicznych Biegach Niepodległości o Puchar Słubic 10 listopada. Wszyscy dzielnie walczyli do samego końca i dobiegli do mety. Najlepiej w tym roku spisała się dwójka naszych przedstawicieli. Pierwsza to Alicja Pawlak z przedszkola, która zajęła 3 miejsce w swoim biegu, drugi  to Kacper Bobkiewicz z klasy VIII, także uplasował się na 3 lokacie. Gratulacje dla wszystkich! Przy tej okazji pani Ela wręczyła także puchary za zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej XXIV Golickiej Mili. W „drużynówce” przedszkoli wygrali NASI, czyli Oddział Przedszkolny przy SP Golice, natomiast w klasyfikacji szkół podstawowych zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 3 ze Słubic, a szkół średnich Liceum Ogólnokształcące ze Słubic. Puchary odebrali nauczyciele – opiekunowie Jacek i Michał. GRATULACJE!!!
          8. Spotkanie klasy 8 z przedstawicielami PSSE w Słubice. Zdrowe odżywianie – czytamy etykiety – Uczniowie klasy 8 uczestniczyli 9 listopada w ciekawym spotkaniu z edukatorkami z PSSE w Słubicach. Zajęcia dotyczyły zdrowego odżywiania. Uczniowie uczyli się, jak właściwie czytać etykiety produktów spożywczych. Panie dokładnie wyjaśniły wszystkie oznaczenia i symbole występujące na opakowaniach żywności. Taka wiedza przyda nam się, aby umieć dokonywać właściwych wyborów podczas robienia zakupów i dbać o nasze zdrowie.
          9. Akcja ŚNIADANIE DAJE MOC – Tradycyjnie w drugim tygodniu listopada w szkole organizujemy akcję „Śniadanie daje moc” Każda klasa przygotowała smakowite kanapki lub sałatkę owocowo-warzywną na drugie śniadanie. Pamiętaliśmy o przygotowaniu pełnowartościowego dania, zawierającego wszystkie składniki pokarmowe. Wszyscy też zachowali zasady higieny i estetyki w przygotowaniu posiłku. W każdej grupie przeprowadzono zajęcia na temat wpływu zdrowego odżywiania na zdrowie młodego człowieka. W klasach 1- 4 utrwalaliśmy zasady spożywania warzyw i owoców oraz produktów mlecznych, które uczniowie otrzymują w szkole w ramach ogólnopolskiego programu. Uczniowie bardzo chętnie przystępują do tej akcji. Wszyscy mogą nie tylko zyskać zdrowie i odporność, ale także radość z samodzielnie przygotowanych posiłków.
          10. Ciekawe zajęcia na technice – Pan STOP i kotyliony – Realizując tematykę zajęć klasa IV oraz klasa  VI wykonywała piękne prace techniczne. Wykazali się kreatywnością i pomysłowością. Jak zawsze ich prace wszystkich zachwyciły.
          11. Akcja zbierania nakrętek i kasztanów – Malwinka i Iga to dwie dziewczynki, potrzebujące pomocy. Listopad był miesiącem kontynuacji zbiórki kasztanów i nakrętek w ramach działalności charytatywnej zorganizowanej przez szkolne koło wolontariatu „Niezwykłe Serca”. W akcji wzięła udział cała społeczność szkolna, a do zbiórki przyłączyli się zarówno uczniowie jak i pracownicy szkoły. Malwinko.. Igo.. życzymy Wam zdrowia!
          12. Zajęcia przyrodnicze z Fundacją DZIUPLA – 15 listopada odbyły się zajęcia przyrodnicze dla dzieci z przedszkola, które prowadzone są przez fundacje „Dziupla". Tym razem rozmawialiśmy o bobrach. Dzieci dowiedziały się, ze podlega on ochronie i poznały jego wygląd. Wspaniałą zabawa okazała się budowa tamy z chrupków kukurydzianych. Radości było co niemiara. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia.
          13. Projekt klasy 6 – MURY MÓWIĄ – Każdy z nas ma swoją Małą Ojczyznę, miejsce, w którym mieszka, żyje, dorasta, ale czy zastanawiamy się nad jej historią? Uczniowie klasy 6 przystępując do projektu z języka polskiego „Mury mówią”, w listopadzie poświęcili czas na odszukanie informacji dotyczących wydarzeń z odległych lat swoich miejscowości. Do projektu podeszli niezwykle poważnie. Ich prace zawierały opisy, daty, niemieckie, dawne nazwy, wywiady ze starszymi ludźmi, a także fotografie z prywatnych, rodzinnych albumów. Duma i radość towarzyszyły mi podczas tworzenia wystawy uczniowskich  prac.
          14. Turniej rycerski w klasie 3 – 18 listopada - Klasa 3 realizowała zagadnienia kodeksu honorowego zachowania. Poznawali historię rycerza Zawiszy Czarnego. Na zakończenie zorganizowaliśmy turniej rycerski. Uczniowie razem z rodzicami przygotowali znakomite stroje. Chłopcy zamienili się w rycerzy, a dziewczęta w księżniczki. Na lekcji w-fu odbył się turniej. Wszyscy składali przyrzeczenia rycerskie i byli pasowani na rycerzy. Potem odbyły się zabawne konkurencje sportowe z podziałem na dwie drużyny. Dziewczęta również świetnie sobie radziły w zmaganiach sportowych rycerskiego turnieju. Wszyscy świetnie się bawili.
          15. Wycieczka do MAJALANDU – Głównym celem wycieczki do Majalandu 16 listopada było wspólne spędzenie czasu wolnego oraz integracja dzieci. Tego dnia zerówka oraz klasy 1-3 wybrały się do parku rozrywki "Majaland". Była to rzadka okazja mieć cały obiekt tylko dla siebie. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji oraz występ niespodzianka "Taniec Mai" na dużej scenie. Był to z pewnością dzień pełen wrażeń. Zapraszamy do fotorelacji.
          16. Projekt DWUMIASTO – zajęcia plastyczne – Dnia 21 listopada uczniowie klasy 7 uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez panie z Urzędu Miasta i Gminy Słubice. Warsztaty były kontynuacją projektu  polsko-niemieckiego „Poznać Dwumiasto” w obszarze kultury, w którym nasza szkoła brała udział. Otrzymaliśmy mnóstwo materiałów, co pozwoliło przeprowadzić zajęcia również w klasie 8. Jak zawsze nasi uczniowie wykazali się szerokim spektrum pomysłów a ich prace cieszyły oczy całej społeczności szkolnej.
          17. Półfinał Wojewódzki Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w Badmintonie Drużynowym w ramach Igrzysk Dzieci – 23 listopada reprezentacja naszej szkoły w składzie: Aleksandra Żak, Kaja Mierzejewska, Weronika Cyganek, Fabian Stań, Bartosz Grześkowiak i Dorian Stopiński wzięła udział w Półfinale Wojewódzkim Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w Badmintonie Drużynowym w ramach Igrzysk Dzieci, który odbył się w Świebodzinie. W zawodach wzięło udział pięć drużyn chłopców i cztery dziewcząt. Walka w każdym meczu była bardzo zacięta, a zawodnicy dawali z siebie wszystko. Chłopcom udało się wygrać tylko mecz z porównywalną do naszej szkołą w Bobrówku, natomiast musieli uznać wyższość dużych dwóch sulęcińskich szkół i Świebodzina. Dało im to czwarte miejsce i niestety niewiele zabrakło do awansu do finału wojewódzkiego, do którego kwalifikowały się trzy drużyny. Dziewczyny poradziły sobie zdecydowanie lepiej. Ola i Kaja pokonały pewnie Bobrówko i Świebodzin, a musiały uznać wyższość zawodniczek SP 1 Sulęcin, ale to brązowe medalistki ubiegłorocznych finałów ogólnopolskich, więc miały prawo. Ostatecznie dziewczęta awansowały do finału wojewódzkiego, który odbędzie się już w grudniu. Gratulacje!
          18. Koncert „Znane i nieznane” – saksofon i suzafon – W dniu 24 listopada odbył się kolejny koncert z serii "W krainie Pani Muzyki" pt. „Znane i nieznane – saksofon i suzafon”. Dzieci mogły zapoznać się z instrumentami dętymi takimi jak saksofon i suzafon, posłuchać jakie wydają dźwięki, poznały budowę instrumentów, zapoznały się z sylwetkami konstruktorów tych instrumentów oraz wysłuchać niesamowitych utworów muzycznych. Największe wrażenie na uczniach, zrobił pokaźnych rozmiarów Suzafon.
          19. Dzień Pluszowego Misia – Dzień Pluszowego Misia jest to święto, które odbywa się 25 listopada i już na stałe wpisało się w nasz kalendarz imprez, gdyż cieszy się ogromną popularnością. Tego dnia do szkoły przybyły dzieci wraz z pluszowymi misiami. W przedszkolu w trakcie zajęć odbyła się prezentacja swoich pluszaków, misiowy taniec oraz zagadki o misiach. Na zakończenie przedszkolaki uczyły się, jak w prosty sposób (za pomocą kółek) narysować misia. Stworzyły przepiękne prace. Zapraszamy do galerii.
          20. Język polski dla uczniów z Ukrainy „Szkoła z klasą” - Wybuch wojny na Ukrainie dotknął tysięcy osób. Wiele z nich szukając schronienia, przekroczyło granicę z Polską. Otworzyliśmy swoje serca , domy a także szkoły dla dzieci z Ukrainy i ich rodzin. Ukraińscy uczniowie bardzo szybko przystosowali się do nowej sytuacji. Aby uskutecznić efektywność nauczania języka polskiego jako obcego nasza szkoła wzięła aktywny udział w projekcie „Szkoła z klasą”. Otrzymane z projektu materiały w dużym stopniu pozwoliły na dostosowanie wymagań do posiadanych przez uczniów umiejętności.
          21. Przedstawienie „Mamo, tato jestem tutaj” - 28 listopada Koło teatralne „Maskarada” miało premierę przedstawienia „Mamo! Tato! Jestem tutaj!” Przedstawienie było nawiązaniem do obchodzonego w październiku Dnia Spędzania Czasu z Tatą. Przekaz zawierał tematykę profilaktyczną i prorodzinną. Warto nadmienić, że kolejny raz cały scenariusz został napisany przez uczestników koła. Młodzi aktorzy zachwycili widownię profesjonalizmem oraz poziomem gry. Przedstawienie odniosło wielki sukces, dowodem którego są kolejne osoby dołączające do „Maskarady”.
          22. Andrzejki - 29 listopada wszyscy uczniowie klas I-III bawili się w sali gimnastycznej podczas zabawy andrzejkowej. Uczniowie przypomnieli sobie w jakim celu obchodzimy ten ludowy zwyczaj. Przy tańcach i  wspólnej zabawie wróżyli sobie przyszłość. Ten dzień był przepełniony mnóstwem zagadek, tajemnicy i ciekawości ze strony uczniów.
    brak danych