w miesiącu kwietniu 2021 r.

1. Palmy Wielkanocne koniec marcaPalma wielkanocna to tradycyjny symbol Niedzieli Palmowej z którą w Kościele katolickim wiąże się zwyczaj święcenia palm znany w Polsce od średniowiecza. W celu kultywowania tradycji wielkanocnych w dniu w czasie zajęć kółka „W bibliotece nie jest nudno”  zostały zorganizowane warsztaty „Robimy palmy wielkanocne”. W przygotowaniu palm pomagały dzieciom rodzice przygotowując potrzebne materiały. Dzieci w trakcie zajęć miały okazję własnoręcznie wykonać kwiaty z krepiny, które posłużyły do ozdobienia palm, a także mogły obserwować w jaki sposób wykonuje się tradycyjną Palmę Wielkanocną. Wszyscy chętnie uczestniczyli w zajęciach, z zainteresowaniem śledziły każdy etap wykonania palmy i ochoczo wykonywały ich polecenia nauczyciela. Efektem spotkani były prześliczne palmy, które dzieci zabrały do domów, jako przedświąteczny element dekoracyjny.
          2. Szkoła Podstawowa w Golicach w IV edycji Drużyny Energii - Zgłoszenie do kolejnej edycji Drużyny Energii przyniosło nam nagrodę niespodziankę, gdyż znaleźliśmy się w gronie pierwszych 100 zgłoszonych  szkół z całej Polski. Jeśli zakwalifikujemy się do etapu sportowego, w maju klasy 5-6-7-8 biorą się do pracy! Rodziców zachęcamy do motywowania i pomocy. Jak grać żeby wygrać? Zadaniem każdej ze szkół w cyklicznej rywalizacji w każdej z 4 dyscyplin jest nagranie filmów, dokumentujących jak uczniowie wykonują ćwiczenia przygotowane przez drużyny ambasadorów. Co można zdobyć? Szkoła najlepsza w realizacji ćwiczeń w jednej z 4 dyscyplin będzie miała szansę na nagrodę główną, czyli udział w wielkim finale. Najlepsi zgarną też czeki na wyposażenie sali gimnastycznej w sprzęt sportowy, a zwycięska szkoła 4. edycji otrzyma dodatkowo puchar Drużyny Energii.
          3. Międzynarodowy Dzień Ziemi - 19-23 kwietnia - Z okazji Dnia Ziemi uczniowie naszej szkoły utrwalali zagadnienia związane z ochroną środowiska, potrzebą prowadzenia ekologicznego trybu życia i dbania o zdrowie. Klasy młodsze podczas lekcji uczyły się, jak i dlaczego należy segregować odpady. Skupiliśmy się też nad koniecznością dbania o czystość najbliższego otoczenia. Pierwszaki wykonały prace plastyczne pt. Wiosenne zajęcia w ogrodzie. W szkole prowadzimy selektywną zbiórkę śmieci i idzie nam to coraz lepiej. Starsze klasy samodzielnie zgłębiły temat. Należało wymyślić hasło lub rymowankę propagującą ochronę środowiska lub zdrowy styl życia w zgodzie z naturą. Uczniowie wykonali pomysłowe graffiti i plakaty. Cieszy każda praca, bo jeżeli każdy zrobi choć troszeczkę, to razem zrobimy WIELE dla Ziemi i dla przyszłych pokoleń.
          4. Konkurs plastyczny dla dzieci „Bezpiecznie na wsi” - 22 kwietnia - Konkurs plastyczny dla dzieci „Bezpiecznie na wsi”. Po raz 11. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS) zorganizowała Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy”. Termin nadsyłania prac mija 31.03.2021 roku. Celem konkursu było promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów  wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego. Uczestnikami konkursu mogli być uczniowie szkół podstawowych w następujących kategoriach wiekowych: - I grupa –klasy 0-III szkoły podstawowej, - II grupa –klasy IV-VIII szkoły podstawowej.
          5. Międzynarodowy Dzień Tańca - 29 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Tańca. Dzięki czujności Pani Dyrektor był to czas, w którym świętowaliśmy wykonując układy taneczne przed monitorem na korytarzu szkolnym. Wszystkie przerwy przebiegały pod znakiem tańca, a wszyscy świetnie się bawili.