w miesiącu czerwcu 2020 r.

1. Sport to zdrowie - pocztówka dla przyjaciela organizowanym w ramach programu Trzymaj Formę – czerwiec - klasa 3 wzięła udział w gminnym konkursie plastycznym  Sport to zdrowie - pocztówka dla przyjaciela organizowanym w ramach programu Trzymaj Formę. Bardzo się staraliśmy. Czekamy na rozstrzygnięcie wyników pod koniec czerwca. Dla nas największą wygraną jest fakt, że lubimy uprawiać sport i trzymamy formę!
          2. Konsultacje z nauczycielami - od 25 maj klasa ósma, a od 1 czerwca pozostali uczniowie mieli możliwość uczestniczyć w konsultacjach z nauczycielami. Wielu z nich skorzystało z opcji zdobywania wiedzy i utrwalania swoich wiadomości bezpośrednio z nauczycielem.
          3. Egzamin ósmoklasisty - w dniach 16-18 czerwca ósmoklasiści sprawdzali swoje umiejętności z języka polskiego. Matematyki i języka angielskiego. Wrażenia były różne, ze wskazaniem na „łatwe, a nawet łatwiejsze niż próbne”. Jednak na wyniki musimy poczekać do końca lipca.
          4. Wyniki konkursu Drużyna Energii - Szkoła Podstawowa w Golicach wśród zwycięzców 3 edycji Drużyny Energii!!! - piłka nożna okazała się dyscypliną, w której nasi uczniowie, jak się okazało, nagrali największą ilość filmów. Oczywiście była to największa ilość w stosunku procentowym do liczby uczniów klas 4-6. Tym sposobem znaleźliśmy się w gronie 6 szkół z całej Polski (pięciu zwycięzców poszczególnych dyscyplin i jedna z dziką kartą), które wezmą udział w wielkim finale na Stadionie Energa w Gdańsku. Dodatkowo lekcję wf poprowadzi w naszej szkole Przemysław Świercz, kapitan Reprezentacji Polski w Amp Futbol, który był w projekcie Ambasadorem tej dyscypliny. ALE SIĘ CIESZYMY :-D :-D :-D Gratulacje dla wszystkich uczniów klas 6-8, którzy wzięli udział w projekcie oraz dla Pani Eli Mierzejewskiej, która zadbała o to, by jej podopieczni dali radę.
          5. Bezpieczeństwo w czasie wakacji – w ostatnim tygodniu czerwca, podczas pracy zdalnej uczniowie utrwalili sobie zasady bezpieczeństwa podczas wakacji. Wiedzą, że należy przestrzegać kodeksu drogowego, jak właściwie zachowywać się nad wodą i korzystać ze słońca oraz jak udzielić pierwszej pomocy.
          6. Zakończenie roku szkolnego i edukacji klasy ósmej – 26 czerwca - w uroczystym apelu z okazji zakończenia roku szkolnego uczestniczyła wyjątkowo tylko klasa ósma ze swoimi rodzicami. Wszyscy otrzymali świadectwa – w tym połowa z wyróżnieniem oraz nagrody za naukę, zachowanie, zaangażowanie w życie szkoły oraz sukcesy sportowe. Absolwentom życzymy powodzenia w dalszej edukacji oraz życiu osobistym, a wszystkim życzymy wesołych i bezpiecznych wakacji.