w miesiącu kwietniu 2020 r.

1. Nauczanie zdalne -  25 marca – 25 czerwca - od 25 marca ze względu na epidemie rozpoczęło się nauczanie zdalne. Każdego dnia nauczyciele  za pośrednictwem Librusa przesyłali uczniom i wyjaśniali zadania do wykonania. Uczniowie starsi samodzielnie, a młodsi przy pomocy rodziców wykonywali polecone prace i odsyłali je swoim nauczycielom. Każdego dnia nauczyciele sprawdzali wykonane zadania i odsyłali informację zwrotna do uczniów. To był bardzo trudny czas. Wszyscy mieli bardzo dużo pracy.
          2. Próbny egzamin ósmoklasisty - 30 marca – 1 kwietnia - uczniowie klasy 8 próbowali swoich sił przed głównym egzaminem ósmoklasisty. Takie próby są potrzebne, by móc krytycznie spojrzeć na swoje umiejętności i dopracować zaległości. Tak też zrobiliśmy, by sprawdzian czerwcowy wypadł jak najlepiej.
          3. Profilaktyka nowotworów  - czerniak - w kwietniu uczniowie i rodzice uczestniczyli w programie profilaktyki nowotworowej. Wszyscy przypomnieli sobie najważniejsze zasady korzystania ze właściwego słońca i konieczności obserwacji własnego ciała i wykonywania badań profilaktycznych.
          4. Święto Ziemi - 20 kwietnia - Młodsi uczniowie uczyli się, jak dbać o naszą Ziemię. Wszyscy wykonali znakomite prace plastyczne. Dzieci już wiedzą, że od naszego postępowania zależy jak będzie wyglądała nasza Ziemia w przyszłości. Mamy nadzieję, że „zarażą” swoja wiedza dorosłych.
          5. Teatrzyk kukiełkowy w klasie 3 - Klasa 3 bawiła się w teatr podczas nauczania zdalnego. Każdy przygotował kukiełkę i organizował przedstawienie dla swojej rodziny.
          6. Trzeciaki i niesamowite pojazdy – kwiecień - Klasa 3 na lekcjach techniki wykonywała pojazdy z wykorzystaniem przedmiotów codziennego użytku. Wszyscy wykazali się wyjątkową pomysłowością.
          7. Doświadczenia biologiczne Karola i Mariusza z klasy 5 - Chętni uczniowie klasy 5 prowadzili obserwacje biologiczne. Należało sprawdzić,  jak działają wiązki przewodzące u roślin  Najlepiej doświadczenie udało się Mariuszowi i Karolowi. Całe rodziny cieszyły się z wyników doświadczenia.
          8. Rakietą w kosmos - Klasa 3 bawiła się w konstruktorów.  Każdy miał ciekawy pomysł Rakiety wyszły jak prawdziwe.
          9. Szkoła Podstawowa w Golicach w III etapie III edycji Drużyny Energii!!! - kwiecień-maj - dzięki filmikowi, który wysłany został przez Panią Elę nasza szkoła może rywalizować w projekcie. Znaleźliśmy się w gronie 100 szkół z całej Polski, które zakwalifikowały się do akcji. Otrzymaliśmy już piękne biało-zielone stroje, a Pani Ela piękny dres na okazję porządnej prezentacji. Bardzo dziękujemy! Teraz klasy 6-7-8 biorą się do pracy! Rodziców zachęcamy do motywowania i pomocy. Jak grać żeby wygrać? Zadaniem każdej ze szkół w cyklicznej rywalizacji w każdej z 5 dyscyplin jest nagranie filmów, dokumentujących jak uczniowie wykonują ćwiczenia przygotowane przez ambasadorów. Co można zdobyć? Szkoła najlepsza w realizacji ćwiczeń w jednej z 5 dyscyplin wygra wizytę ambasadorów, a dodatkowo będzie miała szansę na nagrodę główną, czyli udział w wielkim finale, który odbędzie się na gdańskim Stadionie Energa. Trzy najlepsze ekipy zgarną też czeki na wyposażenie sali gimnastycznej w sprzęt sportowy, a najlepsza szkoła 3. edycji otrzymała dodatkowo puchar Drużyny Energii.