w miesiącu styczniu 2022 r.

1. Konkursy przedmiotowe – etap szkolny - W końcu listopada i grudniu naszej szkole odbyły się konkursy przedmiotowe z języka polskiego, języka angielskiego, geografii i biologii. Najlepiej spisała się uczennica klasy 5 – Zuzanna Wąsowicz, która zakwalifikowała się do etapu rejonowego. Gratulacje i życzymy powodzenia na kolejnych etapach.
          2. Profilaktyka stomatologiczna - Uczniowie, których rodzice zadeklarowali udział w programie profilaktyki stomatologicznej udali się pod opieką wychowawców do jednej ze słubickich poradni na przegląd i lakierowanie zębów. Każdy, u kogo znalezione zostały jakieś niedociągnięcia i uszkodzenia, mógł umówić się z panią doktor na dodatkowe wizyty.
          3. Realizacja programu ekologiczno-zdrowotnego PrzyGotujmy lepszy świat - 11 stycznia - uczniowie klasy 2 i 3 - Na zajęciach kółka przyrodniczego realizowaliśmy program zdrowotno-ekologiczny PrzyGotujmy lepszy świat. Poznawaliśmy wartości odżywcze warzyw i owoców oraz zasady ekologicznego ich wytwarzania. Uczyliśmy się jak należy się zdrowo odżywiać i jak powinien wyglądać pełnowartościowy posiłek dziecka. Dowiedzieliśmy się, ile wody potrzeba do wytwarzania produktów spożywczych. Dzieci wyciągnęły wnioski, że produkcja mięsa  pochłania duże ilości wody i wytwarza wiele zanieczyszczeń. Teraz już wiemy, że nie wolno marnować żywności, należy zwiększyć ilość spożywanych warzyw i owoców, a ograniczyć spożywanie mięsa i produktów wysoko przetworzonych. Przygotowaliśmy gazetkę na korytarzu szkolnym, aby wszyscy starsi uczniowie mogli przypomnieć sobie zasady zdrowego odżywiania i dbania o naszą planetę.
          4. Szkolny turniej szachowy - 13 stycznia - W szkolnym turnieju szachowym klas 5-8 wzięło udział 12 zawodników, niestety kilka meczy z uwagi na nieobecność musiało się zakończyć walkowerem. W finałowej trójce znalazło się trzech uczniów klasy 8, którzy rozegrali ze sobą bardzo zacięte pojedynki. Ostatecznie Nikodem Andrys zajął miejsce 3, a decydujący o zwycięstwie mecz zagrali Mateusz Stań i Alan Fronczek. Było bardzo emocjonująco do samego końca, chłopcy zdecydowali zakończyć pojedynek patem, więc mamy dwóch mistrzów. GRATULACJE!!!
          5. Szkolny turniej warcabowy - 13 stycznia - Turnieje warcabowe rozegrane zostały w dwóch kategoriach wiekowych – klasy 2-3 oraz klasy 5-8. W młodszej zgłosiło się ośmioro uczniów, podzieleni zostali na dwie grupy, w których zwycięzcami zostali: Maciej Kwieciński i Kacper Stępień. Chłopcy spotkali się w wielkim finale, a lepszy okazał się uczeń klasy 2 – Kacper Stępień. Trzecie miejsce przypadło ex-aequo Dorianowi Stopińskiemu i Julii Mróz.  Wśród uczniów klas 5-8 w turnieju ostatecznie zagrało 11 osób. Zwycięzcy czterech grup: Alicja Karczewska, Bartosz Łopaciński, Mateusz Mazurek i Mariusz Mazurek spotkali się w grupie finałowej i zagrali o pierwsze miejsce systemem „każdy z każdym”. Niepokonanym okazał się uczeń klasy 7 – Mariusz Mazurek, drugie miejsce zostało w rodzinie, bo zgarnął je Mateusz Mazurek, a trzecie miejsce przypadło Alicji Karczewskiej. Wszyscy uczestnicy zgodnie stwierdzili, że po feriach chcą zagrać w kolejnych turniejach. Gratulacje dla zwycięzców!!!
          6. Aniołki w tańcu - W ramach realizacji projektu „Akademia Małego Artysty” dziewczynki w anielskich strojach zatańczyły „Taniec Aniołków”. Zajęcia prowadzone przez panią Alicję Barszcz przeznaczone dla najmłodszych i są połączeniem dobrej zabawy oraz tanecznej ekspresji dziecka.
          7. Dzień Babci i Dziadka w klasie 1 i 2 - Z okazji Święta babci i dziadka klasa 2 przygotowała kolorowe laurki, a 1 piękne prezenty z Życzeniami dla swoich Najdroższych Babć i Dziadków. Nauczyliśmy się też piosenki, którą nagraliśmy i zamieściliśmy na stronie internetowej szkoły. Wszystkim Seniorom życzymy zdrowia i 100 lat!
          8. Konkurs plastyczny pt. „Filemon i Bonifacy i ich przyjaciele” - W grudniu troje uczniów naszej szkoły wzięło udział w konkursie plastycznym pt. „Filemon i Bonifacy i ich przyjaciele”. Konkurs był zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Słubicach. Wyróżnienie otrzymała uczennica klasy I Olga Żenowska. Gratulujemy wszystkim uczestnikom!