w miesiącu lutym 2020 r.

1. Zebranie półroczne, spotkanie z psychologiem – 11 lutego – Podczas zebrania półrocznego każdy z rodziców mógł spotkać się z wychowawcą klasy swojego dziecka. Otrzymał wówczas informację dotyczącą wyników w nauce oraz zachowaniu swojej latorośli, a także mógł porozmawiać o nurtujących problemach. Zebranie rozpoczęło się  jednak od prelekcji pani Sabiny Matkowskiej dotyczącej korzystania przez dzieci ze smartfonów, tabletów  i kontroli tego ze strony rodziców.
          2. Konkurs rejonowy z geografii i języka polskiego – luty – W konkursie rejonowym z geografii, który odbył się w szkole w Torzymiu wzięła udział jedna uczennica z naszej szkoły – Karolina Smolińska, a Zuzanna Zbrożek wzięła udział w konkursie języka polskiego na tym samym poziomie w SP3 Słubice. Niestety obu dziewczętom zabrakło niewiele do zakwalifikowania się do etapu wojewódzkiego. Zuzia zajęła miejsce 5-6, a Karolina 11. Gratulujemy udziału, zdobyte doświadczenie na pewno zaprocentuje w przyszłości.
          3. Koncert „Piraci z Karaibów” – 11 lutego – W czasie kolejnego spotkania z muzyką uczniowie wysłuchali muzyczne opowieści o Piratach z Karaibów w wykonaniu artystów z Lubuskiego Biura Koncertowego "Orfeusz". Motywem przewodnim były szanty oraz morskie opowieści. Uczniowie razem z  muzykami, którzy wcielili się w rolę piratów wybrali się w morską podróż pełną ciekawych przygód. Uczniowie wysłuchali, m.in. melodii z filmu „Piraci z Karaibów”, której kompozytorem jest Hans Zimmer. Wszystkim bardzo podobał się koncert, o czym świadczyły gromkie brawa. Już nie możemy doczekać się kolejnego koncertu.
          4. Walentynki – 14 lutego – Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego zorganizowano w szkole akcję „skrzynka walentynkowa” oraz zabawę integracyjną przy muzyce i nie tylko. Wszyscy świetnie się bawili, dziękujemy dziewczętom z SU za zaangażowanie, szczególnie Natalii i Zuzi.
          5. Szkolne eliminacje BRD – 21 lutego - W szkolnym turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym wzięło udział 38 osób z klas 4-8. Na tym etapie wszystkie szkoły w całym województwie skorzystały z jednolitego testu, który mieli za zadanie rozwiązać wszyscy uczniowie. Test składał się z trzydziestu pytań, a żeby dostać się do kolejnego etapu należało odpowiedzieć poprawnie na 23 pytania. Według tych kryteriów 9 uczniów zakwalifikowało się do zmagań rejonowych – 6 z klasy 8, 2 z 7 i jeden z 5. Gratulacje!
          6. Powiatowa koszykówka dziewcząt młodszych – 26 lutego – Dziewczęta z klas 4-7 dzielnie walczyły z reprezentantkami SP Rzepin. Walczyły o każdą piłkę i każdy metr boiska, jednak nie udało się pokonać przeciwniczek, które miały w składzie 10 równych, dużo wyższych zawodniczek. Dziękujemy za wspaniałą walkę. Brawo!
          7. Dzień Bezpiecznego Internetu - 26 lutego – W  ramach Dnia Bezpiecznego Internetu we wszystkich klasach odbyły się pogadanki na temat bezpieczeństwa w sieci: FOMO (Fear of Missing Out - obawa że coś nas ominie) i sposoby radzenia sobie z nim, radzenie sobie z cyberprzemocą - jak radzić sobie z byciem nękanym, wyzywanym i ośmieszanym przez internet. Ponadto na szkolnym korytarzu można było poczytać gazetkę, jak być bezpiecznym w sieci.
          8. Gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej – MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM – 24 lutego – W Gminnym Etapie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM” organizowanym przez Gminę Słubice, Komendę Powiatową Straży Pożarnej w Słubicach oraz OSP wzięli udział:  Lena Pawlak, Mateusz Mazurek, Mariusz Mazurek i Nikodem Andrys. Dzieciaki przygotowywały się w tym roku w ramach  Młodzieżowej Grupy Pożarniczej przy OSP Golice. Strażacy przygotowali ekipę tak dobrze, że w tym roku znowu będziemy mieli swoją reprezentację na etapie powiatowym, a w jej składzie będzie ponownie Lena Pawlak oraz Mariusz Mazurek. Dziękujemy OSP Golice! GRATULACJE DLA LENY I MARIUSZA!!!
          9. Ankieta GRANIE NA EKRANIE – W lutym uczniowie klas 5-8 wzięli udział w ogólnopolskiej ankiecie Fundacji DBAM O MÓJ Z@SIĘG współpracującą z fundacją LOTTO im. Haliny Konopackiej, która dotyczyła zachowań growych dzieci i młodzieży w Polsce. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.