• luty 2024

w miesiącu lutym 2024 r.

1. Koncert – „Elektryczne i akustyczne – skrzypce i kontrabas” – Elektryczne i akustyczne – skrzypce i kontrabas. Kolejne spotkanie z muzyką 5 lutego dotyczyło utworów granych na instrumentach akustycznych i elektrycznych. Dowiedzieliśmy się, że skrzypce elektryczne i kontrabas elektryczny, pozbawione są pudła rezonansowego a dźwięk generowany jest poprzez przetwornik zamieniający drgania strun w elektryczny sygnał wysyłany do wzmacniacza. Krótko mówiąc, dźwięk nie jest w żaden sposób generowany akustycznie, tylko elektrycznie. Instrumenty te mają nieco inny dźwięk niż  klasyczne, jednak sprawdzają się doskonale w przypadku muzyki rozrywkowej, jazzowej a zwłaszcza koncertów plenerowych.
          2.  Apel podsumowujący pierwsze półrocze – 2 lutego – Pani Dyrektor zorganizowała uroczysty apel, na którym podsumowała pierwsze półrocze roku szkolnego 2023/2024. Okazało się, że w młodszych klasach na pochwałę zasłużyli wszyscy za wytężoną i systematyczną pracę, a wyróżnili się: Nikola i Iza z klasy 1, Klaudia, Ola i Michał z klasy 2 oraz Kuba K. i Bartek z klasy 3. W klasach 4-8 średnią powyżej 4,5 uzyskało wiele osób, jednak z uwagi na niższe zachowanie nie wszyscy zostali wyróżnieni. W klasie 4 zasłużyli sobie na to: Kacper K., Przemek, Julia Z. i Wojtek, w klasie 5 – Martyna i Marcel Mazurek, w klasie 7 – Hania, Sara i Weronika, a w 8 – Ola i Dawid. Gratulacje i liczymy, że na zakończenie roku szkolnego będzie więcej wyróżnionych.
          3. Zebranie z rodzicami – spotkanie profilaktyczne – 6 lutego podczas zebrania z rodzicami odbyło się spotkanie z panią Elwirą Lelental, specjalistką do spraw profilaktyki uzależnień, emerytowaną policjantką. Pani Elwira uczuliła rodziców na rosnący problem korzystania z używek prze coraz młodsze dzieci. Przekazała rodzicom, by byli bardzo czujni na odbiegające od normy zachowania swoich dzieci i zgłaszali każdy problem odpowiednim służbom. Zwróciła też uwagę na falę hejtu, która w internecie dotyka już nie tylko dorosłych, ale i małe dzieci. Spotkanie było bardzo owocne, dziękujemy.
          4. Dziupla – W dalszym ciągu kontynuujemy nasze działania przyrodnicze, a tym razem do naszego przedszkola zawitała wiewiórka. Dzieci mogły z bliska przyjrzeć się jak wygląda ruda, mała wiewióreczka, która tak prędko kica pod drzewach. Ponadto dowiedziały się o kilku przyrodniczych ciekawostkach dotyczących jej funkcjonowania i znaczenia w przyrodzie.
          5. Spotkanie z Panią Elwirą Lelental – 8 lutego z panią Elwirą Lelental spotkała się młodzież z klas 7-8. Wzięli udział w wykładzie, pogadance i dyskusji na temat środków uzależniających – jakie można spotkać, jakie dają objawy i jak ustrzec się przed wpadnięciem w uzależnienie. Pani Elwira przedstawia wszystko na przykładach ze swoich doświadczeń zawodowych, dlatego młodzież jest bardzo zainteresowana na spotkaniach z nią. Bardzo dziękujemy pani Sabinie Matkowskiej z Urzędu Miejskiego w Słubicach za umożliwienie takiego spotkania.
          6. „Śniadanie Grzesia” – teatrzyk klasy 1 i  Podsumowanie akcji „Gang Mocniaków” - Klasa pierwsza  9 lutego wystawiła  dla przedszkolaków i klas młodszych inscenizację pt. „Śniadanie Grzesia”. Teatrzyk był podsumowaniem realizacji zagadnień dotyczących edukacji zdrowotnej. Poruszał ważną rolę dbania o zdrowe odżywianie i wyrabiał prawidłowe nawyki higieny i kultury podczas spożywania posiłków.  Podczas występu zaktywizowano również widownię do wspólnego śpiewania i tańca do „Piosenki o niezdrowym jedzeniu”. Nie wszyscy aktorzy byli obecni, ale pierwszaki stanęły na wysokości zadania i spisali się medalowo.  Tego dnia również podsumowano w klasach akcję o zdrowym odżywianiu pod hasłem Gang Mocniaków zaproponowaną przez sieć Biedronka. Uczniowie po zgromadzeniu naklejek za zdrowe wybory żywieniowe wylosowali pluszaki i książki, które otrzymała szkoła. To był miły ostatni dzień tuż przed rozpoczęciem ferii zimowych.
          7. Bezpieczne ferie – W każdej klasie w ramach lekcji wychowawczych odbyły się pogadanki na temat bezpiecznych sytuacji i jak zachowywać się bezpiecznie podczas ferii zimowych. Na korytarzy szkolnym można było utrwalić sobie zdobytą wiedzę czytając gazetkę ścienną.
          8. Dzień Bezpiecznego Internetu – W ramach Dnia Bezpiecznego Internetu we wszystkich klasach odbyły się – w ramach lekcji informatyki - pogadanki na temat bezpieczeństwa w sieci. Uczniowie rozmawiali z nauczycielami o tym, jak ważne jest nieujawnianie informacji o sobie oraz jak radzić sobie z byciem nękanym, wyzywanym i ośmieszanym przez innych w sieci.